"divoký" holub na balkóně

neregistrovaný Jana neregistrovaný

Dobrý den, neprozřetelně jsme nechali na balkoně holuby, kteří tam v truhlíku vyseděli 2 vajíčka. Nyní je to ca týden po vylíhnutí. 2 holoubata kálejí zatím jen v tom truhlíku, okolo něj jsem dala igelity. Problém je, že na ten balkon prší, není zastřešený a tím pádem prší i do "hnízda". Výkaly začínají plesnivět a ty dvě holoubata u toho dřepí (a agresivně klapou zobákem, když se přiblížím). Jejich rodiče jsou celkem klidní.  Zažila jsem půdní byt zamořený klíšťákem holubím a nyní se opět začínám bát parazitů či nemocí. Měli jsme hnízdo zlikvidovat, než se mláďata vylíhla, ale co teď s nimi? Je šance, že kdybych truhlík přenesla o pár metrů níže (jsme ve 4. patře), kde by nikomu nemusela vadit, že je rodiče najdou? Neumím si představit, že bych je zabila. Ale troufám si odhadnout, že z těch podmínek onemocní dříve, než vyletí z hnízda. Moc děkuji za radu.

neregistrovaný Holubí otec neregistrovaný

Nesahejte na mé zplozence

neregistrovaný Pavel neregistrovaný

Bydlíme ve městě v paneláku v osmém poschodí.Odjeli jsme na chalupu a když jsme se za týden vrátili, našli jsme na balkóně hnízdo postavené na umělohmotném truhlíku s kytkami, na kterém seděl holub .Ani se moc nebál, jen když jsme se přiblížili velmi blízko, tak ulétl. Ale za chvíli se zase vrátil a sedl si na dvě snešená vejce. Uvažovali jsme co s ním a co s hnízdem. Nechtěli jsme je zabít a tak jsme truhlík s hnízdem a vejci dali opatrně navečer do krabice s víkem a čekali, až si tam holub sedne a my krabici ráno i s holubem odneseme na vhodnější místo. Holub si večer do krabice na vejce sedl, ale ráno v sedm hodin jsme zjistili, že tam holub není a vejce také né. Nevíme, kam se ta vejce poděla. Nikde jsme nenašli, že by vypadla. Kdo mohl ta vejce odnést? Jsme sice rádi, že už se o hnízdo nemusíme starat, ale zůstává otázka, kam se ta vejce poděla. Děkuji za odpověď.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

To je otázka, na kterou Vám nikdo neodpoví, když Vy sami to nevíte. Jak to má vědět někdo úplně cizí ? Holubice by asi vejce odnést někam jinam nedokázala. 

Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie: