Aktuálně: 5 137 inzerátů172 271 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Chov českých druhů pavouků

Robin (neregistrovaný) 29.05.2023, 20:59:47 xxx.xxx.80.59

o sklípkanech se dočtu všude spousty informací ale má někdo znalost z chovu českých druhů pavouků, například křížáků nebo pokoutníků? Dá se s úspěchem některý druch chovat a ještě se zeptám jinak, je to vůbec legální?😕

 

Skeeve
Skeeve (115 příspěvků) 30.05.2023, 18:10:17 xxx.xxx.0.1
Oni moc v chovu nefungují, mě se zdá zbytečné je takto trápit - vyžadují specifickou vlhkost a proudění vzduchu, které prostě chovatel ve skleničce od marmelády nezajistí ( mám Pardosu sp, přinesenou s hrabankou pro brouky, ta je spokojená i ve cvrččí krabičce, ale dle údajů z netu obývá tento druh spíš ta opravdu suchá stanoviště jako suťoviska apod)
aldamax
aldamax (37 příspěvků) 30.05.2023, 18:24:26 xxx.xxx.83.143
Odpověď na příspěvek uživatele Robin z 29.05.2023, 20:59:47

Moc vám to nepomůže, tak se omlopuvám, ale naskočila  mi dávná  vzpomínka.  "Chovala" jsem kdysi dávno pokutníka v rohu u kredence.  Nebylo tam vidět, takže pavučina mi nedělala ostudu, a byla to docela legrace. Chytala jsem mu  tučné mouchy, pokaždé se na ně nadšeně vrhal a já si představovala, jak má vzadu v obytné rource špajz, kde mu od stropu visí muší kejtičky. Dařilo se mu, rostl, neustále se svlíkal, až dosáhl velikosti, kdy jsem se ho  pomalu začínala  bát i já. Po čase nějak zmizel, asi to byl sameček?

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.