Aktuálně: 4 648 inzerátů177 519 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Jídelníček kočky

Jůlie (neregistrovaný) 04.07.2023, 14:12:21 xxx.xxx.268.31

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda by měla mít kočka ve svém jídelníčku nějaké vitamíny? nebo stačí jen to, co přijme z běžné stravy? Hodně se zajímám o stravování kočky, protože nám nějak nechce žrát. Mohlo by to být nekvalitním žrádlem? snažím se kupovat co nejvíc masové, ale také hodně koukám na cenu.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 04.07.2023, 14:13:34 xxx.xxx.147.163
Jůlie:

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda by měla mít kočka ve svém jídelníčku nějaké vitamíny? nebo stačí jen to, co přijme z běžné stravy? Hodně se zajímám o stravování kočky, protože nám nějak nechce žrát. Mohlo by to být nekvalitním žrádlem? snažím se kupovat co nejvíc masové, ale také hodně koukám na cenu.


Ano, potřebuje vitamín A. Co nejvíc masové žrádlo znamená co? Já krmím hovězí nebo vepřová srdce, kuřecí játra a krky, vejce, konzervy jako doplněk. Nějak nekoukám na cenu, ale myslím, že je to levná varianta.

Jůlie (neregistrovaný) 04.07.2023, 14:41:21 xxx.xxx.268.31

Například Leonardo Bohaté na králičí maso.

Obrázek
Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 04.07.2023, 21:08:01 xxx.xxx.20.69
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.07.2023, 14:49:07

Čerstvé maso a vedlejší produkty živočišného původu (40%), čerstvé králičí maso (25%), masový vývar (34%), minerály (0,5%), sušené vaječné skořápky (0,5%)Prostě samá mňamka, polovina obsahu je voda, zbytek odpad z drůbežích jatek a trochz toho králíka.

biaca
biaca (588 příspěvků) 05.07.2023, 12:21:44 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 04.07.2023, 21:08:01

Mnamka za 65 Kč - to už pro kocoura raději Cosmu, Canayen - když už nemůžete kupovat maso. Já za cenu jedné této konzervy mám 0,5 kuřecího masa z kuřecího ráje, 800 g kuřátek z barfu. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 05.07.2023, 13:21:20 xxx.xxx.61.175

Jelikož se neptáte na kvalitu jídla, ale na vitaminy atp., no tak v této konzervě je 1000 mg taurinu (na kg žrádla), což je minimum pro psa (u kterého se počítá, že je to jen jaksi doplněk, nikoli životně důležitá věc jako pro kočku.

Takže ne.

Lepší je třeba Feringa, teď kilo kolem 80 Kč, ale obecně konzervy levné neseženete a vyšší cena nerovná se kvalita, ani náhodou.

Vlastně to, co tady popisujete, má každý supermarket, tak 15 korun bych jim dala, to měli minule v lidlu.

Nechce žrát z mnoha důvodů. Pokud nechce žrát své nejoblíbenější jídlo, tak víte co. 

Kilian
Kilian (1023 příspěvků) 05.07.2023, 18:16:06 xxx.xxx.0.1

…..krmim mletým hovězím a kuřecím, do konzerv ani kapsiček už bych nešla…..k tomu granule stále k dispozici….ač jsou kastrované a bytové, jsou všechny tři štíhlé a váhu si drží…..

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 08.07.2023, 17:45:33 xxx.xxx.49.242
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 05.07.2023, 18:16:06

Já dávám hlavně vepřové, občas přidám játra, srdce, žaludky, podle toho, co seženu , všechno semelu a už jen vytahuju porce. Dávám i celá křídla a krky. Kočky to milují, doma mám i konzervy a kapsy, kdyby náhodou, hlava děravá, ale kočky to víc jak dva dny po sobě nechtějí a hlavně je to drahý. Granule nonstop.

lesnizinka
lesnizinka (1619 příspěvků) 08.07.2023, 18:35:18 xxx.xxx.25.233

Nevím, co nám tady poslední dobou prodávají za maso, ale kočky ho už nechtějí nějaký čas. Tesco, Kauf, dokonce bio maso z řeznictví ve městě, normoš maso od řezníka u nás…nic. Včera jsem po dlouhé době vlezla do druhého řeznictví tu na vsi a koupila hovězí na steak. Zbylo mi, tak jsem ho nakrájela na pidi kousíčky, dala kočkám na noc do misek a že uvidíme. Ráno misky vyžrané, kdo to zbouchal ale nevím. Nevadí, i tak jsem byla mile překvapená, protože všechny pokusy z posledního cca půl roku selhávaly. Vikťa si vždycky vzal maximálně první kousek a hotovo, odešel. Ještě mám masko na dnes, tak uvidím, jestli se ten ,,zázrak" bude opakovat😉

biaca
biaca (588 příspěvků) 08.07.2023, 20:09:50 xxx.xxx.0.1

U mě mají kluci každý den kuře z kuřecího ráje se srdíčky k večeři - vždy krmeni z ruky, aby měli oba stejně. Jinak by to všechno sežral malý, a ten hlupák by mu i klidně nechal. (z kauflandu maso jak kdy, z Lidlu ani s Albertu nechtějí). Ale z kuřecího ráje snědí vždy - nevím jestli mají maso čerstvější? Ale navíc vyjde i levněji, v létě to jde - to se dá do města zajet na kole, v zimě je to horší, ale co bych pro kluky neudělala. 

Jinak s snídani mají konzervu, a k obědu polívku od Cosmy, přeci jen ať do sebe dostanou trochu vody (nyní zkouším fontánku, ale zatím to vypadá, že voda bude všude okolo a akorát se zmáchají.) 

Granule dávám večer čerstvé, ale není to hlavní zdroj potravy, ale přesto něco sežerou - nechci, aby je přestali žrát (protože, pokud by mi někdo musel hlídat tak určitě jim nebude připravovat čerstvé maso.) 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.