Aktuálně: 5 018 inzerátů173 576 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Vhodný pes do bytu?

Libor (neregistrovaný) 23.06.2012, 14:14:40 xxx.xxx.39.232
Dobrý den, hrozně dlouhou dobu si chci pořídit čtyřnohého kamaráda, ale nevím jakou rasu si pořídit do bytu 3+1, kde žiji s rodinou (2 a půl dospělěho a 14ti leté dítě :-) ). Mohli byste mi prosím poradit, jaký pes by byl vhodný? ... Nechci nějakého mrňouse jako čivavu a podobné. Mám moc rád dlouhé procházky, běh a celkově pohyb, tak bych si představoval psího kamaráda, který semnou tohle zvládne :).
anonymní (neregistrovaný) 03.07.2012, 17:03:42 xxx.xxx.32.251
To by mohla být vhodná Border kolie.
Eva (neregistrovaný) 03.07.2012, 22:43:33 xxx.xxx.81.125
Zdravím Libore, moje kamarádka má s manželem boxerku. Oni také rádi chodí na dlouhé výlety a sportují a říkají, že je ideální, moc jí to vše baví. Myslím ale, že byste to měli hlavně prodiskutovat všichni doma, aby pejska měli rádi všichni a také kolik času jste ochotni věnovat péči o něj. Důležité také je, jestli již máte nějaké zkušenosti se psem, jsou rasy, které jsou problémovější a potřebují pevné vedení, které jim majitel prvního psa nemůže dát. Například Jack Russel Teriér je velmi učenlivý pes ale také velmi tvrdohlavý a potřebuje právě pevné vedení. Jinak je hodně sportovních plemen. Zkuste se podívat sem: http://www.hafici.cz/psi/deleni-psich-plemen/ a sloupek vpravo je výběr podle velikosti. Podle toho jak velkého psa chcete, tak si zvolte a pak již vybírejte. V popisu plemene je vždy v tabulce také náročnost na pohyb a náročnost na výchovu. Je-li pes náročný na pohyb, bude s Vámi rád chodit a běhat venku. A pokud by to byl Váš první pes, vybírejte nenáročného na výchovu. Také pozor na typ srsti, dlouhosrstá plemena si vyžadují více času. Až si vyberete, zkuste na webu najít stránky majitelů toho plemene. Tam bývají často i zkušenosti a to by Vám mohlo také pomoci.
Zdenek (neregistrovaný) 17.07.2012, 09:31:08 xxx.xxx.37.2
Dobrý den možná by jste měl zkusit tyto webovky www.blackpuli.estranky.cz
Peťula (neregistrovaný) 31.07.2012, 11:02:32 xxx.xxx.38.103
co třeba vipet? Doma leží celé hodiny v klidu, neštěká, nehlídá, venku je to sportovec. Ale přesto není náročný na pohyb, když není čas na delší vycházku, je to typický sprinter, takže ho unavíte za 10 minut házením míčku. Je přátelský k lidem, zvířatům, děti miluje. Je velmi přítulný a nekonfliktní. Postrádá typický psí zápach. A dá se i okrmit, aby mu nekoukali žebra. Vážně ideální rodinný pes do bytu. A je to plemeno velmi odolné a zdravé, veterináře prakticky kromě očkování nezná. Pokud máte zájem se s nimi seznámit, stavte se na kafe. Nezasvěcení bývají jeho milostí a klidem překvapeni. Východní čechy.
Obrázek
Peťula (neregistrovaný) 31.07.2012, 11:04:33 xxx.xxx.38.103
a ještě jsem zapomněla, že se dá velmi lehce vychovat :-)
Obrázek
honzaj. (neregistrovaný) 16.05.2016, 00:10:18 xxx.xxx.31.214

Zkus se podívat tady plemena do bytu :) Věřím že si najdeš vhodné plemeno.  Do bytu si hlavně dejte hodně pozor z výchovou. Protože nevychovaný pes v bytě je hrůza!

nataliegrosikova (neregistrovaný) 25.05.2016, 09:08:11 xxx.xxx.130.26

Ráda bych se zeptala, mám doma aktuálně Jagdteriéra, ale kvůli práci manžela se musíme z domu stěhovat do bytu v Praze, náš "jagoš" je ale velký uličník a vždy běhal po zahradě a byl vlastně neustále v pohybu, nyní mám strach, že se na bytě ukouše nudou. Samozřejmě s ním budu chodit na vycházky apod., ale nebude to takové jako teď a jagoši potřebují pohyb :( co myslíte mám ho radši přenechat nějakým hodným lidem na baráčku nebo si zvykne? Nerada bych o něho přišla, je s námi vícemené už 5tým rokem.

J.M. (neregistrovaný) 25.05.2016, 23:01:31 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele nataliegrosikova z 25.05.2016, 09:08:11

Máte možnosti:

  1. Přestěhování s manželem a se stejným psem do bytu.( Nebo si do bytu pořídíte jiného, malého "bytového" pejska, nenáročného na pohyb.)
  2. Přestěhování do bytu pouze s manželem. Psa necháte v domě se zahradou nebo v útulku.
  3. Přestěhování samotného manžela do bytu v Praze. Vy sama zůstanete bydlet se současným psem v domě se zahradou.

Zkrátka můžete si představit všechny kombinace "proměnných" tj. BYT, DŮM SE ZAHRADOU, MANŽELKA, MANŽEL, SOUČASNÝ PES, JINÝ PES. Záleží na Vás, čemu dáte přednost. Ten současný pes však bude žít ještě asi jen osm let.  Buďte šťastná, že "problémem" pro Vás je pouze pes  🙂.

