Aktuálně: 4 647 inzerátů177 465 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Diabetes

Movi (neregistrovaný) 20.06.2023, 07:47:09 xxx.xxx.0.1

Nedávno se u psů objevilo vlákno o kočičím diabetu. To je u koček běžné onemocnění? Je to těžké léčit?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 20.06.2023, 08:04:04 xxx.xxx.224.101
Movi:

Nedávno se u psů objevilo vlákno o kočičím diabetu. To je u koček běžné onemocnění? Je to těžké léčit?


Ne, není to běžné onemocnění (teda, vyšší výskyt se popisuje u barmských koček).. Léčba není těžká, ale finančně i logisticky náročná.

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 20.06.2023, 10:51:47 xxx.xxx.104.252

Já jsem nedávno někde četla, že se objevuje u koček čím dál častěji (nebo se to dřív jen tolik nezkoumalo?). Asi to případně souvisí i se životním stylem... 

biaca
biaca (588 příspěvků) 20.06.2023, 13:46:46 xxx.xxx.47.71

Zajímalo by mě spíše do jaké míry léčba je hrazena z pojištění. Osobně mám staršího kocoura pojištěného, ale nedostali jsme od pojišťovny ani korunu. Jaké mate zkušenosti s pojištěním zvířat?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 20.06.2023, 14:15:52 xxx.xxx.224.101
kocoura219:

Já jsem nedávno někde četla, že se objevuje u koček čím dál častěji (nebo se to dřív jen tolik nezkoumalo?). Asi to případně souvisí i se životním stylem... 


Ale tak to jo, je stejně jako u lidí - jsme tlustí a nehýbeme se. Ale kočka obecně odchází dřív a víc na nemocné ledviny (pominu-li autonehody nebo psy).

Prostě, když mi kočka začne víc pít, močit, žrát a přitom hubnout, zacinká mi CRI, pak štítná žláza a až nakonec diabetes. Statisticky.

U psa bych naopak tou cukrovkou začala.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 20.06.2023, 16:46:15 xxx.xxx.9.24
kometa:

Ale tak to jo, je stejně jako u lidí - jsme tlustí a nehýbeme se. Ale kočka obecně odchází dřív a víc na nemocné ledviny (pominu-li autonehody nebo psy).

Prostě, když mi kočka začne víc pít, močit, žrát a přitom hubnout, zacinká mi CRI, pak štítná žláza a až nakonec diabetes. Statisticky.

U psa bych naopak tou cukrovkou začala.


asi mám jiné pořadí:) respektive při cri nebude víc žrát, spíš tam bude nechutenství. když bude hodně žrát, pak štítná žláza a diabetes jsou zhruba na stejné příčce, diabetes přitom klidně u relativně mladých, hlavně pokud jsou bytové a vím o nich, že jsou nebo byly tlusté. když pu/pd obecně, tak další hodně důležitá nemoc u kočky je hyperkalcemie a je to paraneoplastický syndrom a hledáme hlavně lymfom. u psa bych nezačala cukrovkou, pokud to nebude fena cca po hárání, ale i u té primárně hledám pyometru. ale jinak jsou možnosti tak široké, že bez krví si člověk nemůže dělat ani seznam, protože jestli jsou to játra, ledviny, cukrovka, cushing nebo addison se nedá předem odhadnout a ani nevím, co by mohlo být nejčastější. ten addison je relativně nejvzácnější ale těžko říct jestli to není tím že je na něj někdy těžké přijít. cukrovka a cushing často tak nějak splývají dohromady a je to vlastně diagnostický chyták (kteří ti co se nechali nachytat odhalí později jako cukrovku, co sakra pořád nejde léčit inzulinem)

kometa
kometa (4388 příspěvků) 21.06.2023, 09:27:16 xxx.xxx.224.101
Bodlinka:

asi mám jiné pořadí:) respektive při cri nebude víc žrát, spíš tam bude nechutenství. když bude hodně žrát, pak štítná žláza a diabetes jsou zhruba na stejné příčce, diabetes přitom klidně u relativně mladých, hlavně pokud jsou bytové a vím o nich, že jsou nebo byly tlusté. když pu/pd obecně, tak další hodně důležitá nemoc u kočky je hyperkalcemie a je to paraneoplastický syndrom a hledáme hlavně lymfom. u psa bych nezačala cukrovkou, pokud to nebude fena cca po hárání, ale i u té primárně hledám pyometru. ale jinak jsou možnosti tak široké, že bez krví si člověk nemůže dělat ani seznam, protože jestli jsou to játra, ledviny, cukrovka, cushing nebo addison se nedá předem odhadnout a ani nevím, co by mohlo být nejčastější. ten addison je relativně nejvzácnější ale těžko říct jestli to není tím že je na něj někdy těžké přijít. cukrovka a cushing často tak nějak splývají dohromady a je to vlastně diagnostický chyták (kteří ti co se nechali nachytat odhalí později jako cukrovku, co sakra pořád nejde léčit inzulinem)


