Aktuálně: 4 571 inzerátů178 106 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

Rady a nápady k webu ChovZvířat.cz

zbynek
zbynek (922 příspěvků) autor webu
09.09.2023, 19:06:32 xxx.xxx.230.164

Ano na to jsem zapomněl, z papoušků bude Okrasné ptactvo. 

Špendlíky budou mít funkci jako zaškrtávací políčko nyní. Člověk si může vybrat jedno nebo i více sekcí a pak se pohybovat po webu inzerce, diskuze a budou se zobrazovat pouze témata z těchto sekcí. Špendlík po výběru zčervená viz.obrázek níže. 

Další novinkou bude to, že ty sekce budou pouze na úvodní straně, dále v inzerci, diskuzi už bude jen jednodušší filtr pro přepínání sekcí. Kdo si sekci nevybere budou se mu zobrazovat všechny jako doposud.

Megi: to za obrázkem zvířete je ikona souboru. Bez ní, čistě obrázek zvířete nevypadal tak dobře, zkusíme to i bez toho ještě a pošleme na ukázku. 

Zásah byl potřeba, současná verze je stará, nemoderní, takže nám grafik navrhl nový vzhled ale nebude to žádný velký zásah, mobilní verze bude skoro beze změny. Pouze ty sekce a zvoneček.

Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 09.09.2023, 21:30:48 xxx.xxx.61.17

Tak ale ikona složky se ke zvířatům ani moc nehodí teda. Jsem si to myslela, že to je složka, ale přišlo mi záhadné, co by to dělalo zde. 🙂 Podklad tam být musí, ale asi by stačilo kolečko… ale kolečko má profilová miniatura v diskuzi, to už je moc koleček. 🙂 Co třeba stín zvířete; šedá plocha ve tvaru toho zvířete, kolem dokola, nebo menší tak, jak je ta složka… 

zbynek
zbynek (922 příspěvků) autor webu
09.09.2023, 21:46:38 xxx.xxx.230.164

Megi: Zkusíme s tím ještě něco udělat, moje první reakce když jsem to poprvé viděl byla stejná, proč tam to pozadí je

Mastnacekk: sekce budou jen na uvodní straně, v diskuzi a inzerci už ne, jak to tu už dřív někdo navrhoval, možná že dokonce vy. Barevný vzhled si nastaví každý sám, to bude v novém vzhledu také jednodušeji proveditelné.

Někdo má ze změn obavu a já to chápu, mám to podobně ale z tohoto mám dobrý pocit. Když chvíli pracuji v novém vzhledu testovacím, a pak se vrátím k současnému vzhledu, musím přiznat že se mi už nelíbí. Nový bude jednodušší, přehlednější. V bočním panelu bude také méně inforamcí.

assil
assil (1593 příspěvků) 11.09.2023, 09:20:40 xxx.xxx.206.172

Tak se mi ten nový vzhled docela libí, jen teda v diskuzi už nebude sekce Ostatní, kde by se mohlo psát mimo zvířata, třeba téma jako je tohle? To bude pak kde?

raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
11.09.2023, 09:28:39 xxx.xxx.156.19

Ne, zůstane téma ostatní, na tom se nic měnit nebude. Kategorie diskuze, inzerce, článků, budou samostatně a vždy budou mít proti úvodní straně mírné odlišnosti. Jak bude potřeba.

zbynek
zbynek (922 příspěvků) autor webu
11.09.2023, 09:28:59 xxx.xxx.1.243
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 11.09.2023, 09:20:40

Sekce ostatní bude, jen to bude jinak uspořádané nebudou ty sekce nahoře ale budou se filtrovat jinak. Nevím jestli už má programátor obrázek, kdyžtak by mohl ukázat diskuzi??

assil
assil (1593 příspěvků) 11.09.2023, 09:47:46 xxx.xxx.206.172

Aha, já to pochopila, že v diskuzi to bude stejně rozdělené jako ta titulka, když to bude trochu jinak, tak OK, chápu to, obrázek netřeba. Díky.

raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
11.09.2023, 11:45:53 xxx.xxx.156.19

Malý náhled zasílám, nebude to vše 100% stejně, ale pro představu, jak bude vypadat filtrování kategorií diskuze to postačí. Momentálně se musí hlavně na mobilu neustále přejíždět ty ikonky, to už v nové verzi nebude nutné.

Obrázek
XY. (neregistrovaný) 11.09.2023, 17:28:36 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 31.08.2023, 20:33:18

Tak dočkám se odpovědi od programátora ? 

raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
11.09.2023, 17:44:34 xxx.xxx.230.164

Omlouvám se, nějak mi odpověď vypadla. Technicky by to určitě šlo a při nasazování nové grafiky tuto možnost zvážím, věřím, že by se hodila všem neregistrovaným.

XY. (neregistrovaný) 11.09.2023, 17:58:05 xxx.xxx.120.185

Za zvážení děkuji a nebojím se říct děkujeme. A nevěděl jsem že se mám přímo obrátit na Vás 😃 to bych to nedělal takto kostrbatě.