Simona Trousilová (neregistrovaný) 20.06.2016, 23:05:32 xxx.xxx.68.78

Dobrý den, já jsem zastánce toho, že do bytu rozhodně nepatří velká plemena psů. ano pokud si do bytu pořídíte tzv. gaučového miláčka tak ten si asi zvykne. Pokud je však pes již zvyklý na velké prostory a na to, že se může sám třeba pohybovat po zahradě, asi mu byt zrovna vyhovovat nebude. Je pravdou, že se to dá, ale znamená to, že každý den si na pejska musíte udělat minimálně dvě hodiny čas a jít s ním ven, kde se může alespoň proběhnout. Je potřeba zvážit, zda není lepší nechat pejska v domečku.

J.M. (neregistrovaný) 21.06.2016, 09:01:55 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Simona Trousilová z 20.06.2016, 23:05:32

Souhlasím.

Gabka (neregistrovaný) 31.07.2016, 16:00:39 xxx.xxx.127.237

Zdravím, jelikož máte rád procházky a o pohyb by tak nebyla nouze, tak bych doporučila si neco najít a podívat se na rasu stafordsirsky bulteriér. Ja jednu stafbulku mam a ani nedokážu popsat jaké je to zlaticko :) je to naprosto oddana rasa svým panickum (několikrát ověřeno). V USA se jim říká baby dog a to z důvodu ze mají úžasný charakter a jsou to takoví mazlici. Samozřejmě u lidi těchto plemen kolují všelijaké předsudky, ale zbytečně...a je to veliká škoda, protoze je to plemeno, které je hravé, poslusne, docela rychle se učí povelǔm a jiným a  pokud je od malička vychovavane v dobrých rukou, tak vám to pejsek několikanásobně vrátí.Tuto rasu bych tedy vřele doporučila a urcite nebudete litovat :)

Theušák (neregistrovaný) 06.08.2016, 18:08:55 xxx.xxx.11.89
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 03.07.2012, 17:03:42

Promiň ale border kolie se do bytu opravdu nehodí, border kolie potřebuje být neustále venku a na zahradě.

verca (neregistrovaný) 19.08.2016, 12:36:32 xxx.xxx.118.13

Do bytu je vhodny napr. papillon mensi plemeno ale s odhodlanim a vytrvalosti nebo kavalir vhodne na dlouhe prochazky ale i lenoseni a nebo seltie stredni plemeno podobajic se BOC vhodny na dlouhe prochazky a psi sporty :)

Kateřina (neregistrovaný) 28.09.2016, 14:57:08 xxx.xxx.155.9

Ahoj :) Když jsem si vybírala pejska do bytu. tak jsem si na http://www.pejskar.cz/plemena-psu/ prošla kategorie a popisy plemen. Věděla jsem že nehci malého plyšáka, nebo obřího pracovního psa, takže takové katgorie jsem úplně vynechala. Koukni se třeba na střední plemena. :) Tak si určitě podle popisku atd vybereš svého parťáka. :)

perezvester (neregistrovaný) 17.10.2016, 14:13:06 xxx.xxx.195.38

Máme nádherný mužský buldok štěně na prodej, KC registrovány, 5 generace rodokmen s mnoha šampiony. Wormed každé 2 týdny a byla vychována v naší rodině domů s nejlepší péči a pozornost 24/7, se používá k domácí zvířata a děti a je taková zvláštní chlapeček chceme ho mít navždy doma nejlepší. Bude připraven k odchodu na 22/10/16. On bude odejít s jeho 1 očkování, být, mikro štípané, 5 týdnů zdarma pojištění, všechny papíry, potravin a štěně pack. Pomoc a poradenství bude vždy k dispozici pro vás, jako já jsem jen telefonní hovor, text nebo e-mail pryč. Zhlédnutí welcome teď a za 5 000 KČ nevratná záloha zabezpečuje nové štěně... Naše štěně velice dobře zvládne ve výstavním kruhu nebo jako domácího mazlíčka, ohromující podsaditý chlapeček, hledá jeho navždy domov. kontaktujte mě na perezvester345@gmail.com

anna (neregistrovaný) 21.12.2016, 19:59:27 xxx.xxx.57.172

dobry den chtela bych se  zeptat na vhodneho mensiho pejska do bytu co dopoledne vydrzi sam doma.predem dekuji:)

 

J.M. (neregistrovaný) 21.12.2016, 22:18:48 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele anna z 21.12.2016, 19:59:27

... no, domnívám se, že to také hodně záleží na individuálních vlastnostech a na povaze psa. Menší plemena psů najdete na internetu. Ale povahu a schopnost vydržet dopoledne v bytě budou mít různou bez ohledu na plemeno. Asi to budete muset vyzkoušet.

Odkaz:

http://www.pesweb.cz/cz/vyber-plemene?velikost=maly&pro_koho=zacatecnici&domven=byt&__page__=

Pri6ezna (neregistrovaný) 28.03.2018, 02:00:44 xxx.xxx.92.252
Někdy je lepší velký pes máme fenku kříženec bernskeho salasnickeho psa a chrta je úplně skvělá až na chlupy měly jsme štěně jezevčíka a bylo to šílené
J.M. (neregistrovaný) 28.03.2018, 09:43:00 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Pri6ezna z 28.03.2018, 02:00:44

Pes do bytu nepatří z hygienických důvodů pro člověka a z nedostatku prostoru pro psa. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.