Anakonda žlutá

Eunectes notaeus

Výskyt: Jižní Amerika
Velikost: Zhruba 2,3 m
Březost: 7-9 měsíců
Počet mláďat: 15-35 ks
Krmivo: Potkani, myši, ryby, kuřata
velikost písma:  A A A
30.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9845 zobrazení     0 komentářů

Anakonda žlutá je domovinou v Jižní Americe, v povodí Amazonky a Orinoka; Trinidad.

Dospělý jedinec tohoto druhu hada dorůstá délky těla zhruba 2,3 metru (samečci) a až 4 metry (samičky). Typické je pro tento druhy anakondy žlutohnědé základní zbarvení těla a výrazně odsazená hlava od zbytku těla.

Pro jednu anakondu žlutou o délce 3 metry budeme potřebovat velmi stabilní vlhké terárium s rozměry 300 x 150 x 150 centimetrů, s velkou vodní nádrží. Alternativou je akvaterárium s vodním oddílem zabírajícím asi 50 procent plochy. Na dno terária můžeme položit dřevěné štěpky jakéhokoliv druhu s výjimkou cedrových, které jsou pro plazy jedovaté. Důležité je pravidelně se starat o dobrou kvalitu vody.

Z těchto důvodů je třeba ve vodní části terária dodržovat úzkostlivou čistotu. Úkryty v podobě pařezů, ale i z jiného vhodného materiálu, a pevně uchycené větve k lezení jsou nutnou součástí výbavy terária, která zvyšuje pohodu chované anakondy a navozuje zvířeti pocit bezpečí. Vzhledem k prokazatelnému kanibalismu ji chováme raději pouze jednotlivě.

Anakonda žlutá bývá krmena Rybami, kuřaty, myšmi, potkany, králíky; velikost potravy je závislá na velikosti chované anakondy.

Anakonda žlutáNázvy ve světě

Anglicky: Yellow Anaconda, Německy: Paraguay-Anakonda, Chorvatsky: Paragvajska anakonda, Slovensky: Anakonda paraguajská

Foto: http://www.dkisslingphotography.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.