Aktuálně: 4 667 inzerátů177 674 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Má někdo orientální kočku?

Lady (neregistrovaný) 08.06.2023, 08:52:14 xxx.xxx.52.237

Dočetla jsem se, že je orientální kočka prý plemeno pro kočičí fajnšmekry, jak tuto informaci pochopit? Je náročnější na chov nebo má špatné povahové rysy? Viděli jsme ji u známých a zamilovali jsme se do ní. Jenže taky ji mají krátce, takže zkušenosti zatím moc nemají. Najde se zde někdo kdo ji vlastní nebo o ní něco ví?

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 08.06.2023, 09:22:36 xxx.xxx.213.168

No, sice ji nemám, ale přemýšlela jsem o ní, jelikož se mi fakt hodně líbí. Ale k mojí ragdollce by se povahou, aktivitou ani nároky nehodila (a v tomto ohledu nejspíš ani do našeho 2+kk). Je to velmi aktivní plemeno. Potřebuje pohyb, potřebuje zábavu. V pohodě vám vyšplhá po záclonách až na garnýž, vyskočí úúúplně všude, je rychlá, hbitá. Rozhodně bych si nepořizovala samotné kotě, ale ve dvojím provedení. Pokud to platí u všech koček, že samo kotě ne, tak u těchto aktivních plemen si myslím, že to platí dvojnásob :D. Je hodně ukecaná, všechno vám bude komentovat a bude dávat najevo jakékoliv svoje rozpoložení. Není to tichá kočka, která bude ležet tam, kam ji položíte. Kdybych měla baráček a postavenou průchozí voliéru pro kočky na zahradě, kam z domu můžou, tak bych si je klidně pořídila. Tady bych určitě doporučovala i to běhací kolo pro kočky. Můj názor, někdo může mít jinačí. Já mám v bytě kočky "válecí"...ragdolla a mainskou mývalí. I s těmi je nutné si pravidelně hrát a to jsou fakt klidný a až líný kočky, které postrádají tu kočičí hbitost a ladnost :D.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 08.06.2023, 09:31:00 xxx.xxx.0.224

tak určitě není problém si do vyhledávače zadat orientální kočka a počíst si

a určitě se všechny články budou shodovat - temperamentní, aktivní, společenská, kočkopes...ve velké míře

krásná zvířata

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 08.06.2023, 10:24:41 xxx.xxx.213.168

Ještě bych doplnila, že nejvíc vám řekne chovatel. Solidní chovatel nemá problém odpovídat na otázky, vysvětlí vám, co taková kočka potřebuje a nebude se ani zlobit, když nakonec usoudíte, že to pro vás není třeba úplně to pravé. Nám chovatelka nabízela na maiňáčka i nezávaznou návštěvu. Jen se podívat na kočky, pohrát si s nimi, vidět jak se projevují a popovídat si o plemeni. Dále doporučuji i přidat se na FB do nějaké skupiny zaměřené na plemeno - jsou i pro kočičí plemena, navíc v nich je i spoustu chovatelů, poznáte i z jejich příspěvků, jestli si od nich budete chtít koťátko vzít nebo ne. Pokud nechcete kočičku od registrovaného chovatele, který plemeni rozumí a se vším vám poradí, raději se běžte mrknout do útulku, teď je nechtěných koťátek obrovské množství. Můžete si vzít rovnou prcky dva a máte to skoro zadarmo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.