Aktuálně: 4 463 inzerátů179 590 diskuzních příspěvků17 823 uživatelů

Rodina se vzbudila a našla v kuchyni pumu

Rodina se vzbudila a našla v kuchyni pumu
Ing. Zbyněk Pokorný 01.02.2014, 18:38
2 520 2 minuty čtení

Šokující probuzení zažila ve středu jedna rodina z chilského Santiaga. Do jejich domu se totiž zatoulala puma a uvelebila se v kuchyni. Šelma ale nikomu neublížila, zřejmě je zvyklá na lidi.

Dělala jsem snídani a najednou... Myslela jsem si, že je to pes, protože jsem napřed viděla končetiny, ale byla to opravdu puma. Stejná, jaké vidíte v zoo,“ svěřovala se místním médiím Amalin Haddadová, která zvíře spatřila jako první z rodiny.

I přes šok jednala rychle. Zavřela zvíře v kuchyni a zavolala raději policii. Svým křikem vzbudila i svého syna Nicolase.

Spal jsem a najednou jsem slyšel výkřiky ‚Je tu puma‘. Sešel jsem dolů a opravdu, v kuchyni jsme měli zavřenou pumu, říká Nicolas.

Na místo dorazila policie a také odchytová služba. Šelmu, která mezitím našla zalíbení v ničení nábytku a dalšího vybavení kuchyně, uspali pomocí šipek a odvezli ji do nedaleké zoologické zahrady, kde se jí dostalo patřičného ošetření.

Vzhledem k tomu, že puma nebyla agresivní, policisté předpokládali, že ji někdo choval jako domácího mazlíčka. Svému majiteli buď utekla, nebo se jí někdo chtěl zbavit. Co s ní bude po jejím zotavení z neobvyklého výletu, zatím není zcela jasné.

Rodina se vzbudila a našla v kuchyni pumu

Foto: http://www.felidaefund.org

Podělte se s námi o názor na tento článek →

Ing. Zbyněk Pokorný

Agronom a chovatel

Autorem od: 28.02.2013

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu a zároveň chovám exotické ptactvo: 2,2 aratinga jendaj, 2,2 aratinga škraboškový, 1,1 amazoňan žlutolící, 1,1 amazoňan běločelý, 1,1 papoušek senegalský, 1,1 alexandr rudohlavý, 2,2 holoubek diamantový a také 6 ks suchozemských želv ostruhatých (Geochelone sulcata) - 3. největší suchozemská želva na světě.

Podobné články

Může vás také zajímat