Aktuálně: 4 662 inzerátů177 640 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Jak odnaučit

Bětka (neregistrovaný) 14.06.2023, 20:54:47 xxx.xxx.17.295

Jak můžu kočku odnaučit skákat v místnosti na okno ill použije k tomu jeden odraz od zdi a tu tím špiní, existuje způsob jak ji to odnaučit? Má dostatek svých hraček ale místo na parapetu s výhledem do ulice je pro ni nejatraktivnější. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 14.06.2023, 20:58:43 xxx.xxx.147.163
Bětka:

Jak můžu kočku odnaučit skákat v místnosti na okno ill použije k tomu jeden odraz od zdi a tu tím špiní, existuje způsob jak ji to odnaučit? Má dostatek svých hraček ale místo na parapetu s výhledem do ulice je pro ni nejatraktivnější. 


Ne. Leda, že byste tam umístili fyzickou zábranu. Nebo jí tam dejte schůdky, ať se nemusí odrážet od zdi. Kočky výhledy z okna milují.

Doron (neregistrovaný) 14.06.2023, 21:12:34 xxx.xxx.103.229

My měli při kocoura domácího takovou poličku přímo na okně ( přes okno)

Výhled z okna je pro kočku důležitý, potřebuje pozorovat, číhat,  hodně jí to zkvalitní život.

Už takhle to mají domácí kočky těžký, žijou v nepřirozeném prostředí, bez větších podnětů, tak mu alespoň tuhle radost neberte.

Dá se nalepit nějaká omyvatelná fólie například.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 14.06.2023, 21:20:38 xxx.xxx.25.211

ušpiněná zeď je to nejmenší, mě bert už zlámal dvě vitrážové tyče, protože není nic lepšího než se o to opřít plnou vahou, aby bylo přes záclonku líp vidět

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 14.06.2023, 22:04:14 xxx.xxx.15.85

Ok o je fakt velké lákadlo, to se asi neodnaučí, dala bych tam něco, ať nemusí skákat přes tu zeď a budete spokojeni všichni, čistá zeď a kočka na okně 

biaca
biaca (588 příspěvků) 15.06.2023, 14:50:12 xxx.xxx.0.1

Odnaučovat skání na parapet se mi zdá zbytečné - stačí tak dát stoličku, aby kočka měla lepší přístup a zabezpečit okna - a Vy budete spokojená (zeď v bezpečí), a kočka taky výhled z okna.

Ale jestli doopravdy chcete odnaučit prodávají odpuzovače, (ty jsem původně měla natřené kabely, aby se kocour nepřizabil) - ale po aplikaci smrdí, aby mi kočka neskála na indukci /tak jsem za ní nakapala vonný olejíček s vůní citrónu/. 

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 15.06.2023, 14:54:08 xxx.xxx.213.168

Já bych spíš přemýšlela co k oknu dát abych tím kočce usnadnila přístup na parapet a nemusela se odrážet od zdi. Například poličku, škrabadlo, stoličku,... Kočky doma zase tolik zábavy nemají a výhled z okna je něco, co jim velmi obohacuje život. Ono je důležité čistě bytové kočce ten domov trochu přizpůsobit.

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 15.06.2023, 14:57:28 xxx.xxx.226.6
Bětka:

Jak můžu kočku odnaučit skákat v místnosti na okno ill použije k tomu jeden odraz od zdi a tu tím špiní, existuje způsob jak ji to odnaučit? Má dostatek svých hraček ale místo na parapetu s výhledem do ulice je pro ni nejatraktivnější. 


Já nejsem extra kočkař, zatím mám jen půlku kocoura :-) , ale - kočka žijící v bytě nemá mnoho nových podnětů, jako má náš kocour venkovní. A okno je pro ni jediný kontakt s venkovním světem. Tak bych nezakazovala, ale přizpůsobila. Vezměte si sebe - kdybyste žila v supr apartmá, měla byste k dispozici muziku, knížky nějaký, vana, bazén... ale co se děje venku byste nevěděla, nezažívala byste nic moc extra novýho. tak taky budete koukat aspoń z okna. Však nemusíme do zlatýho apartmá - stačí, když člověk zestárne a na tu ulici moc nevychází,tak koukání z okna mu to zastupuje.

Odberryho
Odberryho (282 příspěvků) 15.06.2023, 19:23:40 xxx.xxx.62.130

Šoupla bych k oknu nějaký škrabací válec s poličkou nad vitrážovou tyčku (chápu - li dobře, že jsou to ty, co jsou v dolní části okna). Máme pro kočky zpřístupněná skoro všechna okna a když zrovna nelelkují nebo si s nimi nehrajeme, jsou u oken vždy, když se venku něco děje. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.