Aktuálně: 4 840 inzerátů175 672 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

Rošt v kleci?

anonymní (neregistrovaný) 29.04.2013, 17:27:36 xxx.xxx.207.194
Dobrý den koupil jsem klec pro papouška a dole na dně klece je rošt,který má zabránit,aby papoušek sbíral spadlou potravu.V jedné knize doporučovali rošt vyndat,že když papoušek třeba spadne,tak se mu tam může zaseknout nožička a když bude chtit rychle odletět,může dojít ke zranění.Co myslite?
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2013, 07:19:02 xxx.xxx.19.22
Dobrý den podle me je to conjste se dočetl blbost. Rošt tam nechejte nevyndavjte.. ještě nikdy sem se nesetkal s případem kdy by si papoušek poranil nohu o rošt. . Když je klec do bytu měla by mit výsuvný šuplík a rošt. .. to je Můj názor.
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2013, 12:37:49 xxx.xxx.14.249
Já si bez roštu taky nedokážu klec představit. Rošt je stejný jako dráty na kleci, to by si mohl nožku zaseknout i do nich.
anonymní (neregistrovaný) 30.04.2013, 23:27:33 xxx.xxx.20.64
A k čemu rošt slouží? Aby se pod nim neuklízelo a děl se bordel. Rošt v kleci nemá být, protože je zásada, že se zbytky jídla, výkaly a jiná nečistota každý den uklízí a ne aby bylo na roštu namotané jídlo, které papouškovi od zobáku padá každý den. Rošt je jen pro bordeláře, kteří neuklízí a tak vlastně rošt zamezuje papouškovi sezobat ze dna klece shnilotiny. Je nějaký rošt ve voliérách? Není, chovatelé musí dbát na čistotu.
anonymní (neregistrovaný) 01.05.2013, 09:51:55 xxx.xxx.14.249
Jé, tak teď jsme to schytali :-) Myslím, že je lepší mít rošt, který denně omyju, šuplik též, než aby papoušek chodil na dně klece po svých hovínkách. A zajímalo by mě, jak často se voliéra uklízí.
anonymní (neregistrovaný) 01.05.2013, 10:29:48 xxx.xxx.16.128
Záleží o jakého papouška jde. Např senegalci mají největší úrodu trusu po ránu. Přes den to je celkem zanedbatelné. Z větších papoušků je také trus nejvíc ráno. Andulky mají hovínka po celý den, ale zase je to zanedbatelné. Pakliže ráno uklidím klec, tak jsou v ní do odpoledne jen zbytyky popadaného ovoce a nějaké slupky ze zrní. Jestliže někdo má papouška jako pet mazlíčka a bere ho z klece často ven a baví se s ním, tak proč by v té době -odpoledne nemohl ještě jednou klec uklidit, když je to součást jeho zábavy a práce s papouškem. Tak se určitě papoušek ve výkalech brodit nebude. Co se týká voliér, tak by jich měl každý chovatel mít tolik, aby stačil uklidit denně. Pak si nebude stěžovat, že mu do voliér lezou za spadaným krmivem myši, že se mu ve voiérach líhnou octomilky nebo že má u papoušků a mláďat nějakou "divnou" nákazu, kde mu mláďata umírají a papoušci jsou celí načepýření. Všechno je v první řadě o pořádku a čistotě. Netvrdím, že se musí cídit u papoušků do bezvědomí, ale pokud si pořizuji nějaké zvířectvo, tak je to v první řadě koníček, který mi zabere skoro celý volný čas a tak ten čas věnuji nejen sezení u kafíčka před voliérama, ale především péči o své svěřence.
anonymní (neregistrovaný) 01.05.2013, 12:39:38 xxx.xxx.200.189
***A k čemu rošt slouží?*** například k tomu, aby papoušek netrhal noviny - podestýlku. protože skartovaná podestýlka je přesně na 2 věci. pokud máš protiargument, že existuje kukuřičná drť či dřevěné pelety, tak hádej, co se stane s drtí, když takovej žako zamává křídly. dřevěné pelety jsou sice prima, ale v kleci metr krát metr se nedoplatíš, natož když máš dvě, tři. vybírat trus či spadané ovoce moc nefunguje, osobně vyzkoušeno. od dvou žaků je to zaflákaný všechno. noviny jsou prostě pořád nejjednodušší a nejlevnější. osobně v některých klecích rošt nemám a v některých mám. ono čistit rošt je totiž pěknej opruz, ale někdy není zbytí. žakové mi běhají po dně klece rádi a noviny cupují s ohrpmným nadšením. k dotazu: nožička se mu do roštu nezasekne, dráty na roštu tak hustě nejsou. pokud si papoušek podestýlky nevšímá, tak bych rošt nedávala, protože čištění roštu viz výše.
