Francouzský ohař krátkosrstý pyrenejského typu

Braque Francais Type Pyrénées

Oficiální zkratka v ČR: BFP
Výška v kohoutku: 47-58 cm
Hmotnost: 20-32 kg
Délka života: 12-14 let
FCI: VII. - Ohaři
Číslo standartu: 134
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9983 zobrazení     0 komentářů

Původem je Francouzský ohař krátkosrstý pyrenejského typu lehký potomek středověkých krátkosrstých stavěcích psů z jihozápadní Francie. Je to pohyblivý agilní lovecký pes pro práci v horském terénu.

Dnes se využívá toto plemeno jako Ohař. Francouzský ohař je snadno zvládnutelný, přátelský a svému pánovi věrný pes, inteligentní a velice učenlivý. Při lovu je vhodný pro práci před výstřelem i po výstřelu. Pracuje výborně v hustém porostu. Dobře vystavuje drobnou pernatou i srstnatou zvěř a znamenitě aportuje. Jeto vytrvalý a odolný ohař.

Francouzský ohař krátkosrstý pyrenejského typu je lovecky náruživý a velmi citlivý lovecký pes, který udržuje těsný vztah se svým chovatelem. Pokud k němu budeme přistupovat s laskavou důsledností, dá se snadno vychovat. Nesnáší však neodůvodněnou tvrdost a přísnost. Francouzský ohař je velmi příjemným doprovodným psem pro lovce, který má v úmyslu z něj vychovat i rodinného psa. Tento lovecký pes je velmi přizpůsobivý a ve vztahu k rodině i velmi příjemný společník. Pouhý poklidný pobyt v rodině mu ovšem nestačí. Vyžaduje dostatek pohybu a možnost vybít si svou loveckou vášeň i jiným vhodným způsobem. Jeho krátká srst vyžaduje po chovateli tohoto psa pouze občasnou minimální péči.

Francouzský ohař krátkosrstý pyrenejského typuNázvy ve světě

Anglicky: French Pointing Dog – Pyrenean type, Francouzsky: Braque francais, type Pyrénées

Foto: http://www.chiens-online.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.