Aktuálně: 4 848 inzerátů175 176 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Výuka ?

Ricarda Haner Lowery (neregistrovaný) 25.07.2012, 13:52:04 xxx.xxx.136.202
Zdravím všechny, mám trošku více dotazů, ten nejzákladnější dám hned na úvod a to jest ten, zda-li někdo nevíte, jestli se v česku nachází nějaký "znalec psí duše" , jednoduše člověk, který pomáhá pánovi pochopit chování a potřeby jeho psa. Další je pro mou informaci - mám fenku, je to míšenec jezevčíka, ohaře a knírače, je narozena 9.5 2011 a již hárala, tak jestli ji mohu dát vykastrovat, jestli jeto vhodné, ale slyšela jsem, že po prvním hárání klidně. No a třetí dotaz se týká toho, zda by mi někdo doporučil nějakou opravdu zajímavou knihu o výchově psů, možná i nějakou psychologickou ? Děkuji moc za jakoukoli odpověď :)
Obrázek
Eva (neregistrovaný) 02.08.2012, 15:16:55 xxx.xxx.81.125
Zdravím, co se týká psychologie, tak se porozhlédněte po internetu, ale pokud mohu radit, raději bych volila veterináře se specializací i na psychologii než nějaké léčitele. Co se týká kastrace, tak nejlepší je to mezi 1. a 3. háráním. Naše fenka také právě dohárala, ale budeme ji dávat kastrovat až na jaře po 2. hárání, protože na podzim se všechno hojí hůře. Knihu žádnou dobrou neznám, ale nejlepší je pozorovat a použít vlastní rozum. Pokud má v sobě Vaše fenka i krev jezevčíka, může být hodně tvrdohlavá. Pak na ni musíte jít ne silou, ale abych tak řekla "vyčůraností" a snažit se ji oklikou přesvědčit, aby dělala to co chcete Vy. Asi jako se musí jít na malé děti. Hodně štěstí. Pro zábavu se můžete podívat na stránky našich pejsků www.maltezaceklucinka.cz Eva
anonymní (neregistrovaný) 05.08.2012, 12:32:44 xxx.xxx.88.141
zdravím, osobně na psychology moc -nevěřím- také jsem se pídila,ale většinou to jsou rady na houby- mě nejvíc poradil výcvikář na cvičáku a mnoho věcí jsem si pak na svém psovi odkoukala sama. nejsem zastánce kastrací,ale pokud tak už musíte učinit,dala bych tomu alespoň jedno hárání ještě,aby fenka stihla dospět i duševně. Možná bych si npřd něco přečetla co to s mým psem může udělat a čemu to pomůže- hodně se této problematice ted v poslední době věnovalo v časopisech pes přítel a svět psů......dobrá kniha je tykáme si se psem od mikuilici-spíš se dá sehnat v laciných knihách. doporučuju navštívit stránku cz-pes.cz tam najdete těch knih více z hlavy to teď nedám,abych nepomotala autory. na stránky desentského se podívat můžete najdete na netu,ale já osobně nejsem jeho příznivec. rady na dálku obecně jsou většinou k ničemu,když psa u akce nevidíte- to myslím nyní obecně. chce to hodně sledovat svého psa a s trochou štěstí a citem to člověk dá:) měla jsem problémového psa, mám ho tedy pořád,ale už si spolu rozumíme.....dalo to práci, čas a nervy -nakonec největší chyby jsem dělala já:)
Alena (neregistrovaný) 19.08.2012, 08:47:09 xxx.xxx.67.221
Absolutne souhlasim s poslednim prispevkem,vyhledekjte si zkuseneho trenera ci vycvikare ktery Vam pomuze se zakladnim vycvikem.Chci jen dodat,ze jedna metoda vycviku muze pracovat pro nekolik psu ci plemen,ale nebude pracovat pro vsechny,jelikoz kazdy pes je individual stejne jako lidi a na kazdeho psa se musi jinak co se tyce vycviku.Hledat psychologa jsou podle meho nazoru vyhozene penize do vzduchu!

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.