anonymní (neregistrovaný) 01.05.2013, 13:42:08 xxx.xxx.14.249
My měli původní klec Omegu a to bylo teda opravdu hrozné čištění, jak když je na tom zaschlý epoxid. Teď máme Montanu a z té to jde lehce.
anonymní (neregistrovaný) 01.05.2013, 15:32:29 xxx.xxx.23.1
Taky dávám papouškům do klece noviny. Jenže pro takového žaka nebo amazoňana musí být ta klec přiměřená, aby se v ní, v době svého "uvěznění" nenudil. Pak má jiné starosti než lézt po dně klece a škubat noviny.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 01.05.2013, 15:45:03 xxx.xxx.23.1
Jestliže je klec malá, tak škube papoušek noviny, nudí se, tak se mu krom oplocení, aby neulítl, strčí oplocení ještě na dno klece. Výsledek pak může být taky, že místo škubání novin si začne škubat peří. Člověk opravdu nemá čas se zabývat i s tím nejlepším mazlíčkem 24 hodin denně.
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 01.05.2013, 17:49:19 xxx.xxx.200.189
***Jenže pro takového žaka nebo amazoňana musí být ta klec přiměřená*** je přiměřená. že škubání papíru tvoje papoušky nebaví, neznamená, že nebaví jiný. ti moji jdou prostě po jakýmkoli papíru, i když jsou vypuštění v prostoru 6x4x3 metry :-)
anonymní (neregistrovaný) 01.05.2013, 22:44:39 xxx.xxx.10.64
Tak pak si neumím představit rošt 6x4x3m aby papoušek papír neškubal.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 02.05.2013, 12:34:44 xxx.xxx.106.152
Jde o to, že ne pro každý druh papoušků je rošt vhodný. Např. mít rošt, pokud chovám kakariky, to považuji za týrání zvířat !! A že jsem už pár takových chudáků viděla. S tím trháním novin to také není druh od druhu, ale jedinec od jedince. Musím se smát, kolik je tady lidí, kteří se bojí říct svůj názor veřejně a radši se nepřihlásí k profilu :-) :-)
Katka (neregistrovaný) 13.05.2013, 13:10:21 xxx.xxx.88.129
Kazdy vtacik si niekedy zajde aj na dno klietky. Najprv bude chodit po hovienkach.... a potom po mne.... Netvrdim, ze na roste sa nijake to hovienko nezachyti, no podla mna je toho podstatne menej, ako keby chodil papusik priamo po okakanych novinach. Mame 3 klietky, v kazdej jeden parik. 2x korela parik a 1x amazonansky parik. V kazdej klietke je rost. Korely cez rost trhali noviny, aj napriek tomu, ze mali dost hraciek, zabaviek a plne misky zrnin a dobrotiek. Amazonany nam vobec nechodia na dno klietky-asi tam pre nich nie je nic zaujimave. Klietky cistim kazdy den. Ja sice doma neutieram kazdy den prach, ale snazim sa mat cisto. Preco by mali byt na tom moje papusky horsie? Rost nie je o tom, ze sa klietka nemusi cistit denne! Ani male dieta by ste nenechali pokakane dlhsie len preto, ze ma predsa plienku.... Ja som 100% za rosty a pravidelne cistenie. A papuskov chovame uz dlho a zatial sa ani jednemu nezachytila nozka v roste. To by sa mohlo stat jedine pri nevhodnom vybere klietky-velky papuch(vacsia a hrubsia noha) v nevhodne malej klietke(uzske medzery na klietke a roste). Ale to uz by bolo tyranie. Tot vse, snad uz len nech sa dari
anonymní (neregistrovaný) 13.05.2013, 15:01:53 xxx.xxx.16.64
Ať si každý uzpůsobí klec podle svého přesvědčení. Možná bude pro tazatele dobré když navštíví nějakou výstavu, okoukne klece jestli se tam rošt dává a poptá se přímo vystavovatelů jaký mají názor. Já rošt nedávám. Ptáci noviny netrhají a stejně jsou jen ve výšce na větvích. Pro mě je rošt na uklízení navíc zbytečný. Spíš preferuji stálou výměnu větví na sezení. Také je dobré navštívit některé známé chovatele, kteří mají úspěchy v chovu i na výstavách, tam se toho okoukne také hodně.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.