Aktuálně: 4 581 inzerátů178 032 diskuzních příspěvků17 798 uživatelů

Doprava stenete letadlem

Alena (neregistrovaný) 12.04.2014, 09:10:56 xxx.xxx.108.240

Chci se rozdelit o moji prvni zkusenost co se tyce dopravy stenete NO  letadlem z Prahy do Kanady.Rozhodla jsem se pro KLM, ktera leti z Prahy-Amsterodam-Calgary.Na palube muzete mit pejska jen vahy do 6 kg,jakmile ma vic nez 6 kg musi do plasticke prepravky do CARGO.Kazda letecka spolecnost ma jine pozadavky,ale podobny datum z jara do podzimu pro prevoz je to vuci teplote v podpalubi.Velikost prepravky tak,aby se stene pohodlne postavilo a otocilo.Moje veterinarka mi doporucila,ze stene musi byt po celou dobu v letadle dehydrovano,ale ze vetsinu casu spi.Samozrejmosti je mit EURO pas a veskerou dokumentaci o ockovani.Dulezite pokud jsou steneti 3 mesice musi byt ockovano proti vztekline, jinak musi po priletu zustat na karantene na letisti.

                            Co se tyce ceny, zalezi do jake zeme cestujete dnes uz jsou na to tabulky na web.strance kazde letecke spolecnosti.Platite podle vahy stenete a vahy prepravky.V Amsterodamu kdyz je mezipristani pres 2 hodiny,  je povinne uz v Praze zaplatit za tento service 150 Euro coz zahrnuje veskerou peci o vaseho pejska a tesne pred odletem ho opet nalozi do Cargo.Tento service absolutne schvaluji.Chci jeste dodat,ze piloti jsou predem informovani o jakekoliv doprave pejsku.Uz predem se musi rezervovat misto pro prepravku a znovu 48hod.pred odletem.Chci jeste dodat,ze KLM pozaduje, aby pes nedostal zadny sedatives jen v pripade kdy pes ma tendeci kousat drateny dvirka anebo je pes under lots of stress.Musim take dodat,ze celnici v Praze na letisti byli vic nez profesionalni a vse probehlo bez problemu.Ted je nemeckemu ovcaku 13 mesicu a je ve fantasticky rodine v Orillia,Ontario.

                          

Alena (neregistrovaný) 12.04.2014, 10:17:53 xxx.xxx.108.240

Oprava k clanku, stene musi mit po celou dobu letu k dispozici vodu bud zmrzlou vodu v misce, ktera pomalu taje ci lahev s vodou povesena na dvirkach.

Dehydrovany- znamena vysuseny ci bez vody.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.