Aktuálně: 5 171 inzerátů172 125 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Obojek

Adell
Adell (1 příspěvků) 15.02.2023, 10:05:45 xxx.xxx.36.22

Dobrý den,

s přítelem si budeme pořizovat štěně šeltie. Chceme koupit obojek. Ale chci si být jistá velikostí. Myslíte, že rozměr 20-33 cm je málo? Myslíte, že z něj brzo vyroste?

Předem Vám děkuji za odpověď.

Makak (neregistrovaný) 19.04.2023, 14:57:44 xxx.xxx.121.130
Dobrý den, já tedy nemám šeltie, ale když jsem si pořizovala štěně kopovala jsem si obojek od paní která je dělá pro štěňata a pak se dal zvětšovat kdybyste chtěla dala bych vám na ní kontakt
Rezzzy
Rezzzy (392 příspěvků) 28.05.2023, 16:41:45 xxx.xxx.15.85
Já ke štěněti obojek dostanu, ale kdybych chtěla jiný, zašla bych pak až se štěndem. To je vlastně to jediné, co mi doma chybí, obojek a postroj. To jsou věci, které chci koupit ať s nim.
Sardullah
Sardullah (924 příspěvků) 28.05.2023, 16:53:39 xxx.xxx.189.104

Je možné, že obojek dostanete od chovatele...často už mají štěníci různobarevné obojky - rozlišovací a s těmi pak odcházejí do nového domova nebo jsou oboječky ve startovacím balíčku od chovatele. Pokud ne, tak mě se teda na štěňata osvědčilo jako prvotní nylonový oboječek zapínání na trojzubec (plastovou sponu) ty stojej pár korun a jde v určitém rozsahu nastavit velikost a na ten začátek to stačí a pak prostě i v rámci socializace vyrazit se štěndem do zveráče a tam vybrat, vyzkoušet. Ale nemám zkušenost s malými plemeny, já mám jen velké psy a tam ta štěňata rostou kosmickou rychlostí, takže i "štelovacích" obojků mám během 1-2 let jejich života několik velikostí.

Osobně bych zavolala nebo napsala chovatelce/chovateli, jestli štěndo nepůjde do nového domova už s obojkem.😉

 

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 28.05.2023, 23:27:06 xxx.xxx.122.172
Pokud bude mít od chovatele štěně jen ten barevný rozlišovací obojek, tak je mu stejně nanic, protože na něj nejde připnout vodítko a i když by šlo, tak je dělaný tak aby při silnějším zatáhnutí povolil (aby se na něm štěně neoběsilo, když se za něco zachytí.
Sardullah
Sardullah (924 příspěvků) 29.05.2023, 07:57:32 xxx.xxx.28.161
Inspektor-pisisvor: Pokud bude mít od chovatele štěně jen ten barevný rozlišovací obojek, tak je mu stejně nanic, protože na něj nejde připnout vodítko a i když by šlo, tak je dělaný tak aby při silnějším zatáhnutí povolil (aby se na něm štěně neoběsilo, když se za něco zachytí.

Tak to se omluvuju za info v mém příspěvku výše... chovatelka od Matese si ten rozlišovací oboječek nechávala na památku...Mates byl oblíbenec jejího syna a Gina neměla žádnej... tak jsem netušila, že je nepoužitelný v běžném provozu.. i kdyby to mělo být na chvilku než se koupí nový.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.