Aktuálně: 4 663 inzerátů177 664 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Bojí se pohladit

martin z. (neregistrovaný) 17.06.2023, 09:26:17 xxx.xxx.133.30

Dobrý den. Moje 3m kotě se přes den nebojí hrát si, jíst a prozkoumávat byt v mé přítomnosti. Jakmile, ale natáhnu ruku a chci ho pohladit, tak se otočí a uteče. V noci si lehne k mým nohám a v tu chvíli se nechá pohladit. Ihned začne vrnět a přešlapovat. Chce hladit a drbat až to je otravné, protože chci spát. Ráno už se zase pohladit nenechá. Nevíte někdo co s tím? Případně co se dá dělat s tím když si mi lehne ke krku ja ho pohladím a jak přešlapuje tak mě drápe na krku? Děkuji za pomoc.

kocoura219
kocoura219 (136 příspěvků) 17.06.2023, 09:33:58 xxx.xxx.0.1

Je normální, že se kočky mazlí, jen když samy chtějí. Myslím, že se s tím nic moc dělat nedá a ani není potřeba s tím nic dělat, je to běžné chování. Pokud vás kotě drápe na krku při přešlapování, prostě si ho z krku sundejte ;-) 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 17.06.2023, 09:39:51 xxx.xxx.0.224

natažení ruky může vnímat jako útok, nějaké ohrožení

tak ji k němu nenatahuj a počkej, až se samo přijde pohladit

"Případně co se dá dělat s tím když si mi lehne ke krku ja ho pohladím a jak přešlapuje tak mě drápe na krku?"

no klasika 😄

buď to zvládneš, nebo si posuň přikrývku, nechť kotě přešlapuje na ní, nebo posuň kotě

biaca
biaca (588 příspěvků) 17.06.2023, 10:02:06 xxx.xxx.0.1

Chce to čas - můžete zkusit pamlsky k uspíšení, ale pak, aby Vám kotě nechodilo pouze když máte něco dobrého. Jak dlouho ho vlastně máte? 

Osmtlapek
Osmtlapek (4 příspěvků) 18.06.2023, 08:16:27 xxx.xxx.249.224

Náš mladší kocour dělal to samé, nebyl moc tulivý. Asi tak po měsíci, co jsme ho měli doma jsem ho začala pořádně brát do náruče a mazlit i přes den. Vždycky vydržel tak asi dvě minuty a pak chtěl pryč. Zjistila jsem, že miluje drbání zboku na bradě, to se natahoval. Ale jinak je velice aktivní a tak nemá čas na nějaké tulení. Zvykli jsme si oba. On pretrpí, že ho občas pomazlíme i přes den, my chápeme, že se mazlí hlavně večer. Nechat přijít, kočka si obvykle dělá, co chce. A s tím drapaním - když je to moc, stříhám jim špičky drápků, pak to tolik nebolí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.