Aktuálně: 4 665 inzerátů177 740 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Chválihodné

Anonymní (neregistrovaný) 15.06.2023, 07:20:14 xxx.xxx.164.121

Dnes jsem v reportáži na ČT viděla, jak Slavkov u Brna z vlastní iniciativy odchytává, kastruje a následně vrací do lokality toulavé kočky. Je vidět, že tam, kde se chce, tak to jde. Máte zkušenosti, že se i jinde starají?

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 15.06.2023, 08:24:28 xxx.xxx.198.226

Jen teda, správně je to "chvályhodné". Jakože hodné chvály (chvála podle vzoru žena).

No a já to mám z první ruky, u nás se stará známá, slézají se u ní kočky z širého okolí, protože tam má krmítka a neomezené zásoby suchého i konzerv. A ona je průběžně kastruje, takových 30-50 kousků bude mít už na hrbu. No a kočičky se potom různě rozutíkávají, přibývají nové, některé přicházejí jen povít koťata, ty potom zase odejdou a jsou nechytitelné, tak aspoň o koťata je dobře postaráno a známá se spolčila s jedním spolkem, který pak koťata umísťuje (kastrovaná). No a z místní ordinace živí nejméně jednoho svého veterináře - dělají jí ty kastrace o víkendech (to máte deset, patnáct koček za rok), zezačátku proto, že známá na chatu jezdila na víkendy, tak jindy nebylo kdy, teď už jsou na důchod na chatě, ale holt mají VÍAJPÍ otevírací dobu 😄

Anonymní (neregistrovaný) 15.06.2023, 08:38:07 xxx.xxx.164.121

Jo jo, máte pravdu s gramatikou. Někdy po ránu nemyslím.

Co se týče kastrací městem. Ano, vím, že je to kapka v moři, ačkoli, jak jsem pochopila, také spolupracují s útulkem. Spíš mi to zaujalo tím, že někomu z úředníků není osud takových zvířat lhostejný a snaží se to řešit asi tak nějak humálně a nenechají to plavat. Prostě, že se aspoň něco děje.

hmn (neregistrovaný) 15.06.2023, 08:43:41 xxx.xxx.0.224

vždy jen doufám, že takto odchytávají jen bezprizorní zvířata. Moc by mě netěšilo, kdyby mi někdo odchytil mou toulavou kočku (a to je jedna každá, která se pohybuje mimo pozemek majitele....i když já vlastně majitel nejsem), a kastroval kastráta.

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 15.06.2023, 12:40:21 xxx.xxx.198.226

Tak kastráta samozřejmě poznají :-) Minimálně u samce je to jasné, u kočky samice pak předpokládám bude jizva, která se po vyholení ukáže :-)

Však to by za tři roky museli mít zahlcenou kapacitu, kdyby kastrovali i už kastrovaná zvířata :-D

kometa
kometa (4391 příspěvků) 15.06.2023, 13:51:35 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

Tak kastráta samozřejmě poznají :-) Minimálně u samce je to jasné, u kočky samice pak předpokládám bude jizva, která se po vyholení ukáže :-)

Však to by za tři roky museli mít zahlcenou kapacitu, kdyby kastrovali i už kastrovaná zvířata :-D


No, ono když to bude laparoskopická jizva zboku a dr. vyholí bok druhý, tak to hypoteticky zjistit nemusí.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 15.06.2023, 14:03:15 xxx.xxx.0.224
kometa:

No, ono když to bude laparoskopická jizva zboku a dr. vyholí bok druhý, tak to hypoteticky zjistit nemusí.


no to za druhé

za prvé to znamená, že tu kočku čorchnou,odvezou, uvedou do narkózy, oholí......a až poté, a v lepším případě, na to přijdou

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 15.06.2023, 14:33:37 xxx.xxx.198.226

Mno jo, třeba mají rozum a holí oba boky, nevím :-) Ale těch peněz, co by utratili zbytečně, kdyby to nějak neřešili... určitě to nějak řeší.

biaca
biaca (588 příspěvků) 15.06.2023, 15:40:52 xxx.xxx.0.1

Také se snažím přispět svou troškou do mlýna. Loni jsem na narozeniny Igina, odvezla tašku krmiva do útulku - tak jsou vděční za každou maličkost, a pak ještě jsem odvezla kotěcí žrádla, jelikož malý už od začátku ho odmítal a žral Iginovo. Letos se to v srpnu chystám udělat zase, protože ne všechny kočičky jako Igin mohou mít štěstí na svůj vlastní domov. 

Odberryho
Odberryho (285 příspěvků) 15.06.2023, 19:14:41 xxx.xxx.62.130
hmn:

vždy jen doufám, že takto odchytávají jen bezprizorní zvířata. Moc by mě netěšilo, kdyby mi někdo odchytil mou toulavou kočku (a to je jedna každá, která se pohybuje mimo pozemek majitele....i když já vlastně majitel nejsem), a kastroval kastráta.


Předpokládám, že se to u jednoho jedince může povést maximálně jednou. Pokud vím, tak takto vykastrované kočky označí vystřižením kousku ucha. Takže až vám přijde jeden z nich s "véčkem" na uchu, tak se asi zadařilo. Máte je čipované? Ráda bych věřila, že odchycené nejdřív sjedou čtečkou a mají -li registrovaný čip, kontaktovali by vás. Snad tomu tak jethinking

Monika Jeřábková (neregistrovaný) 15.06.2023, 19:43:23 xxx.xxx.44.50

Dobrý den, já jsem ta slečna z reportáže, se mnou dnes točili ten rozhovor. S městem Slavkov u Brna jsem problém toulavých koček řešila už téměř 2 roky, ono to není z iniciativy města, jak to z reportáže vyznívá. Nebylo to vůbec jednoduché a úřady, městskou policii a starostu jsem doslova uháněla. Nikdo problém nechtěl řešit, a až v momentě, kdy jsem domluvila odchytovou organizaci, která by kastraci i odchyty udělala zadarmo, se do toho vložilo město. Všechno není tak, jak to v televizi vypadá... Stojí za tím velké úsilí a nevzdávat to hned, jakmile vás někdo odbyde.

Monika Jeřábková (neregistrovaný) 15.06.2023, 19:47:01 xxx.xxx.44.50

Přidávám odkaz na celou reportáž o toulavých kočkách ve Slavkově

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/323281381990615/cast/985533/


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.