Aktuálně: 4 852 inzerátů175 000 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

sao x pitbul

Anonymní (neregistrovaný) 17.06.2023, 14:19:28 xxx.xxx.230.181

Dobrý den, dokáže se SAO ubránit pitbulovi? Přistěhoval se nový soused s pitbulem a hned na úvod mu pes utekl, přeskočil u známých plot a zakousl jim pejska. My bydlíme celkem nedaleko, tak máme obavy, protože plot sice mám, ale je zhruba stejně vysoký jako mají známí.

chvd
chvd (389 příspěvků) 17.06.2023, 15:05:11 xxx.xxx.0.1

Myslim, ze psi se vzajemne moc nepoziraji. Jsou to totiz milacci a cumacci, maji krasne oci a nemaji nasilne sklony. Ale je mozne, ze nektere modelove rady tato kriteria nesplnuji. Tak jak tak zadavatel by mel byt opatrny.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 17.06.2023, 16:47:05 xxx.xxx.147.163
chvd:

Myslim, ze psi se vzajemne moc nepoziraji. Jsou to totiz milacci a cumacci, maji krasne oci a nemaji nasilne sklony. Ale je mozne, ze nektere modelove rady tato kriteria nesplnuji. Tak jak tak zadavatel by mel byt opatrny.


Nepožírají. Ale zabít se můžou. A taky tak občas učiní.

Doron (neregistrovaný) 17.06.2023, 18:39:27 xxx.xxx.28.100

Moc bych tomu pitbulovi skákat k vám nedoporučovala. 

Myslím, že to ani neudělá.

Pejska je mi líto teda :(.

Lomničák (neregistrovaný) 17.06.2023, 18:54:38 xxx.xxx.46.158

Když jsem by ještě ve starém, přistěhoval se na dědinu jakejsi vochmelka s vlčákem a toho si brával do hospody. Když do hospody šel střízlivej, tak si ho ohlídal. Problém nastal, když se vracel se spirytem v těle. Pokud pes nezůstal do rána uvázaný u hospody, tak pánovi většinou utekl a takhle podávil dva dvory a zakousl snad 3 psy než panáčkovi domluvili. Zbytek života strávil v kotci.

stastnaji (neregistrovaný) 30.07.2023, 10:41:43 xxx.xxx.74.94
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 17.06.2023, 14:19:28

Chovala jsem dva středoasiaty a oba byli ostří obránci, hlavně fena, ale nikdy rvačku nevyprovokovali. Problém vidím v tom, že SAO je sice pohyblivý, ale oproti pitbullovi asi nemá šanci, protože nemá v genech zabíjet psy, oproti pitbullům, kteří pokud nejsou dobře socializovaní, mají vždy s ostatními psy problém. K lidem jsou skvělí, ale byli chováni ze zcela jiných důvodů než pastevci. Raději bych se kontaktům vyhnula, určitě nechcete jezdit po veterině. Já bych asi neriskovala 🙂.

Doron
Doron (1838 příspěvků) 30.07.2023, 11:03:32 xxx.xxx.162.36

Mám osobní zkušenost jen z kavkazáky, tam bych o vítězství vůbec nepochybovala.

SAO jsou asi jemnější.

Viděla jsem nějaká videa psích zápasů pastevec ( SAO nebo kavkazák)  x pitbul nebo anglický bulteriér.

Vyhrávali pastevci, ale je pravda, že se chovali celkem kultivovaně, bulíci odcházeli relativně v pořádku.

rina
rina (9 příspěvků) 30.07.2023, 11:06:03 xxx.xxx.41.193

Snad pes vycítí, že u vás na návštěvě by dobře nedopadl. 

Nevím, kdo by vyhrál, ale střet by byl masakr pro oba. 

Jaká byla reakce ze strany majitele na tento incident , kdy byl pejsek zakousnut? 

Mohlo by to být pro něj dostatečné varování pokud je normální 😔

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 30.07.2023, 11:34:42 xxx.xxx.61.106

Pastevce chrání kožich a je třikrát čtyřikrát těžší než pitbullek, vyhrává pastevec. Ale ne každý. Bečka nic nevyhraje, že. Na zápasy se také chovají, není to výjimka. On totiž jiný pes pitbullka nesundá. 
Neznám pitbullka, co by vyprovokoval rvačku. 
Ale jsou debullní chovy, u obou plemen, co vyrábí stroje na zabíjení. S nimi se nemůže chodit ven. 
Socializace… tak určitě. 🙂 🙂 Jen náročný a dlouhý výcvik. 

Až uvidíte psa pobíhat po ulici, volejte policii - je tady cizí pes, bojím se, už zabil sousedům psa… bla bla ať si ho odchytí, roztrhnout si nohavici, ono platit odchyt a pobyt psíčka v útulku, je pro majitele dost výchovné, kdyby to vzal nějaký debull, co se mu nechce makat, volejte státní a hodně hlasitě
 

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 31.07.2023, 07:47:35 xxx.xxx.230.181

No, zatím je klid. Psa jsem od toho incidentu neviděla. Nemám ráda psí rvačky, i když ten můj nakrásně vyhraje, stejně bych musela na veterinu, co kdyby. A Herýsek nemá veterináře rád.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.