Aktuálně: 4 943 inzerátů174 396 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Komplikace po kastraci

Anonymní (neregistrovaný) 13.06.2023, 10:57:30 xxx.xxx.217.3

Pristi tyden jsem objednana s moji kockou na kastraci ☹️ už ted se bojim jak to dopadne. Jaky nas mohou cekat mozne komplikace? Kastrovali jste nekdo svoje kocky/kocoury?

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 13.06.2023, 11:53:35 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.06.2023, 10:57:30

...kastrovala jsem dvě kočky a kocoura....kočky po druhé říji a kocoura když  prvně zaznačkoval, vše bez komplikací a změny povahy zvířat....

kometa
kometa (4199 příspěvků) 13.06.2023, 11:56:38 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Pristi tyden jsem objednana s moji kockou na kastraci sad-face už ted se bojim jak to dopadne. Jaky nas mohou cekat mozne komplikace? Kastrovali jste nekdo svoje kocky/kocoury?


Ano, všichni mí kocouři jsou nebo byli vykastrovaní. U koček je zákrok trochu náročnější. Ale není to nic, co by dobrý veterinář nezvládl.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 13.06.2023, 12:49:39 xxx.xxx.60.215
Kilian:

...kastrovala jsem dvě kočky a kocoura....kočky po druhé říji a kocoura když  prvně zaznačkoval, vše bez komplikací a změny povahy zvířat....


Evinko, přesto musím v současné mé situaci zmínit, že Fido, o němž píšu jinde, se prostě dal na jídlo. Je opravdu těžké říct, zda kastrace hrála nějakou roli... A jako napůl bytového kocoura bych jej ani nevykastrovaného mít nemohla. Přesto to zmiňuji...

Zákroky jako takové bez komplikací. Jen radím zadavatelce opravdu u kočky dodržet hladovění před zákrokem. Elsa cosi málo ukradla a snědla a prý jim zvracela...

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 13.06.2023, 14:48:50 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.06.2023, 12:49:39

..ano Jani, komplikace může být vždy....toť otázkou, rozežrat se mohl i jako nekastrovany....moc a moc držím palce a pořád na vás myslím...na druhou stranu,  když beru kočky svoje a nejbližších,  tak já tři kočky kastrace bez komplikací, kamarádka tři kočky  také tak...kamarád pět koček opět bez komplikací....

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 13.06.2023, 15:04:21 xxx.xxx.0.1

Ano, minulý týden, kastrace kocoura. Taky jsem měla hrozný strach. Když jsem ho tam musela nechat a odjet, brečela jsem (jsem fakt citlivka 🙄). Jsem ráda, že to už máme za sebou a ušetřím kocourovi nervy a stres kvůli jeho touhám a pudům. U kočiček je sice zákrok trochu náročnější, ale co jsem měla možnost vidět, taky to vždy zvládly skvěle... Kočička manželových rodičů jim při vyzvednutí před ordinací utekla, takže evidentně byla v super kondici (a nebylo snadné ji chytit)... Když jsem byla dítě, kočky jsme taky nechávali kastrovat a pamatuji si, že vše naprosto bez problémů. Komplikace jsou samozřejmě možné vždy, ale pokud se udělá správně předoperační vyšetření, pokud máte dobrého veterináře, kterému můžete věřit a pokud kočku přebíráte probuzenou a budete pak sledovat ránu, zda se dobře hojí a v případě nejistoty hned řešit, myslím, že šance na komplikace je minimální. U koček/kocourů je kastrace fakt důležitá, jak pro jejich, tak pro vaši pohodu. 

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 13.06.2023, 15:08:28 xxx.xxx.60.215
Kilian:

..ano Jani, komplikace může být vždy....toť otázkou, rozežrat se mohl i jako nekastrovany....moc a moc držím palce a pořád na vás myslím...na druhou stranu,  když beru kočky svoje a nejbližších,  tak já tři kočky kastrace bez komplikací, kamarádka tři kočky  také tak...kamarád pět koček opět bez komplikací....


🌹🌻

acher
acher (657 příspěvků) 13.06.2023, 15:42:24 xxx.xxx.222.196

Vzhledem k tomu,že jsme na kraji vesnice,jsme takový sběratelé nechtěných koček a kocourů.Asi od takových jako"chvd".Takže jsme kastrovali koček a kocourů spoustu.Jen pro představu.Nyní máme 5 kocourů a 1 kočku,ale měli jsme jich i 11.Kastruje nám je stále stejný veterinář a nikdy nebyla žádná komplikace.Kočky po vyspání z narkózy jsou normálně venku nemají žádný límec,pruban,nic.Stehy jim většinou vypadají sami.Sem tam jsem jim nějaký vyndala sama.Druhý den se už chovají naprosto normálně a už i chodí lovit myši.

Mia S. (neregistrovaný) 05.04.2024, 23:55:25 xxx:xxx.a651:79eb

Dobrý večer, potřebuji poradit. Máme doma britskou kočku (4roky) a britského kocoura (1,5 roku). Oba jsou kastrovani. Kočka se ale přesto už po 3 měsících po kastraci zase mrouska a takto to je kazdy mesic (u ni je to nejspis zbytekem ovarialni tkáně, ktera v ni po zákroku zůstala) ale kocour, který je také kastrovany na ni i nadále leze a snaží se o styk (naštěstí neví co s ním i přesto že mu stoji). Je toto normální? Myslela jsem, že kocour po kastraci by měl ztratit libido nebo být impotentní… Kastrovat jsme je nechali, aby byl klid a ten i přesto není. Můžete mi prosím poradit jak toto řešit? Setkal jste se s tím někdo? Moc děkuji Sladkovská

kometa
kometa (4199 příspěvků) 06.04.2024, 09:48:01 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Mia S. z 05.04.2024, 23:55:25

Co vím, tak bez problémů “připouštějí” i mnoho let kastrovaní valaši. A kastrovaného kocoura jsem při této činnosti viděla taky.

Kočku bych reklamovala a žádala rekastraci. U ní jde o zdraví.

acher
acher (657 příspěvků) 06.04.2024, 09:57:33 xxx.xxx.222.196

Jestli je kocour po kastraci také 3 měsíce,může mít v sobě ještě hormony,ale po půl roce si žádný našich kocourů koček nevšímal.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.