Aktuálně: 5 564 inzerátů168 383 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Kocour učůrává

Anonymní (neregistrovaný) 17.10.2020, 17:48:43 xxx.xxx.168.196

Dobrý den, chtěla bych se na vás obrátit s prosbou, zda-li nevíte, co se děje s mým 3-měsíčním kocourkem. Kocourka jsem si na konci září vzala domů z útulku, kde byl prý jen den, ale už stihl být naočkovaný a odčervený. První dny byl v pohodě, rozkoukával se a do prvního týdne jsem ho vzala k veterináři, kde mu dal kapičky do uší na svrab. Bohužel přesně týden od adopce mi začal čůrat mimo záchod i na mou deku, a to dohromady 3x! Čůral mimo pokaždé přede mnou, tak jsem ho opět vzala k veterináři, kde jsem mu i řekla, že kocour často kýchá a byl méně hravý, takže vet usoudil, že byl nachlazený a dal mu antibiotika. Nechala jsem kocourovi také vyšetřit moč a prý ji má absolutně zdravou. Změnila jsem mu pak umístění záchůdku a čůrání mimo už neprobíhalo a celkově pár dní po antibiotika byl zase svůj. V pondělí 12.10.20 jsme byli zase u veta kvůli přeočkování. Vet řekl, že mu dává stejnou vakcínu, jen pod jinou značkou (přípomínám, že v den adopce byl naočkovaný také a ani to nešlo poznat, protože byl extra hravý). Po přeočkování se mi kocourek zdál být v pohodě, ale druhý den večer začal zvracet #sad# , 3x během 3 hodin. Dala jsem mu najíst až další den ráno, pak nezvracel 2 dny a včera 16.10.20 začal znovu zvracet, tentokrát jen jednou a to ráno. Myslíte, že je to z toho přeočkování? Známka únavy, nechutenství, apatie ani nic takového nebyla a není, přijde mi úplně zdravý, hraje si, mazlí se, papá. Čůrá hodně, protože pije hodně, ale to tak má od začátku a moč má vyšetřenou. Další, čeho jsem si poslední dny všimla je, že učůrává! Je to vždycky pár kapek, buď předtím nebo po tom, co se jde vyčůrat na záchod a pak si někam sedne. Také jsem našla zaschlou moč na kočičím domečku a na prostěradle, čehož bych si ani nevšimla, kdyby si k tomu nečuchal, nejde to totiž jinak než čucháním přímo k tomu cítit, což mi přijde také divné, když kočičí moč normálně zapáchá? Tohoto chování jsem si před přeočkováním nevšimla, co si o tom prosím myslíte? Není to ani týden od očkování, je tedy možné, že je to z toho? Mám kocourka doma ani ne měsíc a on pořád ne a ne mi dát klid #cry# . Budu volat veterináři až bude mít otevřeno, ale teď prozatím abych znala i váš názor. Děkuji předem za odpověd!!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.