Aktuálně: 5 599 inzerátů168 340 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Pták a zvíře v bytě lidí

J.M. (neregistrovaný) 25.11.2016, 21:40:41 xxx.xxx.168.107

Varování pro nezkušené, zejména městské lidi, kteří si chtějí pořídit, nebo si už nedávno do svého bytu pořídili nějakého ptáka, zvíře nebo jiného živočicha:

  1. Živočich není člověk,  není to ani dítě, není to ani hračka, není to ani dekorační předmět.
  2. Lidské obydlí není příroda, ze které živočich pochází, a kde je zvyklý žít.
  3. Každý živočich touží po společnosti, vyvíjí se od mládí do dospělosti, přes stáří, trpí nemocemi a také hyne.  Aby přilákal druha (družku) tak často křičí (např. papoušek), vydává pachové signály a značkuje své prostředí močí (např. kočka).
  4. Každý živočich má své specifické podmínky, ve kterých může ve zdraví žít. Těmi podmínkami jsou např.: teplota a vlhkost vzduchu, druh potravy, světlo, možnost koupání aj.
  5. Každý živočich přijímá určitou potravu a vyměšuje nestrávené zbytky v podobě moče a výkalů, které samozřejmě páchnou.
  6. Každý zdravý živočich má sexuální chování, v páru se množí a vychovává svá mláďata (když chce a má optimální podmínky).
  7. Každý živočich je zdrojem bakterií, virů a parazitů často přenosných na člověka. Některé bakterie a viry způsobují lidem vážná onemocnění. Parazité jsou pro člověka vždy nebezpeční.

Poučení:

Nečekejte, že Vám např. vzácný krásný velký papoušek hyacintový bude bez hnutí a bez hlásku sedět jako dekorace v obývacím pokoji na horní římse krbu z kararského mramoru. Nečekejte, že Vaše kotě, štěně nebo králík dokáží v bytě udržovat dokonalou čistotu a že se nevyprázdní mimo připravený "záchůdek".  Nečekejte, že např. Vaše nekastrovaná kočka, pes a zakrslé prasáto  se budou chovat jako kastráti; může se stát, že ten kaneček zakrslého prasátka bude na noze vašeho dítěte provádět sexuální pohyby. Radím: Pokud přirozené chování živočicha nemůžete umožnit a tolerovat, tak si ho raději nepořizujete; byl by u Vás nešťastný !

 

Anonymní (neregistrovaný) 25.11.2016, 22:37:12 xxx.xxx.46.72

proč zakládat nové téma, když je toho plnej Chovzvirat?

jednou se někdo na něco zeptá, přijde 50 odpovědí a z toho něco vyjde(vyjde část vašeho příspěvku)

PS: Ara hyacintový se nesmí chovat doma

J.M. (neregistrovaný) 25.11.2016, 22:54:44 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.11.2016, 22:37:12

Odpovím:

Protože stále opakovaně si nezkušení lidé pořizují "ptáčky" a "zvířátka" domů do bytů jako "mazlíky", a pak se opakovaně stále dokola diví, že ti tvorečkové nadměrně křičí, vyměšují kde nemají, páchnou, jsou nemocní, chovají se sexuálně, útočí na děti a nefungují jako hračky nebo dekorační předměty. Proto.

A je dobře, že je zakázaný chov Ary hyacintového v bytě; pouze se obávám, že současná maximální společenská MOC PENĚZ překoná i uvedený zákaz. Že totiž kdo na Aru hyaicintového bude mít peníze, že si ho koupí i navzdory zákazu. ☹️

Vždyť v Africe se už prý dělají aukce na téměř všechna živá divoká zvířata (lvi, žirafy, pakoně aj.) a bohatí lidé si je kupují a např. divoké pakoně značkují ušními známkami, jako se v Evropě značkuje skot domácí.  To je hrozné !

J.M. (neregistrovaný) 26.11.2016, 22:08:36 xxx.xxx.168.107

Ještě doplněk:

Lidé pocházející z vesnice z malých vesnických statečků a usedlostí vědí, že slepice mají mít svůj kurník, králíci svou králíkárnu,  pes svou boudu, dojnice svou stáj a kůń svou maštal. I když vesničtí lidé dříve žili hodně blízko svého domácího zvířectva, tak nikdy nespali v posteli se svými králíky, se slepicemi, se psem nebo s kůzlaty, protože to je nehygienické.  Pouze brzy zjara vylíhlá malá kuřátka, káčata nebo housata se krátkodobě přes noc (nebo ve dnech sychravého počasí) dávala do kuchyně do tepla ke kamnům. V modernější době venkovští drobnochovatelé k zahřívání mláďat už používali a používají infralampy nainstalované v odchovničkách.

