Aktuálně: 5 017 inzerátů173 566 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Stará kočka a nové kotě

Anonymní (neregistrovaný) 28.05.2023, 21:56:34 xxx.xxx.230.175

Dobrý den

Prosím o radu a vaše zkušenosti. Máme doma už 9 let britskou kočičku, je nekastrovaná. Je pouze v bytě a ven nechodí. Je to taková samostatná jednotka, pro pomazleni si přijde většinou jen za mnou. Chtěli bychom si pořídit koťátko Mainské mývalí, také kočičku, kterou bychom nechali vykastrovat. Myslíte, že by soužití mohlo fungovat? Jak seznamovat kočky už jsem si načetla, ale i tak. Máte někdo tyto dvě plemena? Nerada bych, aby se starší trápila.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 29.05.2023, 08:29:35 xxx.xxx.104.124
Jsou kočky, které to vezmou hned v pohodě, jsou kočky, které budou dělat chvíli ofuky a bude to dobrý, pak jsou kočky, které to ponesou špatně a díky stresu můžou onemocnět, nebo být agresivní. Proč kočka není kastrovaná? Víte, že jí to zbytečně vysiluje? Může dostat pyometru?
Tenurri
Tenurri (307 příspěvků) 29.05.2023, 09:41:45 xxx.xxx.213.168

Já osobně neznám příliš povahu britek, ale pořizovala jsem si mainskou mývalí k ragdolovi a mainská mývalí mi přijde o dost větší akčňák, než ragdoll (navíc kotě bude buď spát, nebo řádit a když nebudete doma, bude otravovat starší kočku) a navíc tam je váhový nepoměr i když to jsou oboje větší plemena. Ke starší kočce, která není zvyklá na přítomnosti jiné kočky bych já osobně kotě nebrala, ale zkusila bych najít odrostlejší klidnější kočku. Odhadnout to ale musíte vy, jaká je ta vaše povaha. Když už bych brala kotě, vzala bych koťata dvě a ze začátku určitě oddělovala od vaší britky. Pokud nemáte prostor na 3 kočičky, zvážila bych, jestli to bude pro kotě a vaši stávající kočku to nejlepší. Ono někdy člověk sice moc chce, ale nejsou na to úplně podmínky. Já brala 5ti měsíční kotě k tříleté kočce, která byla zvyklá předtím sdílet domácnost s jinou kočkou a stejně to ze začátku nebylo úplně dobrý. I když byli oddělení, byla kočka  14 dnů ve stresu, na přítele prskala a celkově byla dost "uražená" i když jsme se jí věnovali. Trvalo několik měsíců, než sdíleli pelíšek a i tak se to často tolik nestává.

kometa
kometa (4153 příspěvků) 29.05.2023, 10:16:36 xxx.xxx.224.101
Rezzzy: Jsou kočky, které to vezmou hned v pohodě, jsou kočky, které budou dělat chvíli ofuky a bude to dobrý, pak jsou kočky, které to ponesou špatně a díky stresu můžou onemocnět, nebo být agresivní. Proč kočka není kastrovaná? Víte, že jí to zbytečně vysiluje? Může dostat pyometru?

Spíš vaječníkové cysty.

biaca
biaca (540 příspěvků) 05.06.2023, 06:26:44 xxx.xxx.0.1

Osobně bych zvažovala jestli k 9 leté kočce pořizovat kotě. Kočka podle mého má rada svůj klid a kotě by nemusela tak lehce přijmout. To je hlavní problém, kočky budou mít odlišnou energii a stará kočka může byt deprimovaná. Chápu proč chcete kotě, jelikož dospělá kočka může mít určitě zlozvyky, ale já k 9roční kočce bych kotě nepořizovala. Ps. váhový nepoměř bych neřešila - za měsíc bude mému druhému bengálovi rok a má pouze 4 kg narozdíl od mého staršího, který má 6,5 kg. (malý si své svou mrštností uhájí.)

denisahorska
denisahorska (4 příspěvků) 06.06.2023, 22:12:10 xxx.xxx.164.114

Dobrý den

Prosím o radu a vaše zkušenosti. Máme doma už 9 let britskou kočičku, je nekastrovaná. Je pouze v bytě a ven nechodí. Je to taková samostatná jednotka, pro pomazleni si přijde většinou jen za mnou. Chtěli bychom si pořídit koťátko Mainské mývalí, také kočičku, kterou bychom nechali vykastrovat. Myslíte, že by soužití mohlo fungovat? Jak seznamovat kočky už jsem si načetla, ale i tak. Máte někdo tyto dvě plemena? Nerada bych, aby se starší trápila.


Nemyslím si, že jde ani tak o plemena jako spíš o povahu koček. Pokud je vaše kočička, jak píšete, takový introvert a samostatná jednotka, pořizovat k ní malé, hravé a akční kotě asi není úplně dobrý nápad. Pokud máte větší byt nebo dům, koťátko bych udržovala mimo nebo někde, kde ho má šanci vaše starší kočička vidět. Časem by si na něj zvykla a možná ho i pustila k tělu. A určitě bych věnovala stejnou, ne-li větší pozornost té starší kočičce, aby se necítila odstrčeně a nezačala protestoval, např. že přestane jíst nebo začne močit mimo záchod.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.