Sardullah
Sardullah (1036 příspěvků) 11.09.2023, 18:09:38 xxx.xxx.189.104

Chtěla bych se zeptat, zda by nebylo možné vyhledávání v diskuzích nejen “vyhledávání témat diskuze”, ale i obecně  přímo v příspěvcích, nevím, zda to dobře pojmenuji… full text . Nevím teda jak je to technicky složité a nechci prudit, ale občas se stane, že dle témat člověk hledanou věc nenajde, ale když by zadal plácnu “vypadávání srsti” tak mu vyjedou příspěvky s tímto textem, přestože žádné téma takhle pojmenované nebude. Nevím, zda to tady můžu zmínit, ale takhle to mají na “rybicky.net” a můžu říct, že mi to už několikrát dost pomohlo, abych se dobrala k informaci, kterou potřebuju najít. A věřím, že časem těch informací tady bude moc moc moc, ale najít je pak může být problém.

raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
11.09.2023, 20:57:28 xxx.xxx.230.164

Ano a tuto funkci web dokonce už umí, jen jsem ji neměl už nějaký čas zveřejněnou a nemá ani současnou verzi grafiky. Grafika je tedy rozpadlá, ale můžete ji zatím provizorně používat přepsáním hledaného výrazu v této URL adrese:

https://www.chovzvirat.cz/vyhledavani/diskuze/?word=kolie&type=posts&x=0&y=0

Místo kole napište cokoliv jiného. Do nové verze grafiky tuto funkci vestavím opět veřejně přes vyhledávací formulář.

// EDIT: Vzhled jsem teď ještě upravil, takže už odpovídá současné grafice příspěvků. Jediné co tedy nefunguje je formulář, ze kterého by šlo vyhledávat přímo. Používejte prosím zatím opravdu tuto URL adresu. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 11.09.2023, 21:08:14 xxx.xxx.61.17

Možná by to chtělo vyjet seznam témat s vyhledávaným výrazem. Rozkliknu si téma… takto se probírat příspěvky… je vlastně také dobré, ale mohly by jich být stovky a co pak. Oboje by nešlo? 🙂

raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
11.09.2023, 21:20:16 xxx.xxx.230.164

Přepisování adres není moc pohodlné, tak jsem v pravém sloupci dodělal možnost si zvolit, zda chcete prohledat témata nebo příspěvky. Pod políčkem jsou nyní tyto dvě volby. Víc až v novém vzhledu 🙂.

mastnacekk
mastnacekk (529 příspěvků) 11.09.2023, 21:29:07 xxx.xxx.80.12
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 11.09.2023, 21:20:16

Inspiruj se phpbb, hledas fulltext vsude a nebo kdyz jses v kategorii, tak jen v ni a kdyz v pfispevku, tak jen v nem. To je podle me idealni. Taky hledat s ignorovanim diakritiky, ja pisu vyhradne bez ni. 

raven_kix
raven_kix (466 příspěvků) autor webu
11.09.2023, 22:05:18 xxx.xxx.230.164

Kategorie je jasná, to by mělo umět zohlednit. To další myslíš když jsem v tématu, aby to hledalo jen v něm? To by mělo taky umět, je řada témat, kde už se to opravdu hodí.

mastnacekk
mastnacekk (529 příspěvků) 12.09.2023, 08:21:44 xxx:xxx.b1e5:956d
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 11.09.2023, 22:05:18

Tak, kdyz jses v tematu tak aby slo hledat jen v nem. 

Mam rad dobre viditelny hledaci okno  ktery umi hledat jednoduse, ale abys mel moznost omezit vysledky. Ja bych hodil obri okno hned na uvodni stranku do hlavicky mezi logo a uzivatelskej profil. 

Pro me je hledani klicova vlastnost fora, to bych nepodcenoval. Nejhorsi je, kdyz hledani nefugnuje jak by melo ( s prihlednutim k te diakritice v CZ pripade ) a pak se zakladaj dokolo podobny temata. 

Pokud bys umel nejak elegantne integrovat na hlavni strance do hledaciho okna upresneni kde hledat, bylo by to idealni. Napriklad takhle:

Okno hledat a vedle nej musi uzivatel vybrat kde hledat a jako majitel portalu dal vychozi treba inzerce, nebo prispevky podle toho, co je priorita portalu.  Ty vidis kolik lidi navstevuje inzeraty a kolik diskuze. TIm bych se ridil.

XY. (neregistrovaný) 12.09.2023, 09:26:34 xxx:xxx.8515:55a2

Můj názor je že nějaké další vyhledávání není třeba a je k ničemu. Těch pár lidí co by v něm hledali jsi myslím že opravdu nestojí za to aby tím maj. plejtvali čas. Budování kvalitního webu stojí dost úsilí i tak a je mnoho věcí za mě základních na vylepšování.

 A otázka k zamyšlení podívejte se lidí soudně na jakékoliv téma které má 10 a < odpovědi v kolika se zde komunita drží aspoň vzdálené tématu ( nadpis a první příspěvek? Ano v v budoucnu to snad bude řešit admin diskuze ale zatím 🤔 ?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.