Aktuálně: 4 581 inzerátů178 010 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

obskakování

anonymní (neregistrovaný) 19.04.2008, 15:42:24 xxx.xxx.218.46
Hezký den, chtěla jsem se poradit ohledně obskakování. Máme 10měsíčního psa, stafbula. Jediným problémem je, že mne neustále obskakuje. Vím, že psi obskakováním ukazují svou nadřazenost, u našeho psa mi to nepřijde tak jednoznačné. Situace, kdy to dělá jsou poměrně odlišné: 1) když se děje něco, co se mu nelíbí (návštěva u veterináře) - to se snaží mne obskakovat, ale nechá se shodit dolů a poslechne na slovo "nesmíš"). 2) to dělá v různých situacích - např. přijdeme z venku nebo jen tak. Má u toho "vysmátý" výraz, vrtí ocáskem, při obskakování během dvou sekund stříká semeno a nenechá se žádný způsobem odradit (otáčení se zády, obrana kolenem nepomáhá). Když se mi podaří jej shodit a jdu pryč nebo jen tak stojím, "pronásleduje mě" klidným krokem (opět vrtí ocáskem, "směje se") a snaží se skákat zase. Začal to dělat teprve nedávno, jsou to tak dva týdny. Dělá to jen mě, žádný jiný problém s ním nemám. Už jsem se setkala /u vlastního psa s takovýmto chováním, ale bylo to typické "nadřazené chování". Toto mi přijde trochu jiné, hlavně kvůli tomu "stříkání semene". Nevím, co mám dělat - co pes potřebuje, jak já mám reagovat? Moc vám děkuji za případné odpovědi. S.
anonymní (neregistrovaný) 21.04.2013, 14:01:50 xxx.xxx.160.240
Dobrý den, jak jste vyřešila tenhle problém? Mám podobný problém, jen malinko jiný :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.