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 26.11.2016, 22:58:07 xxx.xxx.46.72

o tom spaní v posteli: je to téma na založení nové diskuse, někdo tomu říká nehygienické, pro někoho je to "udržování pouta"(nevím jak to jinak napsat).

Každý má jiný názor, ale podle mě je zbytečné zakládat nové téma pro svůj názor, kdyby toto udělal každý, no jak by to tu vypadalo...

J.M. (neregistrovaný) 27.11.2016, 11:46:17 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 26.11.2016, 22:58:07

Vážená Naty,

ano, každý má svůj a jiný názor, a to také na to , které a čí " téma je zbytečné ". Také já se mohu "do Vás (promiňte) obout", že některá a která "Vaše témata jsou zbytečná, a kdyby toto udělal každý, jak by to tu vypadalo ..." . To chcete ? Není problém "Vaše blahorodí ....."    😉.

Pokud vím, tak na tomto webu není nikomu zakázáno vyjadřovat své názory, pokud jsou v souladu s obecně platnými pravidly morálky a slušnosti (viz Listina základních práv a svobod  z ústavních zákonů). A také nevím o tom, že pouze přispěvatelka jménem "Naty" by měla privilegium zde na tomto webu psát svoje názory a kritizovat názory ostatních. Pokud by tomu tak bylo, tak byste se tu vůbec nic nového nedověděla a svědčilo by to o Vašem absolutním nedostatku zvídavosti a tolerance.  Jděte do sebe, zamyslete se nad sebou ! Ta tolerance je zásadní kladnou vlastností nejen ve vztazích mezi lidmi, ale (specielně na tomto fóru) zdůrazňuji ve vztahu k živočichům nejen v přírodě, ale  zejména chovaných a uzavřených v lidských příbytcích.

Možná, že  chcete dále hodně radit nezkušeným přispěvatelům v jejich problémech s jejich domácími ptáčky a zvířátky, a obáváte se, že by ubylo Vám vděčných tazatelů po přečtení si mého názoru na chov v bytě; i to je možné. V tom případě jste asi (domnívám se) lidmi velmi opuštěnou osobou. K vánocům Vám přeji více lidských přátel a více radosti ze života. Ať nemusíte mít plnou postel papoušků, králíků, koček, psů a jiné "havěti", abyste se necítila tolik opuštěná. 😄

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 27.11.2016, 18:55:53 xxx.xxx.46.72
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 27.11.2016, 11:46:17

okopírováno z pravidel:

 

Tři základní pravidla

  • Dodržujte zákony
  • Nezneužívejte diskuzi k reklamě či jiným komerčním aktivitám
  • Chovejte se k ostatním slušně

Nyní trochu podrobněji

  • Prosíme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskusí k výhrůžkám, obtěžování, nevnucovali své názory ostatním.

podle vás je slušné o někom koho vůbec neznáte psát: V tom případě jste asi (domnívám se) lidmi velmi opuštěnou osobou.

 

Respektuji Váš názor, ale jsou i lidé kteří to mají jinak.

J.M. (neregistrovaný) 27.11.2016, 20:52:07 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 27.11.2016, 18:55:53

  1. Sama se chovejte tak slušně, jak doporučujete. Já se slušně chovám.
  2. Nezneužívám diskuzi ani k reklamě, ani k jiným komerčním aktivitám.
  3. Svůj názor nikomu nevnucuji. Proto v úvodu svého prvního hlavního příspěvku mám napsáno, že následuje "varování nezkušeným, zejména městským lidem" před jimi zidealizovným nákupem "ptáčků" a "zvířátek" jako "mazlíků" do jejich bytu.
  4. Vaší rétorikou vyjádřeno : "Zaútočila jste" Vy na mne. Já se pouze bráním.
  5. Není nic neslušného na tom, že se domnívám, že jste asi lidmi velmi opuštěnou osobou.
  6. Napadá mne, že by možná pro názorově Vám podobné lidi byl vhodný jako "mazlík" další druh "zvířátka", a to hrošík liberijský 🙂 (to byl vtip pro odlehčení).
  7. Děkuji, že konečně respektujete můj názor.

Ještě Vás to nepřestalo bavit ? Tož pokračujte " s novým dřevcem a pod jiným erbem "   🙂    (nezlobte se prosím, to byl opět vtip v dobrém myšlený, abyste mi rozuměla).

J.M. (neregistrovaný) 27.11.2016, 21:12:05 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 26.11.2016, 22:58:07

Čím déle budete pokračovat na tomto tématu, tím více lidí si na prvním místě "vlákna" přečte moje varování před problémy s živočichy chovanými v bytě tj. v lidmi obydlené domácnosti.

