Rosnička kubánská

Osteopilus septentrionalis

Výskyt: Kuba, Bahamy
Velikost: 10 cm
Počet vajíček: 100-1000 ks
Inkubace: 2 dny
Přeměna pulce v žábu: 4 týdny
Krmivo: Cvrčci, mouchy, švábi
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4715 zobrazení     0 komentářů

Rosnička kubánská je rozšířena na Kubě a Bahamách. Vysazena byla také na Havaji a na Floridě.

V dospělosti dorůstá velikosti kolem sedmi centimetrů (samečci), popřípadě více než 10 centimetrů (samičky). Rosnička kubánská se dožívá věku až 12 let. Zbarvení je nahnědlé až olivové zelené, na bocích nažloutlé nebo světle hnědé. Na kůži jsou velké nepravidelné tmavší skvrny. Břicho je bílé, beze skvrn, pokožka bradavičnatá. Na prstech předních a zadních končetin má rosnička kubánská velké přísavné polštářky. Hlava je přiměřené velká a široká, oči nápadně velké. Samečci mají na hrdle rezonanční vak, jehož pomocí se ozývají poměrné tichým řehtavým hlasem.

Pro jeden pár zařídíme terárium o minimální velikosti alespoň 80 x 40 x 100 centimetrů. Vodní oddíl musíme zahřívat. Na dno terestrické části terária vytvoříme podklad z kokosových vláken. Úkryty, které poslouží k pohodlí chovaných zvířat, pořídíme z kombinace kůry korkovníku a hustého porostu robustních rostlin. Zařízení kompletují větve, popřípadě přizpůsobení zadní stěny ke šplhání.

Rosnička kubánská požírá především cvrčky, mouchy, ale i zavíječe a jejich housenky, drobné šváby, drobné až středně velké kobylky.

Rosnička kubánskáNázvy ve světě

Anglicky: Cuban Treefrog

Foto: http://www.discoverlife.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.