Aktuálně: 4 571 inzerátů178 104 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

Podestýlka - klec s kakariki

Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 14.06.2012, 11:40:36 xxx.xxx.106.152
Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit o co nejlepší podestýlce do klece s kakariki. Dáváme jim dolů noviny, ale samec (teď i samice, při hnízdění) během jednoho dne skoro celé noviny rozškube. Nestačí vyměňovat ani každý den, behěm pár hodin, co jsme v práci, je v kleci nastláno. Samozřejmě při létání ptáků po kleci, tyto kousky létají po celém bytě. Co mě trápí ale více, několikrát jsem byla svědkem, jak samec noviny namáčí v bazénku a žere je! Podotýkám, že zrní i zeleného má dostatek. Nechávat klec bez novin, se nám nechce, kvůli úklidu. Napadlo nás stelivo pro kočky, nebo hobliny od truhláře, ale nepřipadá mi to moc vhodné. Navíc namáčení se neubráním. I když jsem bazén dala pryč, samec je tak vychytralý, že buď létá noviny namáčet do krmítka s vodou, nebo celé krmítko shodí, aby si noviny náležité omočil. Je to fajnšmekr :-) Ještě nás napadla stromová kůra, kterou prodávají např. v OBI, ale mám obavu, že je chemicky ošetřená. Samec, kterého máme zvlášť v kleci takovou neplechu nedělá a nikdy nedělal. Občas, když je naštavný, něco potrhá, ale výjimečně a určitě nic nežere. Prosím o vaše rady. Díky
anonymní (neregistrovaný) 14.06.2012, 12:20:58 xxx.xxx.48.123
Ono hlavně kakarici nejsou vhodní ptáci do bytu a menší klece. jsou to takový "čuníci". Ke kvalitnímu životu potřebují mít ve voliérách na dně hlínu a trávu,ne beton. Kakarici totiž ve volné přírodě hodně času tráví hrabáním v trávě a hlíně,také se v tom rádi "koupou" a udržují si tím peří. Pokud jim toto nedopřejete,mohou mít časem problémy s kvalitou peří. Zkuste tedy dát do nádoby velký drn(trávu i s hlínou) a uvidíte jak se do toho hned pustí. Klec dejte do velké ustřižené krabice,ať vám to nehází po bytě.
anonymní (neregistrovaný) 14.06.2012, 13:18:24 xxx.xxx.106.152
Nejsem začátečník v chovu kakariki. Jak jsem psala v jiném příspěvku, hlínu mi ďobat nechtějí, ani drny s trávou. Klec mají velikou dost, na to, že je máme v bytě. Cca 100x100x80 cm a dole mají vysoký okraj asi 20 cm. Právě proto, že tráví hodně času hrabáním na dně, tak tam chci dát nějakou podestýlku a ne je jen nechat na umělém povrchu.
Lenka (neregistrovaný) 14.06.2012, 14:52:15 xxx.xxx.11.157
Hlavně nedávejte piliny. Jsou v nich roztoči, kteří Vám peři i papouška "rozežerou". Nám takhle kdysi pošli ptáci na vápenku právě kvůli hoblinám. Možná kukuřičná drť je dobrá. Nevadí když si s ní ptáci hrají, když ji "louskají"..
anonymní (neregistrovaný) 14.06.2012, 23:21:07 xxx.xxx.0.150
Dobrý den dala bych jim normálně písek nebo jak píšete kukuřičnou drť, ta vás vÿjde dráž. Písek je přirozený a ještě ho můžou konzumovat je dobrý na trávení. Když jsem měla kakariki doma noviny taky trhali, pokud by jich žraly moc , myslím že by jim to mohlo zdravotně ublížit.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 16.06.2012, 09:25:33 xxx.xxx.133.25
Děkuji za názory. Noviny žrali opravdu hodně. Ve čtvrtek jsem koupila ve zverimexu speciální podestýlku pro papoušky, jsou to kousky dřívek. Zatím velká spokojenost, i když balení přišlo na 120 Kč, ale nemusíme to měnit denně, to je také velká výhoda.
Lenka (neregistrovaný) 16.06.2012, 15:22:33 xxx.xxx.11.157
Objednávejte na internetu, pohledejte různé prodejce... zverimexy mají za 120.-, originál prodejci i za 80.- apod. Ve zverimexech se promítne také pronájem, to je asi to nejhorší, kde můžete cokoliv zvířatům nakupovat. Jejich praktiky skladování, fixlování a prodeje zvířat je otřesný. Hodně zdaru se spokojeností papoušků

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.