Začátek chovu holubů

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Drazí přátelé, po 20 letech chci znovu začít chovat holuby. Rád bych slyšel radu zkušenějších, s jakym těžším plemenem vhodné na maso mám začít. Mám připravenou voliéru dlouhou 8 metrů, 3 metry širokou a 2,5 m vysokou.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 04.03.2015, 11:33:08

Gigant, texan, pštros, benešovský holub, stačí si vybrat, v takových prostorech se dá chovat jakékoliv plemeno.

neregistrovaný alena.susi@seznam.cz neregistrovaný

Vážení holubáři, prosím o radu pro mého manžela. Vybudoval přízemní holubník asi 2x5m se vším/budníky, sedačky, krbce apd./. Výletový otvor je umístěn sice na jih, ale asi 5m od něj se nachází vysoká třešeň. Manžel chová 4 páry chovných holubů, říká jim "tučňáci"/bíločerní/. Holubi se drželi v holubníku a okolí 3 měsíce. |V současné době odlétají na noc neznámo kam a my nevíme proč. Přiletí vždy ráno a během odpoledne odletí pryč, mám dojem, že už do holubníku vůbec nevletí, něco jim vadí. Manžel získal holuby od holubáře bydlícího ve stejném místě jako my, takže předpokládám, že odlétají do rodnéh holubníku- proč? Děkuji za radu.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele alena.susi@seznam.cz z 20.07.2016, 17:43:25

... No tak se k tomu chovateli, od kterého holuby máte, jděte někdy k večeru podívat, jestli tam u něho "Vaši" holoubci opravdu jsou a zeptejte se ho, zda u něho nocují. A ten pán, ať se přijde naoplátku podívat k Vám, aby se pokusil poradit Vám, co máte ve Vašem holubníku změnit (upravit), aby Vaši holubi zústávali na noc doma, a neodlétali pryč  Možná, že ve Vašem holubníku je přes noc příliš horko ? Nebo snad je poblíž nějaká rušná hospoda ? Svítí jim v noci do Vašeho holubníku pouliční lucerna ? Něco jiného je v noci u Vás ruší ?

neregistrovaný franta neregistrovaný

muže taky plašit kuna potkan nebo kočka

neregistrovaný skryje neregistrovaný

Benešáci, Polský rys

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Polští rysi byli dobří holubi

  • Obrázek
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

.

  • Obrázek
  • Obrázek
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 8 (celkem 8)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie: