Aktuálně: 4 660 inzerátů177 655 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Odstranění chlupů z oblečení - výběr sušičky

Kačka (neregistrovaný) 28.06.2023, 11:37:39 xxx.xxx.30.246

Ahoj, máme doma dva bílé kocoury, tak si asi dovedete představit tu záplavu chlupů, které obzvlášť vyniknou na všem tmavém. Do nového bytu chceme pořídit sušičku, abychom tento problém vyřešili. Ráda bych ale koupila 2v1 sušičku s pračkou (máme malou koupelnu a dva spotřebiče tam nenarvem). Máte někdo zkušenost s kombinovaným spotřebičem, co se týče odstraňování chlupů? Stejně tak ocením tipy na konkrétní modely. Předem díky!

bambule
bambule (423 příspěvků) 28.06.2023, 11:48:06 xxx.xxx.234.116

Měla jsem kombinovanou  pračku a sušičku Elektrolux. Píšu měla, protože po šesti letech přestala sušička sušit. Pračka pere, ale prostě už nesuší. 

No pračka pere fajn, sušila dobře. Jenom musel člověk přemýšlet nad tím kolik toho tam naskládal. Při dobře zvoleném programu, nepřeplněném obsahu bubnu bylo prádlo suché. Odchlupené a nepomačkané. 

Teď mám samostatně stojící kondenzační sušičku Hoover a jsem s ní naprosto spokojená. Obrovský buben, suší perfektně a dá se ovládat pomocí aplikace, takže stačí aby mi ji potomek doma naplnil a já si ji zapnu z práce. Perfektní na zapojení potomka do domácích prací 😀 

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 28.06.2023, 11:51:42 xxx.xxx.210.23

Před koupí jsem přečetla milion recenzí tady i v zahraničí a nikoho spokojeného s kombinací jsem nenašla, už to je ale 2,5 roku. Na pračku můžete dát mezikus a na to sušičku. Taky jsem na dva spotřebiče myslela proto hlavně, že když se rozbije sušení, nemám kde prát a to se půjdu pověsit na švestku. Co mě zajímalo pak nejvíc - ať to má krátký program, mám 1.50 h. a není problém ani peřina, polštář, boty, nic netřídím, naházím vše naráz - a bez nutnosti přívodu vody, jen šuplík, který vyleju (má i možnost hadičky do odpadu) + dlouhá záruka. Mezi značkami dnes nějak není rozdíl.

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 28.06.2023, 21:14:09 xxx.xxx.11.151

mám pračku kombinovanou se sušičkou a je to super na ručníky a v zimě, když by venku prádlo schlo týden a déle ale chlupy mám na všem a všude.

Kilian
Kilian (1036 příspěvků) 29.06.2023, 06:11:33 xxx.xxx.0.1

....z důvodu malé koupelny  kdy mám pračku s horním plněním, jsem si pořídila malou sušičku ( š. 140 cm)  kterou jsem nacpala do šatny a naximalni spokojenost, před kombinovanou sušička/pračka mně odrazovali všichni...jediná chyba  že jsem si ji nepoříídila dřív....

assil
assil (1578 příspěvků) 29.06.2023, 08:45:32 xxx.xxx.206.172

No o tohle kombo pračka-sušička jsem se taky před časem zajímala a pro mě má to víc nevýhod než výhod. Sušička spotřebuje fakt dost vody, takže pro toho kdo za vodu platí, to už může být přes čáru a vůbec tohle kombo žere i víc elektřiny než když je to zvlášť. Na sušení se musí dát tak půlka věcí než do pračky, takže ty cykly jsou pak 1x praní + 2x sušení, to sušení trvá dloooho, takže v podstatě vyperete a usušíte jednu pračku za den nebo se musí prát v noci a sušit pak přes den, každopádně člověk co pere víc než pár kousků jen skáče kolem stroje.

Takže pro mě nadměrný peněžní i časové náklady. Takže jsem zas u sušáku, kam hodím celou pračku a můžu prát hned znova další várku a ze sušáku to sundat klidně za 2 dny. 😄

Kilian
Kilian (1036 příspěvků) 29.06.2023, 09:01:51 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 29.06.2023, 08:45:32

...moje sušička nepotřebuje ani kapku vody, zato z prádla v ní usušeneho je jí dost..

.

assil
assil (1578 příspěvků) 29.06.2023, 09:12:38 xxx.xxx.206.172
Kilian:

...moje sušička nepotřebuje ani kapku vody, zato z prádla v ní usušeneho je jí dost..

