Aktuálně: 4 653 inzerátů177 553 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Kočky a miminko

Monika (neregistrovaný) 11.07.2023, 05:48:32 xxx.xxx.142.5

Dobrý den, máme doma 3 kočky a v říjnu se nám narodí mimčo. Mám trochu obavu, jak to bude poté vypadat. Kočky budou dostávat více zákazů než měly doteď. Máte s tím někdo zkušenost, může to fungovat, aby bylo všem dobře? Děkuji, Monika 🐈

Rapotačka (neregistrovaný) 11.07.2023, 07:15:09 xxx.xxx.224.165

Kočky budou dostávat více zákazů než měly doteď.

PROČ?

Monika (neregistrovaný) 11.07.2023, 07:44:59 xxx.xxx.142.5
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 11.07.2023, 07:15:09

Myslela jsem to tak, že se nebudou smět přiblížit k miminku a raději vedle něj ležet a také zřejmě mohou brát dítě jako konkurenci když bude mít hlavní pozornost nebo se pletu?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.07.2023, 08:05:32 xxx.xxx.147.163
Monika:

Myslela jsem to tak, že se nebudou smět přiblížit k miminku a raději vedle něj ležet a také zřejmě mohou brát dítě jako konkurenci když bude mít hlavní pozornost nebo se pletu?


You tube je plné videí, jak spí mimino se psy nebo kočkami - samozřejmě, přiměřené velikosti. A jedna známá měla k miminu kromě psa a kočky ještě i hada, občas volně pouštěného po bytě. A přežili všichni.

Kočky si potřebují nové věci a nové lidi prohlídnout a očichat, pak o ně ztratí zájem.

Jak chcete realizovat “nebudou se smět přiblížit k miminku”? A proč?

Anonymní (neregistrovaný) 11.07.2023, 08:05:57 xxx.xxx.104.252
Monika:

Myslela jsem to tak, že se nebudou smět přiblížit k miminku a raději vedle něj ležet a také zřejmě mohou brát dítě jako konkurenci když bude mít hlavní pozornost nebo se pletu?


A proč se kočky nebudou moci přiblížit k miminku? Že by ho braly jako konkurenci? Nemyslím si... pokud je však od něj budete odhánět, pokud kočkám změníte režim, začnete se k nim chovat jinak, pak ano, toto může způsobit problémy. Přestože se vám narodí dítě, kočky úplně odsunout na druhou kolej nemůžete, máte za ně stejnou zodpovědnost. Je také dobré zvířata na příchod dítěte připravit, lze o tom najít články na netu nebo videa na youtube. 

Rapotačka (neregistrovaný) 11.07.2023, 08:10:16 xxx.xxx.224.165

Nikdy jsme nic a nikoho nepřipravovali.

Samozřejmě dohled je nutný.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 11.07.2023, 08:10:40 xxx.xxx.43.113

“Myslela jsem to tak, že se nebudou smět přiblížit k miminku a raději vedle něj ležet” 

z toho nechápu, zda vedle něj ležet budou moci či ne. V každém případě k mimču pod dozorem, a je třeba zabezpečit postýlku, aby se do ní nedostaly, ony rády leží na člověku a to by mimčo nemuselo rozdýchat. Takže, dle povahy kočky, klidně učit, že přitulit se jo, lehat na - ne.

“a také zřejmě mohou brát dítě jako konkurenci když bude mít hlavní pozornost nebo se pletu?”

jako nebudu tvrdit, že to takto nemůže nějaká kočka vnímat. Ale snad má člověk rozum, a té kočce nebude kontakt se sebou odpírat, ono to jde skloubit.

Své obě děti jsem donesla bandě koček a žádný problém, a to ani nespali v žádné kleci a přežili to, mám malou vnučku, jezdí k nám, kočičáci okamžitě obsadí miminkovská zařízení (mají rádi novoty), kocouři by rádi obsadili i ji, to jim něžně rozmluvím a klid a pohoda.

