Pralesnička brazilská

Adelphobates galactonotus

Výskyt: Brazílie
Velikost: 4 cm
Počet vajíček: 5-10 ks
Inkubace: 10-14 dnů
Krmivo: Octomilky, drobní cvrčci
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6079 zobrazení     0 komentářů

Pralesnička brazilská je, jak již napovídá její druhový název, rozšířena v Brazílii.

Velikosti dorůstá maximálně čtyři centimetry. Základní zbarvení pralesničky brazilské je černé, na hřbetě se žlutými, červenými nebo oranžovými skvrnami. Horní strana zadních končetin může být červená. Samičky jsou větší a mohutnější než samečci, kteří ale mají větší přísavné terčíky na prstech. Jsou to obyvatelé deštných pralesů, se zajímavou biologií rozmnožování a péčí o potomstvo.

V nádrži o velikosti 50 x 50 x 50 centimetrů chováme maximálně jeden pár. Dno tvoří hrubší písek a keramzit jako drenáž. Tuto základní vrstvu překryjeme směsí zeminy a kokosových vláken. Nejsvrchnější vrstvu tvoří listí. Neměly by scházet ani bromélie, jakož i různé větve a rašelinové cihličky k lezení. Úkryty vytvoříme pro tento druh pralesničky z několika vhodně naaranžovaných kořenů. Pokud se místo akvaterária použije terárium, musí se do něj vložit alespoň miska s vodou.

Poněvadž pralesnička brazilská miluje pohyblivé vodní prostředí, zavděčíme se jim vybudováním malého vodopádu nebo potůčku. Jako potrava dobře poslouží tropičtí stejnonožci, chvostoskoci, octomilky, drobní cvrčci, apod.

Pralesnička brazilskáNázvy ve světě

Slovensky: Pralesnička vločkovaná

Foto: http://www.buypoisonfrogs.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.