.


Tak to nevím, většina sušiček vodu potřebuje, protože funguje na principu výměníku.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 29.06.2023, 09:14:44 xxx.xxx.210.23

V baráku toho moc v zimě neusušíte a chlupů od teriéra a koček se nezbavíte - přes sušák. :-)

Normální sušička žádnou vodu nepotřebuje, ty kombinace nevím, vybodla jsem se na to kvůli možné závadě a ta možnost, že nemám měsíc (i víc, než seženou díl, což se stalo sousedům se sušičkou za 25 tisíc od Miele nebo co to je za krám, čekali měsíc, pak druhý a pak peníze zpět) kde prát... Dám dvě pračky do jedné sušičky (pračka 6 kg, suš. 7 kg) a to je prostě úplně nejlepší. Tím, že nepotřebuje přívod ani odvod vody, to můžu postavit kamkoli, hluk není nijak šílený... a uvnitř jsou pořád kočky, nevím proč. Spotřeba elektřiny se mi nezměnila, s tím straší plno lidí, ale je to blbost, tahle prostě běží hodinu padesát, sebere šílené bílé zapichovací chlupy (bílé na černém oblečení) a stála trapných 7200. Teď stojí o tisícovku víc, ale jako... to, co přežívá u nás... A netahám z toho prádlo ani zmačkané ani sražené.  Jo a taky je potřeba dobře přístupné filtry... vpředu dole máčknu a je to... nevysypete filtr, prádlo se neusuší pořádně.

Když si vezmu čas, který bych utratila u věšení prádla, v létě zničené černé oblečení od slunce venku... už se mi těch sedm litrů dávno zaplatilo.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 29.06.2023, 09:18:03 xxx.xxx.210.23
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 29.06.2023, 09:12:38

Vůbec ne, sušička vytahuje vodu z prádla a posílá ji do šuplíku, nebo do odpadu jako pračka... moje má obě možnosti... prádlo ze dvou praček má přesně tolik vody, aby se vešla do šuplíčku, takže vyperu dvě pračky, přehodím do sušičky, kouknu, esi dítě nezapomnělo vysypat chlupy z filtru, máčknu tlačítko a jdu pá.

assil
assil (1578 příspěvků) 29.06.2023, 09:23:52 xxx.xxx.206.172
megi-the-pes:

Vůbec ne, sušička vytahuje vodu z prádla a posílá ji do šuplíku, nebo do odpadu jako pračka... moje má obě možnosti... prádlo ze dvou praček má přesně tolik vody, aby se vešla do šuplíčku, takže vyperu dvě pračky, přehodím do sušičky, kouknu, esi dítě nezapomnělo vysypat chlupy z filtru, máčknu tlačítko a jdu pá.


No fakt nevim procenta z celkového počtu sušiček, ale docela dost sušiček právě vytahuje tu vodu z prádla za pomoci kondenzace, tady ohřívá a ochlazuje vzduch a to ochlazování dělá vodou.

Ale to je fuk, mě se extra sušička nevejde a to kombo je pro mě nepoužitelný hlavně z těch časových důvodů a abych to kupovala s tím, že si jako občas usuším něco, to jsou zas vyhozené peníze. Na sušáku mě to usychá v pohodě i v zimě, však v baráku topím.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 29.06.2023, 09:29:14 xxx.xxx.210.23

Musíte kouknout na rozdíl kondenzační/ventilační s/bez tepelného čerpadla a tak.Kond. využívá vše možné z vnitřku i vnějšku suš., aby ušetřila energii... sušičky jsou dnes úplně jinde, už to nestojí 30, ani šílené účty za el. a vodu, žádné zmačkané prádlo... Jako já vím, že jsem hrozně kecy bio eko, ale mám sušičku... jenže ono je to s tou spotřebou el. prostě už dávno jinde.

Ano, je to kondenzace, ale v kombinaci s tepelným a vlhkostním sensorem a... Ochlazování se tam neděje vodou - to je to. Dělá to tepelné čerpadlo. 

Starší varianta je s topným tělesem... a to, si myslím, že už nikdo nechce, možná ani nevyrábí, nevím.

Kilian
Kilian (1036 příspěvků) 29.06.2023, 09:39:47 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 29.06.2023, 09:23:52

....no já mám sušičku pouze kvůli chlupům, jinak  v domě mám kde sušit, ale pak je to s chlupy..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.