Aktuálně: 4 931 inzerátů174 213 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Alexandr malý - létání

Sany (neregistrovaný) 09.10.2014, 06:53:42 xxx.xxx.94.56

Chtěla bych se zeptat, jak dlouho to tak bude trvat, než si vezme pres klec pamlsek. Je z voliéry. Máme ho čtvrtý den a už se předvádí a chtěl by už lítat, jenže já ho nechci pouštět, protože si sice vezme přes klec ale jen tak na 25%. A hlavně musím vždy pomalu ale i tak jde pryč. Tak já nevím, jestli to bude vadit, když bude dlouho v kleci. Jenže on už by se chtěl proletět. Tak bych potrebovala poradit.  

salamounek
salamounek (161 příspěvků) 13.10.2014, 01:08:22 xxx.xxx.186.89
Odpověď na příspěvek uživatele Sany z 09.10.2014, 06:53:42

Zdravím Sany,

pokud má prostornou klec, tak mu to vadit nebude. Je lepší papouška pustit až v době, kdy si bez obav chodí pro pamlsek, abyste ho pak dostali zpět. Na zmapování okoli klece jsou 4 dny málo, je potřeba alespoň týden. Ale po týdnu se může pustit ochočený papoušek, který jen změnil prostředí. U polodivokého bych to neriskovala, protože pokud ho pak budete chtít dostat zpět a nezabere ještě pamlsek, tak Vám nezbude než ho chytat a to potom prodlouží dobu získání si jeho důvěry. Někdy ji pak po takovém lapání papouška můžete ztratit navždy. Hodně záleží na povaze každého jedince za jak dlouho se přestane bát. U některého je to za pár dnů, u některého třeba i za pár let.

Pokud se přeci jen rozhodnete ho pustit dříve, tak to udělejte v den, kdy máte hodně času, třeba o víkendu. Abyste ho nemuseli chytat, ale mohli trpělivě čekat až zabere návnada v kleci (většinou jídlo). Já jsem kdysi, když jsem měla korelu také z voliéry, číhala s dlouhým provázkem přivázaným k dvířkům klece až si přiletí do klece na salátek a pak jsem zatáhla, aby se dvířka zavřela. Ale z vlastní zkušeností Vám říkám, trvalo to někdy i hodinu, podle toho jak brzy dostala korelka hlad 🙂.

Hodně štěstí. Eva


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.