Aktuálně: 4 661 inzerátů177 656 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Hračky pro mlaďocha

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 16.06.2023, 15:14:47 xxx.xxx.48.237

Zdravím! 

Přišla jsem si pro radu. Před nějakou dobou jsme adoptovali cca 7m kocourka. Není to naše první kočka, ALE předchozí kočáci u nás byli všichni na dožití posledních let. Teď jsem chlapům slíbila, že teda místo důchodce domů přivezu trochu mladší materiál. Takže teď odhaluji úžasné množství hraček. Zjišťuji, že do toho čučím jak slepice do flašky a říkám si co tomu prťafovi ještě proboha pořídit 😂. Hrají si vaši kočičáci s kulodráhami a podobnými vychytávkami? Přece jen je nabídka tak obrovská, že určitě budu hloubat tak dlouho až vyberu vědeckou metodu přesně to s čím si nikdy žádná příčetná kočka hrát nebude 😅

assil
assil (1578 příspěvků) 16.06.2023, 15:19:07 xxx.xxx.121.3

Che, kočce stačí papírová kulička a nebo pinpongový míček. 😄

Ale obecně všechny moje kočky měly rády ty věci na gumičce na tyčce, když jim s nima někdo mává a nebo se to někam příhodně zaklesne, aby si s tím mohly pinkat samy, ale jako ne peříčka, to hned roztrhají. Kuličkodráhu jsme měli jen takovou obyč a docela je bavila taky a pak různý ty míčky pro kočky, nějaký tvrdý, aby si jim do toho nesekaly drápy.

biaca
biaca (588 příspěvků) 16.06.2023, 15:34:31 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Edůza z 16.06.2023, 15:14:47

Tak piši znova - pořidte spirálky, šuštící míčky, hračky ze Silver Vine - to je hit u obou mých kocourů. (možná se mladší konečně naučí aport). Mladší má rád mávatka z péří, i stařší má jedno svoje mávatko, které zbožňuje od Kongu. Kulodráha na ozdobu (mladší si v ní akorát vybijí vztek, když ho naštvu.)

Ps. doufám, že příspěvek nebude dvakrát

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 16.06.2023, 15:42:52 xxx.xxx.213.168

Naše si občas s koulodráhou hrají sami...občas jim do toho z druhé strany pinkám já a oni mi to posílají zpátky, ale to třeba párkrát do týdne. Kocour objevil nedávno kouzlo víčka od petky, ideálně, když mu do toho cvrnknu :D... kočka mi krade gumičky do vlasů a ty i aportuje...naštěstí se je nesnaží sníst...dají se cvrnknout taky docela dobře (ale bez dohledu bych jim takovou "hračku" nenechala). Zmuchlaný účtenky do kuličky jsou prej nejlepší míček, nevím co je na tom tak fascinuje, protože když zmuchlám obyč papír, tak je nezajímá. Kocour miluje střapatý plyšový míčky, ale fakt specifický...minule jsem jich nakoupila do zásoby asi 20 😄. Pro oba je úplně nejvíc top, když si vezmu nějakou udičku s peříčkama a lítám po bytě jako magor, aby to mohli lovit :D

No a super hračka jsou prý mouchy a můry, či jiný libovolný hmyz dle výběru. Když jsme bydleli ještě s kamarádem, měl tarantuli a pro ni cvrčky. Občas mu utekli (cvrčci, ne pavouk :D )a kočky vždycky všechny vychytali...teda... vychytali...ráno jsme vstali a ze cvrčků byli na podlaze palačinky. Kocour je prostě udupal, jak se je snažil chytit😄.

