Aktuálně: 4 647 inzerátů177 465 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Zuby

biaca
biaca (588 příspěvků) 16.06.2023, 11:24:58 xxx.xxx.47.71

Napadlo mě takové téma, které ještě nikde nebylo moc probírané. A to jsou zuby koček? Čistíte svým kočkám zuby? Kvůli zubnímu kameni? Necháváte zubní kámen odstraňovat?

Já osobně svým kocourům zuby nečistím (na pastách je napsáno, že může způsobit žaludeční problémy - a těch už jsem si u svých bengálů užila dost - stačí, když dám novou konzervu a ona jim nesedne a už blinkají.) A pomocí pamlsků se mi nechce - stačí, že mají granule (jako pamlsky používám pouze mrazem sušené maso).

Obrázek
kometa
kometa (4388 příspěvků) 16.06.2023, 13:36:59 xxx.xxx.224.101
biaca:

Napadlo mě takové téma, které ještě nikde nebylo moc probírané. A to jsou zuby koček? Čistíte svým kočkám zuby? Kvůli zubnímu kameni? Necháváte zubní kámen odstraňovat?

Já osobně svým kocourům zuby nečistím (na pastách je napsáno, že může způsobit žaludeční problémy - a těch už jsem si u svých bengálů užila dost - stačí, když dám novou konzervu a ona jim nesedne a už blinkají.) A pomocí pamlsků se mi nechce - stačí, že mají granule (jako pamlsky používám pouze mrazem sušené maso).

    \'Obrázek\'

Nečistila jsem a nečisím. Těžko bych svým kocourům vysvětlovala, že je to pro jejich dobro.🙂 (jsem ráda, když do nich v případě potřeby narvu tabletu). Problémy žádný nikdy neměl. Ale měla jsem a mám obyč kocoury, žádnou "šlechtu".

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 16.06.2023, 15:58:41 xxx.xxx.213.168

Osobně nečistím, přidávám do žrádla kelpu a zatím pomáhá (díky bohu :D). Kocour problémy se zuby nemá, kočce jsem ale už jednu nechávala odstraňovat kámen a čistit zuby, když byla v narkóze kvůli endoskopii, už to začínala mít ošklivý. Od té doby jí zuby pravidelně kontroluju, ale  pravidelným čištěním ji "trápit" nechci...už tak si užívá až až, protože musí denně inhalovat kortikoidy, což bude nejspíš muset do konce života. Další kočku bych už možná pro jistotu učila odmalinka nechat si projet zuby třeba tím prstním návlekem.

Osmtlapek
Osmtlapek (4 příspěvků) 18.06.2023, 08:19:34 xxx.xxx.249.224

Nečistím. Večer dostavají nějaký dentalní pamlsek (vzhledem k tomu, jak to v nich mizí, nedelám si iluze o čištění, ale tak je to náš rituál). 

Co je, prosím, kelpa?

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 29.06.2023, 11:55:09 xxx.xxx.201.243

Nás kocour je na barfu, takže si zoubky čistí sám. Známé kocour musel podstoupit odstranění kamene v 19 letech a na veterine radili podat občas kuřecí krky, které zuby ocisti. Záleží, jestli by je ale kočka granulář pozřela.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.