Aktuálně: 4 657 inzerátů177 590 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Problem s mocakem

Anonymní (neregistrovaný) 18.07.2023, 07:36:18 xxx.xxx.210.102

Prosim poradte mi, mam ctyr leteho perskeho kocourka, je vykastrovany. Ma jiz po druhe potize s mocenim. Po prve jsem byla loni na na veterine, udelal mu sonograf a vysledek byl pisek v mocovych cestach. Zadny lek nedostal, jen jsem mu delala urologicky cas a zrejme pomohl. Ted ma opet ty same potize, co mam delat? Diky moc za kazdou radu a zkusenost.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 18.07.2023, 08:36:25 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Prosim poradte mi, mam ctyr leteho perskeho kocourka, je vykastrovany. Ma jiz po druhe potize s mocenim. Po prve jsem byla loni na na veterine, udelal mu sonograf a vysledek byl pisek v mocovych cestach. Zadny lek nedostal, jen jsem mu delala urologicky cas a zrejme pomohl. Ted ma opet ty same potize, co mam delat? Diky moc za kazdou radu a zkusenost.


Žádný lék nedostal? Ani nedoporučili urinal dietu?

Tyhle potíže se rády vracejí. Šla bych k veterináři. Jinému.

lesnizinka
lesnizinka (1621 příspěvků) 18.07.2023, 10:19:15 xxx.xxx.36.125

Krom toho bych změnila vodu, jídlo. Nemáte možnost někde na pití brát dešťovku? Všichni naši psi k pití vyhledávali dešťovou, nebo minimálně odstátou vodu. Tady se pořád u zvířat řeší ,,čerstvá vodička", ale to není to, co rádi pijí a čemu dávají přednost. A myslím, že to i má nějaký důvod. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 18.07.2023, 11:10:01 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Krom toho bych změnila vodu, jídlo. Nemáte možnost někde na pití brát dešťovku? Všichni naši psi k pití vyhledávali dešťovou, nebo minimálně odstátou vodu. Tady se pořád u zvířat řeší ,,čerstvá vodička", ale to není to, co rádi pijí a čemu dávají přednost. A myslím, že to i má nějaký důvod. 


Kameny nejsou z pití kohoutkové vody. Kočky na to prostě trpí, protože jsou evolučně zvyklé vodou šetřit a mají velmi koncentrovanou moč (proto taky tak smrdí). A adeptem na tyhle potíže jsou kastrovaní kocouři krmení granulemi.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 18.07.2023, 11:11:00 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Určitě jiný vet a zaměřit se na kocourův pitný režim, je důležité, aby se močové cesty proplachovaly. 


Jak chcete přesvědčit kočku, aby více pila? Viz výše. Někdy pomůžou fontánky, ale…

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 18.07.2023, 11:31:48 xxx.xxx.104.252
kometa:

Jak chcete přesvědčit kočku, aby více pila? Viz výše. Někdy pomůžou fontánky, ale…


No myslela jsem to spíš tak, že bych upřednostnila krmení mokrou stravou. Já třeba ještě do konzerv/kapsiček přidávám vodu. Možnost jsou taky různé polívky pro kočky nebo vývar z masa/kostí. Syrové maso taky obsahuje dost vody. Určitě zkusit tu fontánu, případně zkusit kočce pustit vodu z vodovodu. Měla jsem se vyjádřit přesněji. Tohle jsou moje tipy na pitný režim koček 🙂 Záleží taky na tom, zda vet doporučí tu urinal dietu, ale stejně bych se na tu vodu/mokrou stravu hodně zaměřovala. Krmit jen granulemi, ač urinal, mi v tomto případě nepřipadá moc logické. Můj názor. 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 18.07.2023, 11:34:16 xxx.xxx.115.46
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.07.2023, 11:11:00

U našich koček pomohla fontánka hodne, mají i misky, teď má i pes misku a ta je pro ně teď asi nejlepší 😂, pak přidávám hlavně ve vedrech vodu do krmení, do masa myslím, ne do granulí 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 18.07.2023, 11:49:28 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

No myslela jsem to spíš tak, že bych upřednostnila krmení mokrou stravou. Já třeba ještě do konzerv/kapsiček přidávám vodu. Možnost jsou taky různé polívky pro kočky nebo vývar z masa/kostí. Syrové maso taky obsahuje dost vody. Určitě zkusit tu fontánu, případně zkusit kočce pustit vodu z vodovodu. Měla jsem se vyjádřit přesněji. Tohle jsou moje tipy na pitný režim koček 🙂 Záleží taky na tom, zda vet doporučí tu urinal dietu, ale stejně bych se na tu vodu/mokrou stravu hodně zaměřovala. Krmit jen granulemi, ač urinal, mi v tomto případě nepřipadá moc logické. Můj názor. 


To mi nedošlo. Já taky dávám přednost mokrému krmení - maso, kapsičky, konzervy. Granule jako doplněk. 

Urinal dieta je právě i ve formě kapsiček.

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 18.07.2023, 12:27:52 xxx.xxx.104.252
kometa:

To mi nedošlo. Já taky dávám přednost mokrému krmení - maso, kapsičky, konzervy. Granule jako doplněk. 

Urinal dieta je právě i ve formě kapsiček.


To ano, ale asi by pak nepřipadalo v úvahu to syrové maso či polívky 🙂 Nevím, jak moc je obvyklé, že je ta urinal dieta už navždy nebo zda je častější, že ji má zvíře jen dočasně…. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 18.07.2023, 13:44:55 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

To ano, ale asi by pak nepřipadalo v úvahu to syrové maso či polívky 🙂 Nevím, jak moc je obvyklé, že je ta urinal dieta už navždy nebo zda je častější, že ji má zvíře jen dočasně…. 


Asi takhle. Starší kocour je na renal dietě (kapsičky i granule), ale dostává i trochu masa a konzervy. Protože na samotné dietě by nejspíš umřel hlady. Má dny, kdy ji prostě odmítá. A já na to nemám nervy, protože pro mě je klíčové, aby něco sežral.

S urinal dietou bych to dělala podobně. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.