Gekon Kimhowellův

Lygodactylus kimhowelli

Výskyt: Tanzánie
Velikost: 6-7 cm
Počet vajec: 2 ks, vícekrát ročně
Inkubace: 50-60 dnů
Krmivo: Cvrčci, sarančata, mouchy
velikost písma:  A A A
02.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5767 zobrazení     0 komentářů

Gekon Kimhowellův se ve volné přírodě vyskytuje v Tanzánii.

V dospělosti dorůstá tento druh maximální délky těla 6-7 centimetrů, maximálně pak 9 centimetrů. Základní zbarvení hlavy a lopatkového pásma může být od krémově bílé až po mírně nažloutlou. Zbytek těla včetně ocasu je namodralý. Černá nebo tmavohnědá kresba nebo pruhy probíhají od hlavy až ke kořeni ocasu a mohou být velmi variabilní. Břišní strana těla je světle žlutá až žlutooranžová, hrdlo černošedé. Hrdlo samiček je většinou podstatně bledší.

V nádrží o velikosti 60 x 40 x 60 centimetrů můžeme chovat nanejvýš tři jedince gekona Kimhowellova, i když více místa by bylo určitě ještě mnohem výhodnější. Velmi důležité je dobré větrání terária, které umožníme tím, že jednu ze stěn nahradíme gázou nebo gázu použijeme k zakrytí terária. Na dno nádrže položíme nehnojenou květinovou nebo kokosovou zeminu a husté ji osázíme vhodnými rostlinami. K lezení naaranžujeme do interiéru bambusové tyče nebo jiné hladké větve. K lezení přizpůsobíme rovněž zadní stěnu, kterou obložíme korkem. Jedenkrát denně rosíme terárium vlažnou vodou pro zvýšení vzdušné vlhkosti.

Gekon Kimhowellův bývá v zajetí krmen cvrčky, sarančaty, drobnými mouchami; občas můžeme nabídnou tomuto gekonovi i nadrcené ovoce.

Foto: http://jaona.webgarden.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.