Tak můj kocour má opakovaně potvrzenou CRI a žere jak protržený. Asi výjimka, no. Diabetes a štítka vyloučeny.  Pravda, tlustý nikdy nebyl, je takový siamoidní typ.

Jinak souhlas.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 21.06.2023, 15:46:35 xxx.xxx.60.206
kometa:

Tak můj kocour má opakovaně potvrzenou CRI a žere jak protržený. Asi výjimka, no. Diabetes a štítka vyloučeny.  Pravda, tlustý nikdy nebyl, je takový siamoidní typ.

Jinak souhlas.


Kometo, můj předchozí kocour odešel na CRI. Ke konci přišlo zvracení, po jídle, mezi jídly...o eutanázii už nebylo pochyb.

Strašně moc Vám přeji, že ten Váš se drží a hlavně, že žere!🌺

kometa
kometa (4388 příspěvků) 21.06.2023, 19:00:56 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Kometo, můj předchozí kocour odešel na CRI. Ke konci přišlo zvracení, po jídle, mezi jídly...o eutanázii už nebylo pochyb.

Strašně moc Vám přeji, že ten Váš se drží a hlavně, že žere!pink-flower


Na renal dietě drží třetím rokem.

biaca
biaca (588 příspěvků) 22.06.2023, 17:03:30 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 22.06.2023, 15:30:44

S těmi veterinárními konzervami je to těžké - když jsem měla kocoury Gastrodietě - ty běžné konzervy mi nežrali (tj. Purina, Hills, Vetlife...). Zkusila bych DECHRU - SPECIFIC - jedná se o dánskou značku a tu tedy žrali. A pak jim také kupuji normálně CONCEPT for life (Gastro - jedná se o jejich nejoblíbenější)

Vím, že mají i pro diabetiky. 

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 22.06.2023, 17:38:24 xxx.xxx.20.198
biaca:

S těmi veterinárními konzervami je to těžké - když jsem měla kocoury Gastrodietě - ty běžné konzervy mi nežrali (tj. Purina, Hills, Vetlife...). Zkusila bych DECHRU - SPECIFIC - jedná se o dánskou značku a tu tedy žrali. A pak jim také kupuji normálně CONCEPT for life (Gastro - jedná se o jejich nejoblíbenější)

Vím, že mají i pro diabetiky. 


Jéé, Biaco jednak moc moc zdravím 🌺 a kde ty značky kupujete, prosím? Mně ty RC nabídli na veterině... Vycházelo to tam relativně levněji než nákup z e-shopu (ne o moc, vetka to hledala a našla za asi 33,- Kč e-shop). Jedna renal kapsička u nich asi 29,- Kč. A dia mi nenabízeli. Jak jsem psala jinde, ty nemoci a diety se poněkud vzájemně bijí. I když počátek renálních obtíží může být i z toho diabetu...

 

biaca
biaca (588 příspěvků) 22.06.2023, 17:50:11 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 22.06.2023, 17:38:24

Zdravím, 

Concept for life na bitibě (když neměly gastro koupila jsem Weight.) Nevím, co jim na tého značce tak chutná, ale mají ji raději než obyčejné konzervy (ps. nepočítám COSMU apod.) 

SPECIFIC - kupuji na vet-s (jedná se o veterinu z Litomyšle - ale mají skvělý e-shop, nabízejí i malá balení na vyzkošení). Na bitibě také prodávají SPECIFIC, ale gastro jim tam chybí. ps. na stránky vet-s se podívejte mají tam různé druhy veterinárního krmiva a navíc stránky jsou velmi přehledné (kupovat nemusíte, pouze pro inspiraci.)

kometa
kometa (4388 příspěvků) 25.06.2023, 09:37:48 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Jakou značku přesně dáváte, prosím?

Já nakoupila RC renal...a žere. Ale pro zajímavost se ptám.


Mám přesně tuhle značku. Ale nežere jenom to - přidávám i maso (pár kousků) a normoš konzervy. Podle jeho momentálních chutí. Dle hesla - hlavně, až něco sežere.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.