Aktuálně: 4 582 inzerátů178 166 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
(13 příspěvků) 02.07.2011, 22:55:07 xxx.xxx.142.45
Zdravým všechny chovatele drůbeže a přeji hodně chovatelských úspěchů. Já sám jsem koupil u farmáře přes inzerát na netu kachny rouenské a to jsem chtěl původně pižmovky, ale tak krásné kachny rouenské jsem proste upřednostnil i za cenu tendence ztrácení pudu sedění na vajíčkách. Chodily tam dvě kačeny a kačer J a tak jsem vzal všechny 3 za 900kč. A doma upravil boudu po vlčákovi pro kačky a postavil jezírko na koupání, s tím, že kačeny mám ve dvorku i ze slepicemi. A první týden začaly nést vajíčka do sudů, co jsem dal na zem, na které bili zvyklí u farmáře. Vajíčka jsem skladoval do sklepa do tmy, kde se drží ca 10 až 15 stupnů.Vajíčka jsem jednou až dvakrát otáčel v kartonu, ale vždy špičkou dolů. Pak jsem koupil líheň na 20 vajíček a naložil i pod 2 kvočny, dal každé 10 vajíček. A pak najednou jedna kachna mě sedla v sudu na podkladky tak jsem jí dal zbytek vajíček 11 J zatím stalé sedí tak doufám, že vydrží do konce a pak kačenky od lihňe a od kvočen dám dohromady a kachna je přijme a odchová. Přikládám fotky kačen rouenských jak sedí kačka v sudu i kvočny a lihňe J jak vše dopadne již brzy napíšu s pozdravem Miloš
Obrázek