Aktuálně: 4 591 inzerátů178 059 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Zabavte kočku pomocí interaktivních hraček

Komerční článek
Zabavte kočku pomocí interaktivních hraček
Chov Zvířat 25.04.2024, 09:00
154 3 minuty čtení

Chcete kočce dopřát zábavu a pohyb? Potom je čas vytáhnout některou z interaktivních hraček pro kočky, které ve vašem zvířátku probudí šelmu, kterou ve skutečnosti je. Tyto speciální hračky nejen že vaši kočičku pobaví, ale také podporují lovecké instinkty a fyzickou aktivitu, takže kočka zůstane v mentální kondici a jen tak nepřibere.

Proč jsou interaktivní hračky pro kočky důležité?

Kočky jsou ze své přirozenosti lovci. Když jim v domácím prostředí chybí možnost této základní potřebě vyhovět, mohou se začít nudit a nastupuje frustrace. To může vést k nežádoucímu chování, jako je:

 • nadměrné kousání a škrábání
 • agresivita a nervozita
 • obezita nebo naopak nechutenství

Interaktivní hračky pro kočky nabízejí skvělou příležitost, jak kočce dopřát loveckou aktivitu v bezpečí domova.

Jak vybrat hračku, se kterou si kočka bude skutečně hrát?

Při výběru ideální interaktivní hračky je potřeba vzít v úvahu několik faktorů. Kočky mají totiž různé preference a postupem času se jejich zájmy mohou měnit.

 • Sledujte, jakým typům hraček dává vaše kočka přednost.
 • Pokud má ráda hračky vydávající zvuky, zaměřte se na ty se zvukovými doplňky.
 • Starší nebo méně aktivní kočky mohou naopak preferovat klidnější hračky, například udičku.

TIP: Nezapomeňte, že jedna hračka vaši kočku nezabaví napořád. Proto je vhodné mít doma různé typy hraček a pravidelně je střídat. Svěží zážitky a nové podněty udrží kočičku nadšenou a aktivní.

Jaké hračky pro kočky patří mezi vůbec nejoblíbenější?

 1. Hračky pro kočky ve tvaru myši či ryby - interakativní hračky ve tvaru kořisti imitují skutečný pohyb a aktivují lovecký instinkt. Hračky můžou také vydávat zvuky. Vybírat lze mezi natahovacími variantami a hračkami na baterky.
 2. Hračky s laserovým paprskem - paprsek simuluje pohybující se kořist, čímž u kočky podporuje rychlé pohyby a skoky. Laser je ideální jako krátká intenzivní hra. Volit můžete mezi klasickým ukazovátkem a hračkami, které kombinují několik funkcí.
 3. Hlavolamy pro kočky - kočky rády zapojí také hlavu, proto budou nadšené z různých variant hlavolamů, ve kterých hledají nebo loví pamlsky.
 4. Hračky plné smyslových vjemů - kromě lovení si kočky rády začichají, hrabou a baví je různé zvuky jako šustění. Interaktivní hračky stimulují i tyto smysly, takže v nabídce můžete najít domácí trávníky, šustivé tunely, čmuchací koberečky, lízací podložky a řadu dalších zajímavých hraček.
 5. Mávátka a udičky - takzvaná škádlítka jsou evergreenem mezi kočičími hračkami. Kočka může hračku pronásledovat a chytat. Jedná se o kontrolovanou zábavu, které se účastníte i vy a budujete tak vztah s kočkou. Pokud má vaše kočička nějaký ten gram navíc, udička může být řešením, jak se dostat do formy.

Interaktivní hračky ocení zejména kočky žijící v bytě, avšak radost z nich mohou mít i kočky venkovní. Stačí vybrat tu pravou a kočičku čekají hodiny zábavy.

Podělte se s námi o názor na tento článek →

Podobné články

Může vás také zajímat