Aktuálně: 4 661 inzerátů177 628 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Stěhování z bytu do domu

Mertens (neregistrovaný) 18.07.2023, 10:30:07 xxx.xxx.63.51

Ahoj milovníci koček 🙂 

stavíme bungalov a půjdeme do něj s mladým briťákem, který žil doteď s námi jen v 2+1 bez balkonu, takže ven nikdy nechodil. Máte někdo zkušenosti jak si kočka rychle zvykne? Měla vaše kočka tendence utíkat? pouštět ven ho nechci, aby se nezaběhl nebo nedej bože ho něco přejelo - to by byla moje smrt. Sítě proti hmyzu určitě budou i ve francouzských dveřích. Kšírky jsem kdysi zkoušel nasadit, to je bez šance 😀 

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 18.07.2023, 10:50:35 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 18.07.2023, 10:38:21

Návrh kočičího začátečníka? Pomůže - očekávám, že by mělo, ale přeci jen….kočka, že jo - když s kočičákem před ostrým stěhováním - bude člověk na nové místo s kočkou zajíždět, nechá ho to tam prozkoumat, dají si tam svačinu a pak zase hurá domů, s tím, že mu tam už zařídím třeba druhý odpočívadlo, pelíšek…. ?

Já bych to takhle udělala, aby si nenápadně kočka zvykala a pak už jí to tam nepřišlo neznámý a neznačkovala. Nejdřív by to byl výlet, něco novýho, poznávačka a pak už něco co zná.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 18.07.2023, 10:58:27 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Návrh kočičího začátečníka? Pomůže - očekávám, že by mělo, ale přeci jen….kočka, že jo - když s kočičákem před ostrým stěhováním - bude člověk na nové místo s kočkou zajíždět, nechá ho to tam prozkoumat, dají si tam svačinu a pak zase hurá domů, s tím, že mu tam už zařídím třeba druhý odpočívadlo, pelíšek…. ?

Já bych to takhle udělala, aby si nenápadně kočka zvykala a pak už jí to tam nepřišlo neznámý a neznačkovala. Nejdřív by to byl výlet, něco novýho, poznávačka a pak už něco co zná.


Ono může být problém i to zajíždění - kočky prostě nerady změny.

Kamarádka měla briťáka, který s nimi jezdil na dovolenou, chodil na kšírech a spal ve stanu. Ale těžko říct, jestli to fungovalo proto, že byl prostě zvyklý od mala nebo to bylo povahou.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 18.07.2023, 11:03:39 xxx.xxx.114.252

jako teorie dobrý, ale spíš psí. Což neznamená, že to nemusí fungovat, což člověk zjistí, až to zkusí, což ovšem může kocoura hezky vystresovat (jízda autem, cizí místo, jízda autem)….u těch koček to je o povaze více než u psů. 

Ale to je na zadavatelce, ona kocoura zná, tak může udělat úsudek. A ten pelíšek, škrabadlo, bych nejdříve zprovoznila doma a do nového vezla už napachované. 

A třeba bych si vytvořila nějakou relax předložku, na které by dostával třeba kozlík (pokud na něj pozitivně reaguje), a tu převezla.

Hlavně doporučím zadavatelce, nechť, na nějakou dobu, opatří sedací věci i postele nepromokavými prostěradly - pro jistotu. Ona označkovaná pohovka, do hloubky, je fakt na vyhození…..

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 18.07.2023, 11:24:43 xxx.xxx.15.85

Je to individuální, každá kočka je jiná, některá se bude stresovat, některá bude plašit ,chvilku a některá to vezme s největším klidem. Mám 4 kousky, s nejstarší jsem se stěhovala z bytu do domu nemá chutě chodit ven, ráda kouká z okna, ale ven se necpe, vlastně že 4 koček chce ven jen jeden kocour a to jen proto že je závislák a chce být s náma na zahradě.

