Francouzský trikolorní honič

Francouzský trikolorní honič

Francais Tricolore

Oficiální zkratka v ČR: FTH
Výška v kohoutku: 62-72 cm
Hmotnost: 35-36 kg
Délka života: 10-12 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 219
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3653 zobrazení     0 komentářů

Francouzský trikolorní honič je potomek starých francouzských honičů, jako jsou Normand a anglický Foxhound, kteří se příliš vzdálili od původních parforsních psů. Dnes se toto plemeno využívá jako smečkový pes pro hon na lišku nebo černou zvěř, či dokonce na jelena.

Tito psi se vyznačují silným sociálním cítěním. Souvisí to s jejich způsobem života i způsobem lovu ve velké skupině. Poněvadž při lovu není možné, aby respektovali hranice revírů, jsou málo teritoriálně založení. Důležitá je i jejich schopnost se podřizovat a zařadit se do smečky podle potřeb lovce.

Poněvadž francouzský trikolorní honič má silně vyvinutý lovecký pud, není vhodným doprovodným plemenem. Tento honič má výborný čich a také vyvinutou atletickou postavu, která mu umožňuje běhat celý den. Dokáže pracovat mnoho hodin bez jediné přestávky, a bez problémů tak překonávat i několikakilometrové vzdálenosti. Francouzský trikolorní honič je velmi rychlý a v rodině, pokud je chován samostatně, se chová dost mile. Jeho výchova nečiní žádný problém, i když bude velmi obtížné vykompenzovat jeho lovecký pud jinými aktivitami a zaměstnáním. Péče o jeho hladkou a hrubou srst nečiní žádnému chovateli potíže.

Francouzský trikolorní honičNázvy ve světě

Anglicky: French Tricolour Hound

Foto: http://wamiz.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.