Aktuálně: 5 138 inzerátů172 360 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

Camponotus ligniperda - Mravenec Dřevokaz

Jointman (neregistrovaný) 09.03.2017, 13:45:23 xxx.xxx.224.1

Zdravím ,nalezl jsem při bližším ohldání ve ztrouchnivělém pařez královnu Camponotus ligniperda a nevím co s ní. Nemám zdání zda ji dát do zkumavky jako jiné druhy v počáteční fázi ,a nebo ji nechat ve stávající ubikaci kde se snad zavrtá do dřeva ( oto přiloženo ). A kdybych ji dal do zkumavky ,nevím zda krmiti hmyzem ,medovicí a také zda ji tam dát i kus ztrouchnvělého dřeva.

Děkuji za odpovědi ;)

Obrázek Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 07.04.2017, 20:37:06 xxx.xxx.154.156
Odpověď na příspěvek uživatele Jointman z 09.03.2017, 13:45:23

Zdravim , melo by videjko snad stacit ,mam doma stejny druh a ridil jsem se rady z prilozeneho videa ,pred nedavnem se mi narodila prvni generace delnic ,hlavni je trpelivost a klid pro kralovnu!:-)..zaklad je teplota pokojova by mela stacit (kdyz se ti podari klidne muzes az 25 stupnu ,bude jen dyl trvat rust larev pri te pokojove ,bez topnyho kablu toho asi stejne nedocilis)..ja nepouzivam ,dyl jsem cekal na prvni delnice .

Dalsi vec je tma ,zkumavku zabal tak aby jsi ji tam vytvoril (v mravenisti kde se kralovna prirozene nachazi je take tma ,svetlo ji rusi.Tak ci tak sem tam musis vymenit vodu ve zkumavce ,k tomu pouzijes svetlo aby jsi ji premistil ,nebo opatrne setrepat do druhe (https://www.youtube.com/watch?v=WErTN2e2eUk  8:25minuta)

a nerusit ji je opravdu dulezite ,nechat pracovat prirodu...v kostce par informaci ,zbytek najdes ve videich ,jestli mas opravdu zajem tak doporucuji sledovat Ant Canada..borec vi dost:-)...opatruj kralovnu i  sebe ,mravencum vladnou!:-)

 

Anonymní (neregistrovaný) 30.08.2023, 22:13:18 xxx.xxx.90.47

Zajímavý je taky chov mravence žaludového.

Campon (neregistrovaný) 31.08.2023, 07:35:26 xxx.xxx.67.162
Anonymní:

Zajímavý je taky chov mravence žaludového.


Mravenec žaludový žije i u nás je to tak? Pokud ano tak je zde jeho chov vůbec legální?

Anonymní (neregistrovaný) 09.09.2023, 11:28:13 xxx.xxx.249.48
Odpověď na příspěvek uživatele Campon z 31.08.2023, 07:35:26

Ano žije. Je to legální ho chovat. Pouze rod Formica a pár výjimek je u nás chráněných zákonem.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.