Dlouhosrstý ohař z Pont Audemer

Dlouhosrstý ohař z Pont Audemer

Epagneul de Pont-Audemer

Oficiální zkratka v ČR: EPA
Výška v kohoutku: 52-58 cm
Hmotnost: 18-24 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 114
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2913 zobrazení     0 komentářů

Co do typu jde o vodního psa, rozšířeného na všech pobřežích Evropy, který se vyvinul ve vodnatém regionu Normandie a opakovaně byl ohrožen vyhynutím. Dlouhosrstý ohař z Pont Audemer byl šlechtěn a udržen za pomoci irského vodního španěla a francouzského dlouhosrstého ohaře. Zájem o ně projevili chovatelé znovu až po roce 1980. Co se týče dnešního využití je Dlouhosrstý ohař z Pont Audemer pracovní lovecký pes.

Je to milý, živý, veselý a nekomplikovaný pes, který žil vždy v rodině. K cizím lidem se chová rezervovaně, k ostatním psům projevuje snášenlivý vztah. Dlouhosrstý ohař z Pont Audemer je velmi vázaný na svého chovatele, je ochotný se mu podřizovat a poslouchat. Je to mimořádně robustní pes, který je schopen neúnavně pracovat v ledové vodě. Je velmi odolným a vytrvalým slídičem, vhodným pro práci v bažinatém terénu. Dobře aportuje.

Ohař z Pont Audemer je přizpůsobivým loveckým psem, kterému vyhovuje rodinný život. Vyžaduje po svém pánovi důslednou, ale citlivou výchovu, ve které nesmí scházet lovecký výcvik, při němž uplatňuje své lovecké pudy. Pes má typickou kudrnatou srst s bohatým obsahem vzdušných bublin, která dobře izoluje ve vodním prostředí. Srst vyžaduje pouze minimální péči.

Dlouhosrstý ohař z Pont AudemerNázvy ve světě

Anglicky: Epagneul de Pont-Audemer

Foto: http://www.chiens-online.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.