Gekon lemovaný

Výskyt: Jihovýchodní Asie
Velikost: 14 cm
Krmivo: Cvrčci, pavouci, mouchy
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3362 zobrazení     0 komentářů

Gekon lemovaný je rozšířen v jihovýchodní Asii. Je to velmi přizpůsobivý gekon, kterého jako synantropní druh můžeme nalézat nejen v lesích, ale i v zemědělské krajině. V jihovýchodní Asii patří gekon lemovaný k nejrozšířenějším gekonům vůbec.

V dospělosti dorůstá tento druh délky těla kolem 14 centimetrů. Tělo je nažloutlé až nahnědlé. Na obou stranách ocasu probíhá zubatý kožní lem. Samečci jsou robustnější, mají mohutnější hlavu i větší preanální póry. Nápadný je u tohoto druhu gekona jeho plochý ocas, který je zhruba stejně dlouhý jako tělo.

Pro jeden pár tohoto čilého a hbitého gekona potřebujeme terárium o minimální velikosti 50 x 50 x 60 centimetrů. Pokud bychom jej chtěli chovat ve skupině, museli bychom pro každého dalšího jedince zvětšit plochu alespoň terária o dalších 20 procent. Na dno nádrže je nejvhodnější položit směs písku a humusu, ale může to být i směs písku a zeminy. Větve, kameny a rostliny musíme v teráriu naaranžovat tak, aby po nich mohli gekoni lézt a také se pod nimi podle nálady ukrývat. Nezbytnou součástí výbavy terária je napájecí miska.

Gekon lemovaný je krmen mouchami, drobnými pavouky. Požírá rovněž cvrčky a octomilky, stejně tak i zavíječe voskového.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.