Jen, když zde padlo slovo trest - bacha na to, taky by si ho mohla spojit s miminem a pak by mohla začít brát mimčo jako zlo a třeba i útočit. Ono obecně kočky se tresty nevychovávají (a nejen kočky).

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 11.07.2023, 08:13:25 xxx.xxx.104.252
Rapotačka:

Nikdy jsme nic a nikoho nepřipravovali.

Samozřejmě dohled je nutný.


Není to povinné. Já bych to udělala už jen z důvodu větší pohody kočky…. 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 11.07.2023, 12:19:49 xxx.xxx.15.85

Mám kočky, mám 3 léta dvojčata, kočky je nikdy neohrožovaly, naopak, když kočky spaly v postylkach, to se naučily koťata, dětem byl asi rok, tak se mi nebudily a měly klidnější spaní. Jinak si kočky děti nevšímaly. Teď mají s dětma krásný vztah 

Zrzavci
Zrzavci (2943 příspěvků) 11.07.2023, 13:05:52 xxx.xxx.226.6

Mám dneska nějakou evidentně zamejšlivou - už je to druhý téma, kde mi nejde nějak moc pochopit, jak lidé při pořízení zvířete uvažují. Nic ve zlým zadavatelko, jen se prostě ptám, protože moje nastavení života se zvířaty je zcela jinde - nicméně - vy jste  při pořizování kočky neuvažovali dopředu, že přijde jednou miminko? A proč často pořízení dítěte vede evidentně u některých lidí k odsunutí zvířete (dost často jsem vídala u psů, že jak přišlo mimino, tak šup se psem k rodičům. S odůvodněním, že teď na něj nebude čas🙄. Přece pokud dopředu nejsem rozhodnutá dítě nemít, tak musím vědět, že tato situace jednou nastane. A to je pak lidem jako samozřejmé, že zvíře půjde stranou-parťák, který mi dělal xlet společnost? A spoustu věcí nebude smět? A pokud ano - spoustu věcí nebude smět - není vůči němu lepší, když ho to učím rovnou? že do postele ne, že do nějaké části bytu ne….. , a s výhledem do budoucna a příchodu mimina se snažím i o socializaci s dětmi? 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 11.07.2023, 13:20:18 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 11.07.2023, 13:05:52

Já když jsem si pořídila tehdy dávno psa, o dětech jsme fakt ani nemyslela, hodně jsem cestovala, stěhovala se, pes všude se mnou, pak přišlo dítě a bylo to fajn, snažila jsem se mu i víc věnovat, aby viděl, že dítě je super, že budu víc doma, s ním, dokonce se naučil i nosit mi plíny, víc jsem s ním trénovala, blbla,…

Ale já to vidím asi jinak než hodně lidí, 

Když jsem čekala dvojčata, vydala jsem se do útulku pro kočku, protože už mi zvíře chybělo, bohužel umřel kocour na FIP, tak jsem šla do CHS a vzala si kočku tam, nakonec se mi dostala do rukou už starší kočka, ale nikdy mě nenapadlo, že bych ji měla nějak omezovat, samozřejmě že jsem se ze začátku trochu bála, jak bude reagovat, no očuchala a ignorovala, carevna moje. Do postýlek se k dětem taky necpala, to až pak její děti a na prcky to mělo blahodárný účinek, spaly pak celou noc. Ani se mnou v posteli neměli klidné spaní.

Zrzavci
Zrzavci (2943 příspěvků) 11.07.2023, 13:35:30 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 11.07.2023, 13:20:18

No přesně. Jako jasné, příchod dítěte je velká změna a náročná, ale zase - musí mi být jasný, že to min. zpočátku, než se sžijeme nebude brnkačka a tak si udělám plán, nebo si to prostě promyslím. A ne, že mým prvním řešením bude, že parťáka odstavím. ale jak se ukazuje, není to tak zřídkavý jev, bohužel.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.