Aktuálně: 4 665 inzerátů177 743 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Mrouskání

Sára (neregistrovaný) 18.07.2023, 09:02:35 xxx.xxx.102.3

Dobrý den, mám 9 měsíců starou kočičku, po prvé se začala mrouskat v 6-ti měsících, po druhé přesně za měsíc a od té doby se mrouská po 14ti dnech. Je to normální ??? Chceme jí nechat koťata, tak kastrace nepřipadá v úvahu, ale na koťata je ještě moc mladá. Kdy je vlastně nejlepší čas na zabřeznutí ? Nemohl by mi někdo poradit co se dá dělat? Ona se chudák trápí a já taky, protože naříká velmi hlasitě a téměř neustále. Děkuji za odpověď Sára

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 18.07.2023, 09:15:06 xxx.xxx.15.85

Ona je chovná že chcete koťata? Jestli ano, existují melatoninove čipy, ale ani to není zárukou, že nebude mrouskat. Pokud už takto mladá mrouskat takto hodně, může to brzy zkončit zánětem dělohy. Pokud je obyčejná kočka, nevím, na co chcete dále množit, útulky, deposita, dočasky praskají ve švech, co se koťat týče. Je jich všude mraky, právě od lidí, co nejčastěji. Věřím, že o koťata by bylo postaráno, ale myslete na ta koťata, co už jsou a díky vám nenajdou třeba místo. Ono mít koťata není vždy úplně sranda, může být spousty komplikací, které končí na veretine za nemalý peníz. 

Pokud chcete koťata, můžete si vzít již březí kočku do dočasky a užijete si to.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 18.07.2023, 11:31:55 xxx.xxx.147.163
Sára:

Dobrý den, mám 9 měsíců starou kočičku, po prvé se začala mrouskat v 6-ti měsících, po druhé přesně za měsíc a od té doby se mrouská po 14ti dnech. Je to normální ??? Chceme jí nechat koťata, tak kastrace nepřipadá v úvahu, ale na koťata je ještě moc mladá. Kdy je vlastně nejlepší čas na zabřeznutí ? Nemohl by mi někdo poradit co se dá dělat? Ona se chudák trápí a já taky, protože naříká velmi hlasitě a téměř neustále. Děkuji za odpověď Sára


Viz výše.

Proč chcete koťata? V útulcích a vyhozených na ulicích je jich málo?

To, co popisujete, vypadá na vaječníkové cysty. A ty bez veterináře nevyřešíte. Jo, a mohou kočku výrazně ohrozit na zdraví, případně i na životě.

Chovatelská dospělost u koček je v roce a půl. Jestli hodláte do té doby vydržet… Jenže jestli má cysty, tak vám stejně nezabřezne. A jsme zase na začátku.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 18.07.2023, 11:33:16 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

Ona je chovná že chcete koťata? Jestli ano, existují melatoninove čipy, ale ani to není zárukou, že nebude mrouskat. Pokud už takto mladá mrouskat takto hodně, může to brzy zkončit zánětem dělohy. Pokud je obyčejná kočka, nevím, na co chcete dále množit, útulky, deposita, dočasky praskají ve švech, co se koťat týče. Je jich všude mraky, právě od lidí, co nejčastěji. Věřím, že o koťata by bylo postaráno, ale myslete na ta koťata, co už jsou a díky vám nenajdou třeba místo. Ono mít koťata není vždy úplně sranda, může být spousty komplikací, které končí na veretine za nemalý peníz. 

Pokud chcete koťata, můžete si vzít již březí kočku do dočasky a užijete si to.


U koček nehrozí až tak zánět dělohy, jako spíš hyperestrogenizace se všemi důsledky. Není to jako u fen.

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 18.07.2023, 15:01:55 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.07.2023, 11:33:16

Možná to není tak časté, ale je. Teď nechaly 2 chovatelky nezávisle na sobě kastrovat kočky, pyometra (snad to píšu dobře), jedna byla 4 léta, uz koťata měla, druhá 1,5 koťata ještě neměla, zabřezla, ale končilo to potratem a raději rovnou kastrací. Tak jsem myslela, že je to celkem běžné. 

kometa
kometa (4391 příspěvků) 18.07.2023, 15:20:23 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

Možná to není tak časté, ale je. Teď nechaly 2 chovatelky nezávisle na sobě kastrovat kočky, pyometra (snad to píšu dobře), jedna byla 4 léta, uz koťata měla, druhá 1,5 koťata ještě neměla, zabřezla, ale končilo to potratem a raději rovnou kastrací. Tak jsem myslela, že je to celkem běžné. 


Nic není nemožné - viz vedlejší vlákno. Ale kočka bez spáření neovuluje a tak se nemůže vytvořit žluté tělísko. A to produkuje progesteron a ten zase může za falešnou březost.

Takže ne, není to běžné.

Upřímně a bez urážky - dva příklady bez lékařské zprávy mi nestačí.

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 18.07.2023, 15:25:18 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.07.2023, 15:20:23

K čemu nestačí? Prostě a jednoduše, časté prázdné mrouskat kočku vysiluje a může to přivodit mnoho zdravotních komplikací, nehodlám se dohadovat, jakých přesně, prostě ani jedna varianta není ok

kometa
kometa (4391 příspěvků) 18.07.2023, 15:40:14 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

K čemu nestačí? Prostě a jednoduše, časté prázdné mrouskat kočku vysiluje a může to přivodit mnoho zdravotních komplikací, nehodlám se dohadovat, jakých přesně, prostě ani jedna varianta není ok


Však v tom se shodujeme. Já jenom rozporovala výskyt pyometry u koček. Tam je problém s hyperestrogenizací. Viz výše. Holt jsem puntík.

Natka (neregistrovaný) 13.05.2024, 21:21:19 xxx:xxx.2d5:1c

Dobrý den

Mám 10ti měsíční kotě…

Poprvé začala mrouskat v 8 měsících….meouskala 2x tři dny… mezi tim vždy 2 tydny… najednou 7 dni a ani ne po tydnu znova… včera předtala mrouskat a dnes mě to přijde,že začíná znova a to má jít ve středu na kastraci… je to normální?

Rapotačka (neregistrovaný) 14.05.2024, 07:09:32 xxx:xxx.79fa:f048

Jakmile  říje  ustane, hned kastrovat.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 14.05.2024, 07:41:01 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Natka z 13.05.2024, 21:21:19

Není. Kastrace. Hned. Ono na konec říje můžete nějakou dobu čekat, protože jestli cysty a nymfomanie…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.