Aktuálně: 4 814 inzerátů175 826 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů

Odebrání vajíček?

Kateřina (neregistrovaný) 24.05.2012, 13:12:48 xxx.xxx.168.6
Dobrý den - měla bych dotaz ohledně kanárka. Může se samičce odebrat když snesla 4 vajíčka, tak třebas dvě vajíčka? Aby vychovala jen dva kanárky nikoliv 4? Stalo by se něco pokud bych jí nyní ty dvě odebrala a už nevrátila? Někde jsem slyšela, že když je míň mládat třebas jen jedno, tak je to špatně protože se nemá o koho opřít v hnízdě a může mít špatný nožičky takže prosím o radu zda se mohou ty vajíčka takto zredukovat nebo to mám nechat být jak to je. Děkuji moc všem
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2012, 13:31:26 xxx.xxx.248.34
Já Vám neporadím, to snad někdo jiný. Mě by jen zajímalo, z jakého důvodu jí ta dvě vajíška chcete odebrat?
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2012, 13:43:36 xxx.xxx.168.6
Z toho důvodu abych snáze udala 2 kanárky než 4 protože samozřejmě budu chtít aby skončila v dobrých rukám a nemusela jsem je dávat do Zoo butiků proto mě napadla varianta toho, že když budou jen dvě, tak by to možná bylo lepší jak z hlediska udání, tak i mín práce pro kanárky ale je to jen nápad nevím zda je tohle v praxi vůbec možné.
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2012, 15:00:12 xxx.xxx.248.34
Aha, tak to jo. Jejda, co já bych za to dala, kdybych měla čtyři. Nejsou to sice kanárci, ale papoušíčci. Minule 7 vajec a všechny prázné. Teď po nějakém měsíci jich má 6 a obávám se, že to bude to samé. Možná je to tím, že jsou mladí: teď 10 a 8 měsíců. Ale jestli to bude pokračovat dál, asi budu muset situaci řešit jinak I když jako pár fungují bezvadně.
Michal (neregistrovaný) 24.05.2012, 15:06:35 xxx.xxx.4.166
Za prvé, když nechcete moc mladých je otázkou, proč je vůbec necháváte hnízdit? To by měli jednodušší.. A za druhé papoušíčky bych nechal odpočinout, v takhle mladém věku je celkem huntujete. Dejte jim pauzu...Až budou starší vajíčka budou jistě oplodněna....
anonymní (neregistrovaný) 24.05.2012, 15:13:26 xxx.xxx.248.34
Já bych jim pauza dala, ale jak to mám udělat, Já teď s určitostí nepoznám, jestli jsou vajíčka prázdná nebo plná. Přece jim je nevzmu. Když jsem vyhodila ta neoplozená, zavřela jsem budku - zevnitř. A co děllali!! Proklobávali se dovnitř, až byli s koro vysíleni, řvali jako pavijáni.--- tak jsem nervově nevydržela, budku otevřela a během dne tam bylo opět vajíčko. Tak jak to mám udělat? Vypadá to, že by snesla i na zem. Mám je oddělit? To si nedovedu představit, když samice nesedí, tak jsou stále spolu.
Kateřina (neregistrovaný) 24.05.2012, 16:09:58 xxx.xxx.168.6
A dá se tedy nějak zamezit tomu aby nadále snášeli vajíčka pokud jsou tedy moc mladý a měla bych je nechat odpočinout? Já asi taky nepoznám zda jsou oplozená či nikoliv jako psala někdo příspěvěk vejš :o/
Michal (neregistrovaný) 24.05.2012, 20:10:40 xxx.xxx.4.166
Budku odebrat a dát jim méně pestré krmení...Vajíčka se dají poznat dle zbarvení asi od 5 dne, oplozená jsou tmavá, neoplozená jsou růžová, popřípadě když se podíváte proti světlu jsou prázdná...
Kateřina (neregistrovaný) 24.05.2012, 20:48:55 xxx.xxx.168.6
No jo pane Michale rozumím ok ale pak je teda otázka, kdy mám hnízdo odebrat v jaký den nebo jaké fazi?Když kanárci malý už nebudou v hnízdě? To jsem zase někde četla, že samička po 3 týdnech znova snese vajíčka a musí mít druhé hnízdo aby neublížila prvním mládatům :o/ ale tímpádem to bude zase dokola ....
Michal (neregistrovaný) 24.05.2012, 23:02:36 xxx.xxx.4.166
pokud začne snášet znova, nechte ji dosnášet a pak vejce oddělejte, nebo ji je vyměnte za sádrové...
anonymní (neregistrovaný) 25.05.2012, 08:03:47 xxx.xxx.248.34
Tak to nevím, když je vymněním za sádrové, tak na nich chudák budes sedět tak dlouho než jí je opět vezmu. Jestli tedy Vaše doporučení neplatí pouze pro kanárky.
Ludmila (neregistrovaný) 28.05.2013, 09:33:13 xxx.xxx.211.234
Mám čtyři měsíční mláďata žlutotemenných papoušků a chtěla bych je předat chovateli na ruční dokrmení. Mám obavu, jak by rodiče reagovali, zda to není necitlivé, jestli jim nemám nějaké mládě nechat až do vylítnutí z hnízda. Nemám žádné zkušenosti, je jim 18 a 16 let a mají poprvé mladé a vzorně se starají. Poraďte mi, prosím, jak a kdy odebírat mladé?
cone
cone (1412 příspěvků) 28.05.2013, 09:40:58 xxx.xxx.156.5
Mladé (senegalské, konžské nabo žaky) odebírám kolem dvaceti dnů, po nakroužkování je již obvykle k rodičům nevracím. Je ale možné, že by váš rodičovský pár mladé " vytáhl až bidlo", volba je zcela na vás. Váš odchovavající pár je opravdu 18 a 16 let starý?? pokud by u vás nastal s krmením mladých problém, ujal bych se jich.
Ludmila (neregistrovaný) 28.05.2013, 11:23:03 xxx.xxx.211.234
No a jak se chovají rodiče po odebrání mláďat hned po nakroužkování? Seberete rovnou celou budku nebo jim ji necháte prázdnou? Já už jsem právě přislíbila mláďata k ručnímu dokrmení chovateli. Dostala jsem párek letos a jsou roční 1995 a 1997 a ještě mladé neměli, jsou tak vzorní rodiče, že mám špatné svědomí mladé odebrat. Jenže zase pro malé je asi dokrmení lepší, když mají žít s lidmi. Navíc nemám moc času, jsem celý den v práci a chovám je v kuchyni v bytě. Díky za rady.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.