Aktuálně: 4 816 inzerátů175 872 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů

Kachna rouenská :-)

cipera
cipera (13 příspěvků) 02.07.2011, 22:55:07 xxx.xxx.142.45
Zdravým všechny chovatele drůbeže a přeji hodně chovatelských úspěchů. Já sám jsem koupil u farmáře přes inzerát na netu kachny rouenské a to jsem chtěl původně pižmovky, ale tak krásné kachny rouenské jsem proste upřednostnil i za cenu tendence ztrácení pudu sedění na vajíčkách. Chodily tam dvě kačeny a kačer J a tak jsem vzal všechny 3 za 900kč. A doma upravil boudu po vlčákovi pro kačky a postavil jezírko na koupání, s tím, že kačeny mám ve dvorku i ze slepicemi. A první týden začaly nést vajíčka do sudů, co jsem dal na zem, na které bili zvyklí u farmáře. Vajíčka jsem skladoval do sklepa do tmy, kde se drží ca 10 až 15 stupnů.Vajíčka jsem jednou až dvakrát otáčel v kartonu, ale vždy špičkou dolů. Pak jsem koupil líheň na 20 vajíček a naložil i pod 2 kvočny, dal každé 10 vajíček. A pak najednou jedna kachna mě sedla v sudu na podkladky tak jsem jí dal zbytek vajíček 11 J zatím stalé sedí tak doufám, že vydrží do konce a pak kačenky od lihňe a od kvočen dám dohromady a kachna je přijme a odchová. Přikládám fotky kačen rouenských jak sedí kačka v sudu i kvočny a lihňe J jak vše dopadne již brzy napíšu s pozdravem Miloš
Obrázek
ander (neregistrovaný) 03.07.2011, 10:47:02 xxx.xxx.224.39
tak to vam gratulujem ze vam zasadla to je uspech potom napiste ci sa vyliahli S pozdravom
anonymní (neregistrovaný) 03.07.2011, 13:55:14 xxx.xxx.144.40
Miloši moc pěkný, krásné prostředí s koupáním,že kačena zasedla je úspěch,
J.M. (neregistrovaný) 19.07.2011, 20:37:15 xxx.xxx.105.3
Pane Novotný, moc Vám gratuluji k chovatelskému úspěchu. Také chválím krásné jezírko, vtipné hnízdo i moc pěkný ohrazený výběh s přístřeším. To je vidět, že jste šikovný člověk a máte ke kačenkám dobrý vztah a chovatelský cit. Domnívám se také, že je potřeba pochválit i chovatele, který Vám chovné kachny ruenské prodal, že Vás nepodvedl, že to byl čestný člověk, který Vám prodal "pezvadné zboží". Neméně důležitá je také dokonalá kvalita líhně; i prodejce líhně zaslouží pochvalu, protože v dněšní době dokonalé bezvadné zboží je vzácné. Ještě jednou GRATULUJI a přeji CHOVU ZDAR i nadále. Máte moc pěkné fotografie, které jistě potěší každého z čtenářů.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.