Aktuálně: 4 661 inzerátů177 628 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Stěhování dvou nesnášenlivých koček

Rozi (neregistrovaný) 14.07.2023, 07:18:47 xxx.xxx.46.129

Dobrý den. Potřebuji poradit. Osm let máme na zahradě plachou kastrovanou kočku, spí v suterénu, jinak má pohyb volný. Minulý rok před Vánoci jsme našli kocourka dorostence. Venku úplně zdivočí, snaží se utéct, je nesoustředěný. veterinář si myslí, že byl chovaný v bytě a po útěku je venku ve stresu. Skamarádit ho s kočkou se příliš nedaří, trochu spoléháme, že nyní po kastraci to bude lepší, ale teď by ji zabil. Nyní se máme stěhovat. Napadlo nás vyrobit volieru a vytápěný domek a na čas kvůli zvyknutí je umístit tam. Přes volieru se uvidí, budou oddělení. Nechci, aby utekl a ztratil se, ale ani aby zahnal tu plachou kočku. Oba budou na novém místě. Můžete mi něco poradit? Děkuji

Anonymní (neregistrovaný) 14.07.2023, 08:20:42 xxx.xxx.224.165

Je to buď a nebo. HODNĚ bude záležet i na vás. Musíte mu důsledně a důrazně dávat najevo, že kočku šikanovat nebude. Ale i tak není jisté, jak budou vycházet. Nám se vždy soužití podařilo, mám ale známou, má kočky v bytě a kocour kočku nervuje pořád, bez dohledu je spolu nemůže nechat. ... . https://www.youtube.com/watch?v=LCwR7sP05To

Tak jsme seznamovali i psa s kočkou. Ta voliéra není špatný nápad …

Kastrace nemusí pomoci. Rvát se umí i kastrát, když bojuje o území.

Rapotačka (neregistrovaný) 14.07.2023, 08:32:58 xxx.xxx.224.165
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 14.07.2023, 08:20:42

Zapomněla jsem podpis.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 14.07.2023, 08:34:58 xxx.xxx.43.113

oni jsou oba čistě venkovní? (suterén beru jako venek)

ono by bylo řešením i kocoura mít jako bytového, pokud by to zvládl a opravdu byl bytový. Dobrá varianta by byla najít mu nový domov, kde by mohl být (také) doma a byl jedináček.

v každém případě je voliéra dobrý nápad kvůli stěhování, to by mohli zmizet oba

kastrace tohle neřeší


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.