 

Edit: a ještě co 3 měsíce kupuju hračku od značky kong - kickeroo se šantou, oba to neustále drchní, většinou je to za ty tři měsíce jak z popelnice, rak vyměním za novější model. Kozlík u nás taky frčí, ale za 1) to strašne moc smrdí a za 2) to třeba po týdnu vyčichne a už to není taková hitparáda. Ale první dva dny jsou kočky v rauši :D

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 16.06.2023, 17:32:35 xxx.xxx.48.237

Moc děkuji za rady. Poslední starouš nám odešel nedávno v 18-ti slepý jak patrona, tak jsem měla strach abych šéfika neochudila o nějaký supermoderní kočičí hit. 😁 On je právě trochu kapitola sama pro sebe a nejvíc ho baví věci, které zatím žádnou naší kočku, např. jeho největší láska je cca 4l miska s vodou a z té si packou tahá věci, které mu naaranžujeme na dno. Taky se tváří, že by moc stál o to asistovat synovi ve vaně, protože všechna ta pěna a blikací žralok jsou prostě nej. 😅

Doron (neregistrovaný) 16.06.2023, 19:28:00 xxx.xxx.28.100

U nás měl velký úspěch kočičí tunel.

Kočky taky hodně ocení polici pod stropem, nebo místo ze kterého dobře vidí z okna, to je nejvíc :).

kocoura219
kocoura219 (136 příspěvků) 16.06.2023, 19:33:39 xxx.xxx.0.1
Doron:

U nás měl velký úspěch kočičí tunel.

Kočky taky hodně ocení polici pod stropem, nebo místo ze kterého dobře vidí z okna, to je nejvíc :).


U nás tunel taky úspěch, aspoň má odkud útočit ze zálohy :-) Pořídila jsem tento:

https://www.zoohit.cz/shop/kocky/hracky/tunel_pytel/470100?variantid=470100.0&gclid=CjwKCAjwkLCkBhA9EiwAka9QRjvVFLx0b03SQx--bTK_2z1Mbbt7ZP2L3GSs-2RuLneQ4u_kXn4g9xoCP9kQAvD_BwE

Ale musela jsem odepnout ten polštář, aby byl tunel rovný, od té doby ho používá pořád, předtím minimálně. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (149 příspěvků) 17.06.2023, 06:43:25 xxx.xxx.149.142

U nás každý kočičák něco jiného, papírové kuličky, myšky s peříčky, obyčejné kuličky, laserové ukazovátko, ale taky kamarád pes je super hračkarolling-laughing, velkej ragdol potřebuje ne kuličku, ale kopačák nebo krade ponožky. Nebojte se, on si řekne sám.

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 25.06.2023, 17:22:46 xxx.xxx.38.18

Moc všem opožděně děkuji za rady. Tunel a pytlíčky od kong jsem objednala a uvidíme co na ně pokusný objekt řekne. 😁 Ještě vymyslíme nějakou kočičí dálnici pod stropem a snad bude chlupáč spokojený. Je totiž hodně vertikálně zaměrem a i lovení hraček hraček, které se neplácají vzduchem jak ptáci, je prostě NUDA.

Ještě jsem se chtěla zeptat na granule. Zatím to totiž podle vzhledu i velikosti vypadá, že se tam možná zapletla nějaká mainka, tak by mě zajímalo jestli je zásadní dávat granule pro koťata déle, protože by teoreticky mohl růst delší dobu. Zatím máme TOTW pro koťata na zakousnutí a syrové maso.

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 29.06.2023, 00:30:35 xxx.xxx.201.243
Odpověď na příspěvek uživatele Edůza z 25.06.2023, 17:22:46

Tak barfujte a granule nechte pouze jako nouzovku. Koťátko vám bude vděčné. 

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 02.07.2023, 13:14:35 xxx.xxx.54.8
Odpověď na příspěvek uživatele Arziska z 29.06.2023, 00:30:35

Tenhle model v podstatě máme. Kocour se láduje jak kdyby řezník za odběr masa platil nám a ne naopak.😄 Jen jsem přemýšlela jestli mám nějak víc řešit granule a to jestli jsou pro koťata nebo ne, ale asi prostě nechám plynout a ono se to nějak vyvrbí 

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 03.07.2023, 16:06:22 xxx.xxx.201.243
Odpověď na příspěvek uživatele Edůza z 02.07.2023, 13:14:35

Pokud budete krmit maso a kotěci granule půl na půl, nemusíte nic řešit. Pokud převládá maso, tam už to chce dodržovat poměry a rozhodne přidávat taurin, ono v samotném maseje ho nedostatek. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.