Gekon žlutavý

Ptychozoon kuhli

Výskyt: Keňa, Tanzánie
Velikost: 9 cm
Počet vajec: 2 ks, 3-7x ročně
Inkubace: 70-90 dnů
Krmivo: Cvrčci, housenky
velikost písma:  A A A
02.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5886 zobrazení     1 komentář

Gekon žlutavý obývá ve volné přírodě tyto země. Tanzanii a jižní Keňu. Gekona žlutavého můžeme pozorovat, jak vysedává na palmách, ale i na plotech a zdech domů až do výšky dvou metrů, kde se často s oblibou sluní. Gekon žlutavý žije spíše ve vlhčích oblastech. Dožívá se věku až kolem deseti let.

V dospělosti dosahuje gekon žlutavý délky těla kolem 9 centimetrů. Tento druh gekona má na spodní straně ocasu dvě řady přísavných rohovitých lamel. Obě pohlaví mají žlutou hlavu s četnými tmavými skvrnami. Jinak je jejich zbarvení poměrně variabilní. Zatímco základní zbarvení samečků je zelenomodré až tyrkysové, samičky jsou zbarvené hnědě. Někdy je jejich hlava slabě nažloutlá.

Jeden pár tohoto druhu můžeme chovat v teráriu o minimálních rozměrech 40 x 40 x 40 centimetrů, i když vyšší terárium by bylo samozřejmě ještě mnohem výhodnější. Zadní stěna by měla být upravena k lezení tak, že ji obložíme korkem nebo jiným srovnatelným materiálem. K lezení rozložíme do terária mnoho větví. Důležitá je i přítomnost hustého porostu rostlin, do kterého se budou gekoni s oblibou ukrývat.

Gekon žlutavý bývá krmen malými cvrčky, octomilkami, zavíječem voskovým a občas podáváme přezrálé banány.

Foto: http://www.geckolist.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

02.11.2016, 17:56
Ptychozoon kuhli je gekon létavý né žlutavý a fotka je též gekona létavého