Gabriela
Gabriela (3 příspěvků) 27.11.2016, 22:43:03 xxx.xxx.168.23
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 25.11.2016, 21:40:41

To je všechno pravda.Přesto....jako dítě jsem měla andulku a bez přehánění jsem ji milovala. Křik a peří a slupky z prosa jsem neřešila,stejně tak nějaký parazity a roztoče,to jsem ani nevěděla,co to je. Co chci říct? Nic se nemá přehánět....☺

J.M. (neregistrovaný) 28.11.2016, 06:09:02 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Gabriela z 27.11.2016, 22:43:03

Pro Gabriela:

Děkuji za Vaši odezvu a za smajlíčka. Samozřejmě, že s některými ptačími nebo zvířecími "mazlíky" je možné  vytvořit si absolutně přátelský a důvěrný vztah, a já nejsem výjimkou. Bez mého velmi kladného vztahu k "ptactvu všeho druhu" a ke "zvířátkům" by na tomto webu nebyly žádné mé příspěvky.

Moje "varování" se týká nezkušených lidí, kteří od "mazlíka" očekávají něco navíc, co ten tvoreček není schopný splnit. A také to, že lidský příbytek není pro "mazlíky" ideálním prostředím, a že ti "mazlíci" pak logicky v tom lidském příbytku "se chovají jako doma" 🙂, tudíž provádí mnoho věcí, které se lidem nelíbí   😢 .

Gabriela
Gabriela (3 příspěvků) 28.11.2016, 14:34:48 xxx.xxx.168.23
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 28.11.2016, 06:09:02

A vy sám doma něco chováte? Můj děda byl ptáčník.Tu andulku,byla celá žlutá, jsem měla od něho,dožila se 9 let. ☺

J.M. (neregistrovaný) 28.11.2016, 20:14:31 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Gabriela z 28.11.2016, 14:34:48

Pro Gabriela:

Bohužel, v současnosti už doma žádného "mazlíka" nechovám. Ty časy jsou už dávno pryč. Ale domnívám se, že z mého úvodního příspěvku je zřejmé, že mám z minulosti s "mazlíky" dost osobních zkušeností.

Anonymní (neregistrovaný) 30.11.2016, 07:32:27 xxx.xxx.168.23
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 28.11.2016, 20:14:31

Myslím,že mít doma zvíře je přirozené.Lidé si ochočovali zvířata,ještě když žili v jeskyních.Z nějakého důvodu jste zatvrdil své srdce a váš názor je takový,jaký je.....O takové názory ale většina lidí na těchto stránkách nestojí.....Tihle lidé ani nemůžou  za značkování pakoňů,není fér jim toto byť nepřímo dávat za vinu.....Tohle je zase můj názor. Pěkný den. ☺☺☺

Gabriela
Gabriela (3 příspěvků) 30.11.2016, 07:34:39 xxx.xxx.168.23
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 28.11.2016, 20:14:31

Zapomněla jsem se přihlásit,tak ten předchozí příspěvek končící ☺☺☺ jsem napsala já....☺

J.M. (neregistrovaný) 30.11.2016, 12:32:06 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 30.11.2016, 07:32:27

Pro Gabriela:

  1. Nikde nebrojím a nebojuji proti ochočování si zvířat lidmi. Já pouze VARUJI před tím, co "mazlíci" mohou v bytech lidí dělat,  co se těm lidem nemusí líbit a dokonce co majitelům bytu může ublížit v souvislosti s  existencí "mazlíka" v bytě. Lépe čtěte a hlavně lépe chápejte obsah mého příspěvku.
  2. Moje srdce NENÍ zatvrzené ani vzhledem k "mazlíkům", ani vzhledem k lidem je chovajícím. Naopak: všechno napsané je s mým úmyslem zlepšit život "mazlíků" v bytech a hlavně vyvést lidi z idealistických představ o "mazlících".
  3. Jak víte, že o moje názory lidé  nestojí ? To je totéž, jako byste tvrdila, že lidé laici nestojí o návody na pěstování pokojových květin, o psychologické služby psychoilogů, o návody jak opravit automobil nebo jak postavit dům atd. atp.
  4. Nikde netvrdím a neviním přispěvatele tohoto fóra z hromadného chytání, značkování a prodeje divokých zvířat v Africe !!! To se mýlíte !!!
  5. Překvapuje mne, že můj první příspěvek chybně chápete a interpretujete. Doufám, že po tomto komentáři už mi budete rozumět správně. Neplýtvejte prosím smajlíky. V tomto případě se to nehodí.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.