Jezevčík dlouhosrstý standardní

148 J Dachshund Normalgrösse Langhaar

Obvod hrudníku: 35 cm
Hmotnost: 10 kg
Délka života: 14-17 let
FCI: IV. - Jezevčíci
Číslo standardu: 148
Využití: Hlídač, mazlíček, myslivost
velikost písma:  A A A
01.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4743 zobrazení     0 komentářů

Jezevčík dlouhosrstý standardní je všestranný lovecký pes, který byl vyšlechtěn v Německu. Jezevčíci jsou velmi chytří s velkým rozsahem uplatnění při lovu. Jsou výborní stopaři a osvědčili se i při práci na barvě. Stopu hlásí pronikavým nezaměnitelným štěkotem. Díky svému dlouhému tělu a krátkým nohám jsou výborní i při práci pod zemí.

Jezevčík dlouhosrstý standardní nemá výšku ani hmotnost stanovenou standardem, ovšem obecně platí, že by hmotnost neměla přesahovat deseti kilogramů (ideálně kolem 9 kg) a obvod hrudníku nemá být vyšší než 35 centimetrů.

V současné době je jezevčík využíván nejen jako lovecký pes, ale především jako společník a rodinný mazlíček. Jezevčíci obecně milují společnost své rodiny a dlouhé procházky.

Péče o srst dlouhosrstého jezevčíka není náročná, jak by mohlo vyznít z názvu plemene – nicméně se musí pravidelně pročesávat, zvlášť v místech, kde se tvoří chuchvalce. Důležité je kontrolovat svislé uši kvůli případným zánětům zvukovodů a odstraňovat přebytečné chlupy. Jezevčíci poměrně často trpí potížemi s páteří, které se odvíjí od stavby jejich těla. Zvýšená pozornost by se měla věnovat chůzi do vysokých schodů - zvláště trpí-li jezevčík nadváhou. Jezevčíci často trpí potížemi s páteří, které se odvíjí od jejich stavby těla.

Jezevčík dlouhosrstý standardníNázvy ve světě

Slovensky: Jazvečík

Foto: scpobocka.wz.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.