Francouzský ohař dlouhosrstý

Francouzský ohař dlouhosrstý

Epagneul Francais

Oficiální zkratka v ČR: EF
Výška v kohoutku: 56-61 cm
Hmotnost: 25-30 kg
Délka života: 13-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 175
Využití: společník
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6083 zobrazení     0 komentářů

Původně je Francouzský ohař dlouhosrstý oblíbený lovecký pes na lov pernaté zvěře ve spolupráci se sokolem, později se sítěmi. Tento pes, často zobrazovaný na starých výtvarných dílech, je zřejmě předchůdcem všech dlouhosrstých ohařů. Později, při lovu s puškou, byl zatlačen rychlejším anglickým ohařem. Přerušené šlechtění plemene bylo opět obnoveno až po roce 1850.

Francouzský ohař dlouhosrstý je dnes využíván jako pracovní lovecký pes.

Charakterově je Francouzský ohař dlouhosrstý vyrovnaný, otevřený, mírný, klidný a učenlivý pes, který je při lovu horlivý a snášenlivý i k dalším psům svého plemene. Je odolný a robustní, ochotný se podřizovat. Je obdařen výborným čichem, dobře vystavuje a vyhledává zvěř a slídí v křovinatém terénu. Má dědičně zafixované aportovací schopnosti a pracuje spolehlivě jak na souši, tak ve vodě, v lese i v polích. Při práci je obratný a stále udržuje kontakt s lovcem.

Francouzský ohař dlouhosrstý je velmi příjemný rodinný lovecký pes, bezpodmínečně ale musí prodělávat lovecký výcvik, při kterém si vybije svou loveckou vášeň. Vyžaduje citlivou výchovu. Poněvadž se dá i dobře ovládat, je i vhodným doprovodným psem, který ale bude vyžadovat zaměstnání i pohyb. O jeho dlouhou srst se nemusíme moc starat.

Francouzský ohař dlouhosrstýNázvy ve světě

Anglicky: French Spaniel, Francouzsky: Epagneul Francais

Foto: http://fr.wikipedia.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.