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 18.07.2023, 11:27:54 xxx.xxx.226.6
kometa:

Věda je to s každým zvířectvem…😉


Se psem mi to tak nepřijde, tam už to jsou vody, kde se člověk nějakou dobu pohybuje - jasně, může člověka vždycky něco zaskočit, ale ty kočky, to je prostě blásinec úplnej.🙂

aldamax
aldamax (38 příspěvků) 18.07.2023, 11:32:40 xxx.xxx.83.143

Když jsem se stěhovala na druhý konec republiky se čtyřmi kočkami, pořídila jsem difuzér Feliway a fungovalo to. Jakmile jsem je vypustila z přepravek, zapnula jsem ho do zásuvky a změna byla fakt viditelná. Nejdřív se plížily přikrčené okolo nevybalených beden, ale pak začaly chodit uvolněně, usmívaly se na sebe, ačkoliv jeden kocour byl dost ranař, druhý nebyl doma nikdy zavřený a kočka je nenáviděla oba, protože kastrovaná jako panna v osmi měsících chlapy nesnášela, taková Eulálie Čubíková to byla. Tehdy byl Feliway novinka, nic jiného nebylo, teď už je těch přípravků víc, jak jsem koukala. Za pokus to podle mě stojí.

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 18.07.2023, 11:34:19 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele aldamax z 18.07.2023, 11:32:40

taková Eulálie Čubíková

😂 Hííííl mir, híílf mííír. Jste mě rozštípala na třísky 😂 . To neznám tohle označení 😂

Mertens (neregistrovaný) 18.07.2023, 11:36:20 xxx.xxx.63.51

Jako takhle - je kastrovaný..Další věc je, že nesnáší jízdu autem, vždycky hrozně naříká. Jediné jeho cesty autem jsou když ho dáme jednou max 2x za rok ke tchánovi když jedeme na dovolenou. Tam je většinou týden a tak nějak se s tím docela v pohodě sžije, leží u něj na terase v prvním patře a nevypadá ve stresu, i když chování jako doma uplně nemá 🙂 takže je to pro mě zase takový mrtvý bod 😀 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 18.07.2023, 11:40:41 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

taková Eulálie Čubíková

😂 Hííííl mir, híílf mííír. Jste mě rozštípala na třísky 😂 . To neznám tohle označení 😂


Jste nečetla Zvonokosy?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 18.07.2023, 11:46:12 xxx.xxx.147.163
Mertens:

Jako takhle - je kastrovaný..Další věc je, že nesnáší jízdu autem, vždycky hrozně naříká. Jediné jeho cesty autem jsou když ho dáme jednou max 2x za rok ke tchánovi když jedeme na dovolenou. Tam je většinou týden a tak nějak se s tím docela v pohodě sžije, leží u něj na terase v prvním patře a nevypadá ve stresu, i když chování jako doma uplně nemá 🙂 takže je to pro mě zase takový mrtvý bod 😀 


A tak jestli zvládá pobyt u tchána bez výrazného stresu (jako, že nemočí, kde nemá), tak by to mohlo klapnout. Jestli přijdete do nového hotového a nebudete kolem stěhovat a malovat a… Jestli mi rozumíte.

Nechte ho v klidu rozkoukat. A taky bych doporučila ten Felliway nebo kozlík.

lesnizinka
lesnizinka (1621 příspěvků) 18.07.2023, 15:40:27 xxx.xxx.36.125
aldamax:

Když jsem se stěhovala na druhý konec republiky se čtyřmi kočkami, pořídila jsem difuzér Feliway a fungovalo to. Jakmile jsem je vypustila z přepravek, zapnula jsem ho do zásuvky a změna byla fakt viditelná. Nejdřív se plížily přikrčené okolo nevybalených beden, ale pak začaly chodit uvolněně, usmívaly se na sebe, ačkoliv jeden kocour byl dost ranař, druhý nebyl doma nikdy zavřený a kočka je nenáviděla oba, protože kastrovaná jako panna v osmi měsících chlapy nesnášela, taková Eulálie Čubíková to byla. Tehdy byl Feliway novinka, nic jiného nebylo, teď už je těch přípravků víc, jak jsem koukala. Za pokus to podle mě stojí.


😄😄👍


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.