Aktuálně: 4 667 inzerátů177 721 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Bezoáry-venkovní kočka

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 14.07.2023, 07:37:57 xxx.xxx.226.6

Dobrého dne vinšuju,

mám dotaza na zkušený - venkovní kočka a bezoáry - řeší se to nějak preventivně, nebo mají venkovní kočky - bylo by to logické - svoje postupy, kterým si tohle řeší sami? Mám něco hlídat?

Nerada bych něco u naší půlky kocoura zanedbala.

Díky.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 14.07.2023, 07:48:05 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Dobrého dne vinšuju,

mám dotaza na zkušený - venkovní kočka a bezoáry - řeší se to nějak preventivně, nebo mají venkovní kočky - bylo by to logické - svoje postupy, kterým si tohle řeší sami? Mám něco hlídat?

Nerada bych něco u naší půlky kocoura zanedbala.

Díky.


Na bezoáry požírají kočky trávu. Akorát příroda asi nepočítala s tím, že vyšlechtíme dlouhosrsté. Domácí pročesáváme, případně si všimneme, že třeba naprázdno zvrací, nejí atd. U venkovních to může být problém.

Jako, asi by se mohla preventivně dávat BezoPet pasta, ale zase, jak to do té venkovní kočky dostat?

Ale třeba mají ostatní jinou zkušenost.

Já venkovní kočku s trichobezoárem nikdy nepitvala. Vlastně ani domácí. Příčina smrti byla vždycky jiná (autonehoda, nádor, ledviny…).

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 14.07.2023, 07:52:43 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.07.2023, 07:48:05

Díkec. No on je Mouses klasickej venkovní sekáč - mourek s normální srstí, takže předpokládám tak nějak, že by to měl mít od přírody ten tvor nějak pozařízený. Zatím jsem ho právě neviděla, že by provozoval nějaký dávení, nebo tak. S chutí k jídlu a jedením, tam to bude blbý hlídat protože se chodí stravovat do min. dvou “restaurací” - myšleno my a u sousedka, možná chodí i naproti k jiným sousedům. Plus loví myši a nosí mi je. Takže někdy má větší hlad a vybrakoval by lednici, někdy si dá jen tak na chuť, nicméně, jasný, kdyby to trvalo dýl, budu v pozoru

kometa
kometa (4391 příspěvků) 14.07.2023, 07:59:20 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Díkec. No on je Mouses klasickej venkovní sekáč - mourek s normální srstí, takže předpokládám tak nějak, že by to měl mít od přírody ten tvor nějak pozařízený. Zatím jsem ho právě neviděla, že by provozoval nějaký dávení, nebo tak. S chutí k jídlu a jedením, tam to bude blbý hlídat protože se chodí stravovat do min. dvou “restaurací” - myšleno my a u sousedka, možná chodí i naproti k jiným sousedům. Plus loví myši a nosí mi je. Takže někdy má větší hlad a vybrakoval by lednici, někdy si dá jen tak na chuť, nicméně, jasný, kdyby to trvalo dýl, budu v pozoru


Upřímně, u těch venkovních koček bych viděla jako větší problém, že si včas nevšimnete selhávajících ledvin. Tím vás nechci strašit.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 14.07.2023, 08:11:40 xxx.xxx.43.113

no zařízené to mají tak, že bezoár vyblijou

jako měla jsem jednu či dvě (?), které bezoár občas vyzvracely, ale většina s tím problém nikdy neměla, ze současných asi nikdo

nechutenství - to první, co mi skočí na mysl jsou ledviny

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 14.07.2023, 08:14:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 14.07.2023, 08:11:40

Aha, díky - budu na to pamatovat, kdyby něco.  Já o kočkách vím v podstatě prt, že jo. Takže jsem ráda, za každou informaci z praxe. Už vím, že třetí víčko znamená potíže - jestli jsem to dobře pochopila? Značí to, že je s kočkou něco v nepořádku. Obecně, nebo to směřuje nějak konkrétně?

kometa
kometa (4391 příspěvků) 14.07.2023, 08:20:01 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Ne, nestrašíte mě - naopak - na co si mám dávat pozor? Co můžu-nemám dělat?


Viz hmn, mj. nechutenství + hubnutí. Ale kočka začne hlavně výrazně více pít a močit. Což si venku nevšimnete, nemůžete. Doma ano.

Co můžete, brát kočku na preventivní prohlídky = i odběr krve, kdy se dají i jiné problémy zachytit včas.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 14.07.2023, 08:21:16 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Aha, díky - budu na to pamatovat, kdyby něco.  Já o kočkách vím v podstatě prt, že jo. Takže jsem ráda, za každou informaci z praxe. Už vím, že třetí víčko znamená potíže - jestli jsem to dobře pochopila? Značí to, že je s kočkou něco v nepořádku. Obecně, nebo to směřuje nějak konkrétně?


Obecně. Je to nespecifický příznak.

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 14.07.2023, 08:28:52 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 14.07.2023, 08:20:01

dík za obě odpovědi, s tím třetím víčkem jsem si to  myslela, ale nebyla si jistá,

Já Mousesovi dávám žrádlo s troškou vody - že aby měl dostatek tekutin, když je u nás - sleduju, jestli třeba pije z pítka pro ptáčky, nebo od čoklidů apod. 

Potřebovala bych s ním natrénovat převoz - jenže za současný situace není moc časových kapacit. Máme to roztrénovaný, ale pak se v rámci rekonstrukce někam posunula jeho taška, do který jsem ho učila a tím jsme skončili, což mě štve. Protože představa přepravy vzteklý koule se mi ani trochu nelíbí. Když ale nejsou moc kapacity . 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 14.07.2023, 08:37:44 xxx.xxx.43.113

teda se přiznám, že jsem nikdy s nikým převoz netrénovala a jediný problém byl Tomíček (co mě poslal do toho špitálu 😎)………neboli trénink je dobrý počin 😄 

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 14.07.2023, 08:45:58 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 14.07.2023, 08:37:44

No , když já bych ráda - i pro něj, aby to bylo víc v klidu, on je bojový vemeno, šikanuje i koně.

lesnizinka
lesnizinka (1622 příspěvků) 14.07.2023, 10:48:20 xxx.xxx.54.153

Myslím, že venkovním micinám bezoáry odcházejí přirozeně (respective se ani neudělají) protože se tak nějak namotávají na přirozenou stravu - myši, ptáci, tedy taky i neztravitelné věci z nich. Buď to vyblije, nebo to jde správným koncem😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.