Aktuálně: 4 647 inzerátů177 469 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Kočky

Bleky (neregistrovaný) 02.07.2023, 20:09:58 xxx.xxx.5.2

Ahoj, chci se pobavit s těma co mají doma kočky. My měli na vesnici kočky vždycky, nedávno nám jednu zajelo auto, tak jsme sháněli nové kotě. Brácha mi jedno donesl a mělo by mu být 4,5 měsice. Prvně byl hodně bojácnej, teď už je OK, ale ještě není očkovanej. Doma máme malou dceru, 15 měsíců a s kočkou si hraje vždycky dlouhou dobu. Kocour ji má moc rád protože od ní dostane vždy kus žvance. A teď k otázce, vykastrovat kocoura nebo ne?  A když máte kočky v domácnosti jaký pro ně máte záchod? Já kocourovi dala starý plech na pečení ale štve mě jak se snaží všechno zahrabat a tím pádem vyhází kamínky všude okolo. A také to má nějak přehozeny, většinu dne prospí a v noci obtěžuje. Takže zkušenější sdělte vaše názory.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 02.07.2023, 20:16:02 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Bleky z 02.07.2023, 20:09:58

Ano, kocoura vykastrovat. Až začne smrdět, což je cca od 7, 8 měsíců. Bude to pro vaše i jeho dobro.

Mám doma otevřené záchody (koupila kdysi dávno v domácích potřebách, už nevím na co byly určené původně, okraj ve výšce 8 cm). Ale jak moc vyhrábnou, záleží i na stelivu. A existují i WC uzavřená.

Jo a kočky mají soumračnou aktivitu. neboli ve dne spí a v noci řádí. Ale časem se zklidní. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 02.07.2023, 21:17:54 xxx.xxx.43.113

jen se přidám ke kometě

“Já kocourovi dala starý plech na pečení ale štve mě jak se snaží všechno zahrabat a tím pádem vyhází kamínky všude okolo.”

to není chyba kotěte ale člověka, že použil nevhodnou nádobu. Kočičí wc mají stěny vyšší a mohou být i uzavřená

“A také to má nějak přehozeny, většinu dne prospí a v noci obtěžuje.”

to je naopak zcela v pořádku, pro šelmu kočkovitou. A viz kometa, je předpoklad, že se časem zklidní, dle svého temperamentu, a že i režim přizpůsobí člověku, k čemuž mu může člověk pomoci svou aktivitou - jakože si s kotětem dostatečně hraje přes den a v noci je usilovně ignoruje, maximálně uhladí ke spánku.

biaca
biaca (588 příspěvků) 02.07.2023, 21:42:43 xxx.xxx.0.1

Určitě vykastrovat - nejen, že kocour nebude smrdět, ale budu mazlivější, a bude se více držet doma (zabrání zbytečnému přejí autem - nebude mít potřebu lézt za kočkami)

Podle mého by kocour měl mít otevřený záchod s vyšším okrajem - nyní jsem objednávala tento: kocouři starý zničili 

Savic kočičí toaleta Aseo s vysokým okrajem, šedá /bílá

A pod kočičí zachod patří podložka, která zabrání dalšímu roznesení steliva po místnosti. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 03.07.2023, 08:59:32 xxx.xxx.43.113

já jen trošku reality :

“zabrání zbytečnému přejí autem - nebude mít potřebu lézt za kočkami”

nezabrání : 

1. přejetí autem má souvislost s pohybem kočky po komunikaci a ta se neváže jen na pohlavní hormony

2.i kastráti “lezou za kočkami”, jen neoplodní

že by kastrace mohla snížit toulání, to jo, zvlášť když člověk kotěti vytvoří pohodlný a přívětivý domov, kde bude mít uspokojeny všechny (většinu) své potřeby

Anonymní (neregistrovaný) 03.07.2023, 09:51:10 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.07.2023, 08:59:32

No vzhledem k tomu, že nekastrovaný kocour má akční rádius 20 km a kastrovaný se drží u baráku a jen v nejbližším okolí, tak ta pravděpodobnost přejetí autem je v těchto případech diametrálně odlišná.

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.07.2023, 12:24:41 xxx.xxx.82.160

Měla jsem ( na vsi ) nekastrovaného kocoura. Bylo to pro mě utrpení a pravděpodobně i pro něj. Odcházel a toulal se pořád dál a na delší dobu. Kolikrát už jsem ho odepsala a po 14 dnech se vrátil dorvaný. Čím byl starší, tím dorvanější chodil. Dožil se na nekastrovaného venkovského kocoura poměrně vysokého věku. Kolem deseti let. 

Teď mám vykastrovaného a drží se v podstatě na dvorku. Jen mám velkou gendrovou záhadu. Dva dny jsem nebyla doma o on porodil. Tak mám dvě koťátka a nevím……Zatím se bojí, odchytit se nedají.

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 03.07.2023, 13:25:03 xxx.xxx.62.132
hmn:

jen se přidám ke kometě

“Já kocourovi dala starý plech na pečení ale štve mě jak se snaží všechno zahrabat a tím pádem vyhází kamínky všude okolo.”

to není chyba kotěte ale člověka, že použil nevhodnou nádobu. Kočičí wc mají stěny vyšší a mohou být i uzavřená

“A také to má nějak přehozeny, většinu dne prospí a v noci obtěžuje.”

to je naopak zcela v pořádku, pro šelmu kočkovitou. A viz kometa, je předpoklad, že se časem zklidní, dle svého temperamentu, a že i režim přizpůsobí člověku, k čemuž mu může člověk pomoci svou aktivitou - jakože si s kotětem dostatečně hraje přes den a v noci je usilovně ignoruje, maximálně uhladí ke spánku.


Já k tomu také něco přidám ;-).

Teď, když Fido močil ty hektolitry moči, tak jsem kupovala další záchod navíc. Neoplývám penězi, takže ten nejlevnější, a má právě velmi nízký okraj. Takže zadavatelce doporučuji vybrat WC s “límcem”, je to sice dražší, ale hrabáním kočky přes ten “límec” vyhrabou méně steliva. No a mám i jeden uzavřený záchod, ale ten kryt mám sundaný, neb mi do něj kočky nechtěly chodit.

Stran noční aktivity, moje tři kočky se přetočily tak, že nejvíc aktivní jsou večer, když jsem ještě vzhůru. V noci jsem je naučila spát, ale jak, to nevím!😄

Akorát tedy občas se po mně v noci projde Elsa, čímž mě samozřejmě probudí, já láteřím 🙂 a ona se zas někam uklidí. Kluci většinou v noci mě spát nechávají.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.